ביקשנו מהפאנליסטים של OUTPANEL להמליץ על מסלולי טיול בארץ שמתאימים בדיוק לתקופה הזו בשנה. בין ההמלצות לטיולים בחודש יוני תמצאו את: עין זיו שבנחל כזיב, חרבת מדרס לילדים ונחל המערה. 

את סוף השבוע הראשון של חודש יוני (וגם את הבאים אחריו) הפאנליסטים שלנו ממליצים לבלות במסלולי טיול שונים ברחבי הארץ. במיזם החדש של אאוטפאנל נביא בכל חודש את רשימת המסלולים שאספו חברי הפאנל, מטיילים ותיקים ומנוסים, לטיולים מומלצים בדרגות קושי שונות. 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

טיול לעין זיו – קפיצה רטובה אל נחל כזיב 

ההמלצה של: רתם אלינסון
 • נקודת היציאה: מבואת הכניסה לנחל כזיב – כניסה מכיוון מעלות waze
 • אורך המסלול: 4 ק”מ (2 ק”מ הלוך, 2 ק”מ חזור)
 • המסלול ממוקם בשמורת טבע, על כל הכללים הכרוכים בכך. יש להתעדכן לגבי תקינות המים באתר רט”ג.
 • דרגת קושי: קל – בינוני (עליה ארוכה בסיום המסלול)
 • מפת המסלול 
 • למסלולים נוספים באזור, ראו את הכתבות הבאות: מסלול ארוך בנחל כזיב קמפינג בפארק גורן וטיול בנחל כזיב

נחל כזיב

נחל כזיב הוא בין המרשימים מנחלי ישראל. בחלקו של הנחל הממוקם מתחת לעיר מעלות, מתקיימת זרימת מים רציפה לאורך כל השנה. ההמלצה שלנו לחודש מאי, היא הליכה רגלית, על כביש סלול ונוח, היורד ממעלות עד למעיין המקסים והמרשים – עין זיו.

ההליכה נוחה, אך עם זאת העליה חזרה בכביש עשויה להיות קשה למתקשים בהליכה, וגם מומלץ לתזמן אותה לימים/שעות עם מזג אוויר נעים.

חשוב לציין שהנוף בירידה ממעלות מקסים, ומאוד לא שגרתי – סוג של קפיצה קטנה לאירופה, מבלי להחתים דרכון.

בדרך חזרה הביתה, מומלץ לעצור בגלידה בוזה בתרשיחא, או בממתקי יאסר מדאח במעיליא (כנאפה מעולה!).

סיבוב ארכיאולוגי לילדים בחרבת מדרס 

ההמלצה של: יוג׳ין לויט

קולומבריום

חבל עדולם מכיל בתוכו מלא נקודות עניין ופינות נוף מרהיבות. שדות כרמים השייכים ליקבים של הרי יהודה, שדות חיטה מרהיבים וכמובן ממצאים ארכיאולוגיים המפוזרים על הגבעות. במסלול קצר יש מהחניה, ניתן לטייל בכיף עם ילדים בין נקודות ארכיאולוגיות יפות ומעניינות. בחניון עצמו יש צל על בסיס עצים, נקודת מים ופחי זבל. מתחילים את המסלול על בסיס שביל סימון כחול וכבר אחרי 300 מטר מגיעים לנקודת העניין הראשונה. מערת הפליטים – עם חלל מרכזי קריר ונעים ומערת זחילה קצרה לילדים (חייבים פנס). עם טיפוס קצר על הגבעה, נעבור את מערת הקבורה, הפירמידה הקטנה ואף בית כנסת עתיק. עם מעבר לסימון שבילים ירוק, נגיע להיי לייט של הטיול – הקולומבריום. שמור בצורה יפה ומהפנט בקסמו כל פעם. חזרה לרכבים על בסיס שביל ירוק. 

המסלול חשוף לשמש וחשוב להצטייד בכובעים ומים. עצירות צינון על בסיס המערות המוצללות מאוד נעימות ולפיהן צריך לחלק את הזמן בהליכה. להשלמת החוויה ניתן לקפוץ ליקבים באזור ולהנות מחוויה כפרית עם סלסלת פיקניק מהמקום. ליקב עגור יש חצר יפה, בשריגים יש מבשלה מגניבה ויקב ספרה עם יינות לבנים מצויינים. 

מסלול הליכה בנחל המערה 

ההמלצה של: יוג׳ין לויט
  • נקודת היציאה: חניון לילה בר גיורא
  • waze לנקודת התחלה
  • אורך המסלול: 7 קילומטר
  • סוג: מנקודה לנקודה
  • הביקור באתר אינו כרוך בתשלום
  • דרגת קושי: בינוני
  • מפת המסלולנחל המערה

את נחל המערה ניתן לעשות בשתי גרסאות. הגרסה הקלאסית שמתחילה מחניון לילה של בר גיורא וחולשת על כל הנחל. אפשר גם מסלול מקוצר של הלוך חזור מנקודת חיבור הנחל עם כביש 3855 (עוקף בית שמש).

ההליכה במסלול הנחל, לא פחות ממדהימה. חורש ישראלי עוטף את השביל עם עצי אלון. יש מעבר בכמה נקודות עניין מקסימות כמו עין חוד המלא במים. אומנם כרגע צבעם ירוק, אבל בתקופות החורף אפשר להנות מצלילותם. קולומבריום קטן עם מערת מילוט וגם חרבת עיטאב היפה. אבל שיא המסלול נמצא בהמשך – מערת התאומים. מערה זו סגורה בתקופת החורף ונפתחת לקהל הרחב עם סיום שנת החורף של העטלפים – בראשון לאפריל. 

את המסלול המקוצר ניתן לעשות עם ילדים קטנים מבלי להתחשב ברכב הקפצות. ההליכה מהכביש ועד המערה, נעימה ויפה.

יש לא מעט מסלולי טיול נהדרים בארץ, צאו, טיילו, והעיקר תשמרו על הטבע.