אם אתם מתחילים וזו הפעם הראשונה שלכם על השלג מומלץ בחום לקחת שיעורים והדרכה בהתחלה.  חשוב להדגיש שניתן לקחת שיעורים והדרכה גם בכל שלב, בין אם זה לשיפור טכניקת הגלישה, ללמוד משהו חדש או עבור הכרות עם מרחב הגלישה.

קבלו את הכתבות לווצאפ (גג 3 הודעות בשבוע):
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

אין תשובה חד משמעית לשאלה ” כמה זמן ייקח לכם ללמוד לגלוש?” כל אחד מאתנו תופס את העניין בצורה שונה וקצב הלימוד הוא שונה מאדם לאדם. בין הדברים החשובים שההדרכה תקנה לכם: ביטחון עצמי, וקיצור הזמנים עד שתתחילו להנות מהגלישה (ובסקי, קיצור זמן הוא חסכון משמעותי בכסף, כי כל יום על השלג יקר…).

אל הפרק הראשון בסדרה: כך תפיקו חופשת סקי- כל הטיפים שאף אחד לא מלמד אתכם!
אל הפרק השני בסדרה: טיפים לבחירת טיסות העברות ולינה
אל הפרק השלישי בסדרה: ביגוד סקי לגולש המתחיל – איך להתלבש במהלך חופשת הסקי?

את ההדרכה ושיעורי הגלישה ניתן להזמין דרך בתי הספר אשר פזורים באתר הסקי. ניתן למצוא את כל בתי הספר דרך אתר האינטרנט הייעודי של אתר הסקי תחת הקטגוריה SKI SCHOOLS. האפשרות השנייה היא לחפש הדרכה דרך קבוצות הפייסבוק או הפורומים השונים בהם אנשים ממליצים על מדריכים שנמצאים באתר הסקי. יש גם הדרכה של חבר’ה ישראלים שמציעים את שירותיהם באתרי הסקי – דבר שמתאים במיוחד למי שמחפש הדרכה בשפה העברית. חשוב מאוד להדגיש ולהכיר שלכל מדריך שלוקחים חייבת להיות תעודת הדרכה ,ביטוח והוא משתייך לבית ספר באתר הסקי, חברת תיירות או איגוד מדריכים, ובדגש שהמדריך מלמד באופן חוקי באתר! הדרכה באופן עצמאי אסורה בהחלט ומסכנת את התלמידים עצמם.
קלאב מד וגם חברות אחרות מוציאות מתרגמים ישראלים לקבוצות הילדים בעיקר- מה שמשפר מאוד את החוויה שלהם, ומאפשר להורים להיות רגועים ולהנות גם: 

סוגי השיעורים פרטי או קבוצתי

לכל אפשרות כזו יש יתרונות וחסרונות:
בשיעור או הדרכה פרטית מדריך הגלישה צמוד אליכם ומלמד רק אתכם (בדרך כלל ניתן לעשות הדרכה פרטית עד שני אנשים – תלוי בבית הספר או המדריך). קצב ההתקדמות והשיפור ברמת הגלישה מאוד מהיר.  המדריך ישאל אתכם מה הרמה שלכם ומה אתם רוצים לשפר או פשוט יבקש ממכם לגלוש כמה מטרים על מנת לראות במה הוא יכול לשפר אתכם. ניתן להזמין הדרכה של בין שעה ליום שלם (תלוי בתקציב ובכוח שלכם). אין שום צורך להתאים את הרמה שלכם למישהו אחר. החיסרון – המחיר לשיעור פרטי יהיה גבוה ביחס לשיעורים קבוצתיים.

שיעורים והדרכה בקבוצה בדרך ככל מורכבים מאזור 6 עד 12 אנשים (נתון המשתנה בין כמות הנרשמים לשיעורים וכמובן תלוי בבית הספר וכמות המדריכים ביחס לאנשים). זה אומר פחות יחס אישי של המדריך לכול אחד מגולשים. 

בדרך כלל הדרכה בקבוצות נמשכת 6 ימים כאשר בכול יום לומדים בין שעתיים ל 4 שעות. חשוב לקחת בחשבון שבמידה וזו הפעם הראשונה שלכם ואתם מעוניינים להתחיל לגלוש מאפס, הרבה בתי ספר מתחילים את השיעורים הקבוצתיים מיום שבת או יום ראשון ולא ניתן להצטרף לשיעורים באמצע השבוע.
חשוב מאוד להתאים את יכולת הגלישה שלכם לרמת הקבוצה מפני שכל הקבוצה יכולה להיות תלויה במישהו אחד שמתקשה והמדריך נאלץ לחכות ולתת לו התייחסות יתרה. הדבר יכול להיפתר על ידי כך שבית הספר ידאג להעביר את החניך לקבוצה שמתאימה לרמה שלו. היתרון – מחיר השיעורים הרבה יותר זול ביחס לשיעור פרטי.

אפשר לסכם את ההבדל בין הדרכה פרטיים לקבוצתיים במשפט אחד: עלות מול תועלת.

קטגוריה נוספת של “הדרכה” היא מורה דרך מדריך מקומי אשר מלווה קבוצה של אנשים ולוקח אותם לגלוש למקומות “נסתרים” שקיימים באתר הסקי למקומות שנקראים “אופ פיסט” off pist – מחוץ למסלול. האפשרות הזו מתאימה לאנשים שיודעים לגלוש מחוץ לגבולות המסלולים: 

 

מאת: מקסים סרדיוקוב