כן כן, אני יודע שאנחנו כבר בעיצומו של שיא החום, הגענו לעונת היובש, הדרדרת, הגלשנים והים – זמן מעולה לשבת במזגן, להרהר על החורף שהיה ולתכנן את החורף הבא! 

הרשו לי לקחת אתכם לכמה רגעים מושלגים בעונת החורף 19-20 הלא הידועה גם בשמה “עונת הקרח והקורונה”, ולהראות לכם כמה תמונות שצילמתי כדי לעורר אתכם להשראה ולהזכיר לכם שהחורף מתקרב!

קבלו את הכתבות לווצאפ (גג 3 הודעות בשבוע):
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

1 – נובמבר 2019- צרמט (Zermatt ), שוויץ

העונה התחילה בצילו של המטרהורן, או הר הטובלרון כפי שרבים מכירים אותו. הגעתי לשם כדי להשתתף בקורס הדרכת אוף פיסט בו לומדים לעומק על בטיחות שלג, מפולות, ניווט, הובלת קבוצה, טורינג ,עזרה ראשונה בהרים ולמעשה מקבלים הסמכה להדריך גם מחוץ למסלול. אמנם ירד לא מעט שלג בנובמבר אבל רק חלק מצומצם מהאתר נפתח. 

זריחה על המטרהורן

וכך מצאנו את עצמנו בעיקר בגובה של 3000 מטר וצפונה, עם הרבה רוח וטמפרטורות שנעו סביב 20 מעלות מתחת ל0. זו לא הסיטואציה האידאלית לעמוד בחוץ וללמוד על מבנה שכבות שלג, או לחפש תיק שנקבר בשלג, אבל לא כל הימים על ההר הם שמשיים ונעימים, וחשוב לדעת להתמודד עם תנאים משתנים.

מטפסים

מטפסים

מפולת שלגים

מימין: מתרגלים חיפוש קורבנות מפולת בסופת שלגים

2. דצמבר- הינטרטוקס (Hintertux), אוסטריה

עדיין מוקדם בעונה, רק הקרחונים פתוחים. קר מאוד, מצב השלג עדיין לא משהו כלומר בעיקר קרח. אבל לפחות אנחנו חוזים בתופעה אופטית מרהיבה הנקראת Sun Dos (כלב שמש) – בדומה לקשת בענן, זו שבירה של קרני האור אך לא על ידי גשם אלא על ידי גבישי קרח קטנים שנמצאים באוויר. נוצרות מספר שבירות בזוויות מקבילות לשמש והשמיים נראים כמו סרט מד”ב:

זה לא מהעדשה זה מהטבע!

עוד מהינטרטוקס –  אין הרבה שלג, יש אור יפה. גולש: אלעד בן חמו            

סנובורד

3. סוף דצמבר, קלטנבך (Kaltenbach) , אוסטריה.

החורף הגיע סוף סוף, תקופת הקריסמס תמיד מביאה איתה כמויות שלג יפות ואחרי תחילת עונה די יבשה, כל פתית שיורד מייצר התלהבות רבה. קלטנבך שבעמק צילרטל, הוא אחד האתרים הטובים לפרירייד ואוף פיסט ומקום מעולה לבלות בו יום פאודר. עמנואל פז בוחן מקרוב את עומק השלג: 

שלג

4. אמצע ינואר, מאיירהופן, אוסטריה

חזרה ליובש, חזרה לשמש. זמן טוב לקבל זמן אוויר בפנקן פארק – Penken Park – שמושך אליו גולשי פריסטייל מכל העולם:

5. רגע לפני פציעה – 22.1.19, מאיירהופן, אוסטריה

יום אחד לפני פציעה שכמעט סיימה לי את העונה והורידה אותי מהשלג לחודש, עוד הספקתי לטפס לבד פסגה לא מוכרת ולקבל נוף מדהים על העמק.

אוסטריה

6. פברואר , מאיירהופן והסביבה, אוסטריה.

קשה לא לגלוש, לשמחתי יכלתי עוד להסתובב ברגל ולצלם וכך עשיתי: 

עמית מיר מאושר מהשמש:
הרים, אין מה להוסיף, אנחנו נמשכים אליהם כמו אל מגנט: 

7. סוף פברואר 2020 , מאיירהופן והסביבה, אוסטריה

חזרתי מהפציעה והשלג חזר להרים אחרי הפסקה ארוכה. מהימים האלה שהכל עמוק ואפור ולא באמת צריך לראות לאן גולשים, רק לא להיתקע בעץ.

אוף פיסט

עמנואל צולל עמוק #1

עמנואל צולל עמוק #2

מרץ 2020 , אהורן, (Ahorn Banh) אוסטריה

רגע לפני הסוף, 3 ימים לפני שכל האתרים באוסטריה נסגרו, הספקתי לצאת לטורינג (טיפוס ברגל וגלישה) עם רוזי- חברה מקומית וגולשת מוכשרת ביותר.

snowboard

גולשת

רוזי

ואז הגיעה הקורונה והכל נקטע בין רגע. עונה מוזרה זו הייתה, חמה מאוד מאוד, יבשה ועם מגפה בסיומה. ולמרות הכל אני מודה על האפשרות לגלוש במשך 4 חודשים ברצף, לצלם בהרים להדריך מאות אנשים ולפגוש ולגלוש עם דמויות מעוררות השראה. עדיין לא ברור לקראת מה אנו הולכים בחורף הבא. אנחנו נשארים אופטימיים ומקווים שעונת 20-21 תיפתח כסדרה וכל מי שלא הספיק לגלוש בעונה הקודמת יוכל לחזור ולשאוף אוויר שלגים צלול.

מאת: דניאל בר – צלם, גולש ומדריך סקי, בקיץ הישראלי רוכב בסינגלים במדבר ומדמיין שלג, טוען שספורט בטבע אפקטיבי הרבה יותר מתרופות פסיכאטריות. מבלה את רוב זמנו בין מצפה רמון לאזורים קצת יותר מושלגים בעולם. טיפס וגלש בקנדה, ארה”ב, נפאל ואירופה. מאוהב בגלישה מחוץ לאתרים , סקי טורינג ופרירייד, בעל חזון להשכין שלום ואחווה בין גולשי סנובורד לסקי.

תמשיכו לעקוב אחריי פה בOurpanel.co.ilבערוץ הטלגרם שלנו ובאינסטגרם לעוד מסעות והרפתקאות. לרישום לניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים