ביום שישי האחרון ה 31 למאי התקיים משט הדקר לזכר חללי הצוללת אח”י דקר שאבדה בינואר 1968. המשט התקיים בחיפה בהשתתפות כלי שייט רבים מכל רחבי ישראל.

מאת: שי הר-זהב

לזכרם של אנשי אח”י דקר

אח”י דַּקָּר הייתה צוללת בשירות חיל הים הישראלי, שטבעה ב 25 בינואר 1968, בדרכה מבריטניה לישראל וכל 69 אנשי צוותה נספו. שרידי הצוללת ומקום טביעתה נתגלו רק בשנת 1999.

הצוללת אח”י תקומה יצאה לים ועליה הונחו זרים בעוד שעשרות רבות של כלי השייט חגות סביבה. בשעה 10:30 צפרו כלי השייט כאשר המעמד המרגש הושלכו הזרים לזכר צוללני הדקר  למים. באירוע המרגש והמכובד ציין עשרים שנה אשר חלפו מאז יום מציאת שרידי הצוללת.

רגע של התייחדות עם אובדן צוללני אח”י דקר

כשמונים סירות בטקס

את המשט מארגנת קהילת שייטי כרמל מזה עשרים שנה בתאום עם הצבא, עיריית חיפה ועכו. השנה השתתפו בטקס כשמונים סירות מרחבי הארץ. הסירות יצאו מנמל חיפה אל עבר הפולינום שם עגנה אחי תקומה. הסירות חגו סביב הצוללת במעגלים כאשר הן צופרות ומניחות פרחים על המים. הסירה מלכת עכו הגיעה לטקס מלווה בבני משפחות הנופלים. נישאו דברים דרך הקשר והונחו זרים. השנה כיבדו את הטקס בנוכחותם, על הצוללת והשליכו זרי פרחים, ראש העיר חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, ראש עיריית עכו – שמעון לנקרי ואבי ירום מקהילת שייטי הכרמל שאחיו היה בין צוללני הצוללת דקר ונספה עמם באסון.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

תחרות שייט ממפרץ חיפה לעכו

בסיום הטקס התקיימה תחרות שייט כאשר מסלול התחרות הוא ממפרץ חיפה ועד לעכו. קו הסיום היה ממש מול בית הספר לקציני ים בעכו. הרוח הייתה דרומית קלה אשר נשבה בגב המפרשיות כאשר הן מרימות את מפרשי הספיניקר והגניקר ועושות דרכן לקראת קו הסיום בעכו.

תוצאות התחרות לייב מסירת השיפוט

 

יתרון לסירות שהרימו גניקרים וספינקרים

התחרות כללה מספר מקצים של ORC 1 , 2 . סייפנים ועוד. בתחילת התחרות יוחאי פלצור עידכן את השייטים כי המסלול מקוצר ויכלול הגעה עד למצוף המערבי של עכו וסיום מול אי הזבובים. יוחי המתין לנו בקו הסיום על גבי סירת מנוע קטנה ורשם את הזמנים של כל סירה. הסירות שהרימו גניקרים וספיניקרים היו בעלת יתרון מובהק כאשר מרבית המסלול היה ברוח גבית.

התחרתי על גבי הסונאר של עמותת אתגרים כאשר הצוות המובחר של הסירה בחר בטקטיקה שתמיד עובדת עבורנו ושוב והוכיחה את עצמה בגדול: התחלנו הכי מהר ומשם רק הגברנו את המהירות. הגענו במקום השלישי והמכובד בקטגוריית ORC2. במקום השני הגיעה הסירה תמר של אתגרים, כמובן. ובמקום הראשון BELLENDAIN.

חלוקת הגביעים בבית ספר לקציני ים בעכו

אורלי , רכזת אתגרים שייט צפון מדגמנת ביחד עם צ’ארלי כלב הים שלה את הטיפ של קרמבו: כשמתחילים הכי מהר שלך ומשם רק מגבירים:

מאת: שי הר-זהב
אהבתם? התקינו אפליקציה