לקחתי את התיק החדש של חברת Sabra Gear הישראלית, שתוכנן עבור לפטופ לשבוע של התעללות וחזרתי עם מסקנות לגביו ולגביי מינימליזם בכללי

מאת: אור כהן

את Sabra Gear הכרתי דרך חובבי בושקראפט שנשבעו שהתיקים שלה עומדים בכל מה שתזרוק עליהם. בזמנו היו שני תיקים במבחר שהחברה מציעה, ה-Mono הגדול וה-Solo הקטן יותר בנפח 21 ליטר, תיק שרבים השתמשו בו כתיק ה-EDC שלהם, תיק ליום יום וגם לטיולים קצרים. אני קניתי דווקא את ה-Sting, גרסת ה-31 ליטר של ה-Solo ששימש אותי עבור טיולים דו יומיים, ועד לא מזמן גם ביום יום. התיק הזה כמו כל התיקים האחרים עמידים ביותר ועדיין נראים כמו חדשים למרות שימוש ממושך, על ה-Butterfly Ultralight כתבתי כאן והוא עדיין משמש אותי בטיולים ארוכים יותר, גם הוא עשוי מבד עמיד ביותר יחסית לתיקי אולטראלייט אחרים.


אאוטפאנל בטלגרם- הצטרפו לערוץ פה

מבחן לדגם ה Turbo החדש

כעת יש לחברה שני תיקים חדשים: ה-Turbo בנפח 14 ליטר וה-Simphony בנפח 20 ליטר, תיקי EDC מינימליסטים ופשוטים שעושים את העבודה וכמיטב המסורת, בעמידות יוצאת מהכלל. היות ואני תמיד אומר לאנשים ששואלים אותי איך להתחיל לטייל אולטראלייט, איך להיות יותר מינימליסטי, “תעברו לתיק קטן יותר” אז הלכתי דווקא על ה-Turbo. 

תיק לפטופכתיק לפטופ

בהזדמנות הראשונה שיצא לי לבדוק את התיק, הכנסתי לתוכו לפטופ עכבר ומטען, כבל הטענה לפלאפון, מחברת ועט, חטיפים, בקבוק מים קטן ועוד כמה פריטים קטנים. בתיק נשאר עוד הרבה מקום, ככה שגם מי שירצה לקחת עוד כמה פריטים לשימוש ביום יום יוכל לעשות זאת בקלות. 

 • התיק מסוגל להכיל ציוד עד 14 ליטר
 • מתאים עבור לפטופ בגודל של עד 15 אינצ’
 • עשוי מבד קורדורה 500 דנייר
 • שוקל 600 גרם בלבד
 • המידות שלו הן 48 ס”מ גובה על 26 ס”מ רוחב ועומק של 12 ס”מ.
 • עולה 400 ש”ח ואפשר לקנות אותו פה

אחד הפרטים החשובים בתיק הזה ובאחיו הגדול הוא תא הלפטופ שמסתיים 4 ס”מ מעל תחתית התיק וכך מרחיק את הלפטופ מהרצפה וממכות אפשריות שעלולות לפגוע בו, וכמו כן יש לו רצועה שמאפשרת לתלות אותו על ידית של מזוודת עליה למטוס (טרולי).

יום אחרי קפצתי לעשות סיבוב סידורים, דואר וקניות. התחלתי בדואר ואספתי כמה חבילות. לא לקחתי איתי את הלפטופ והחבילות ישבו בתחתית התיק, שהיה נוח להפליא בגלל המבנה הדק שלו. אחר כך עברתי בחנות משקאות וקניתי כמה פחיות ובקבוקי בירה, סה”כ קצת יותר מ-6 קילו. התיק הצליח להכיל את הכל והרגיש כבד מהרגיל, אבל עדיין נשאר יציב.

הבעיה היחידה שבאמת הציקה לי באותו יום היא הרצועה בגב שמיועדת להיתפס על הידית של מזוודת העליה למטוס. כשהתיק היה מלא עד אפס מקום, הרצועה בלטה יותר מהרגיל והרגשתי אותה בגב.

כדי לקנח את השבוע קפצתי לטיול בנקיק השחור, אחת מהזדמנויות האחרונות השנה לטייל בו. הטיול כלל גלישת מצוקים (סנפלינג) ושחיה. לקחתי איתי 3 ליטר מים שנכנסו בתוך התיק, חטיפים, קרם הגנה וכובע, באמת שלא צריך יותר. הכל נכנס בול בתיק, 2 בקבוקים צמודים לגב וביניהם שקית עם שאר הציוד.

חייב לציין שבתחילת הטיול קצת חששתי. לרצועות אין ריפוד והן עשויות מבד קורדורה יחסית פשוט. הן לא מרגישות רכות או נעימות במיוחד, ומצד שני זה לא ממש הפריע לי. אני מנחש שעם יותר ציוד ובטיולים ארוכים יותר זה יכול להיות עניין, אבל בסופו של דבר הגלישה הייתה מהנה במיוחד והתיק לא הפריע בשום שלב. הוא הרגיש קליל ובמקטעי ההליכה יכלתי ללכת מהר וגם לרוץ. הספוג בגב אפשר לי לסדר את הציוד בחופשיות מבלי שיהיה פריט שיבלוט ויפריע לי.

לסיכום: תיק לפטופ מבית סברה

צאו החוצה, זה קל וספונטני, ואתם צריכים רק תיק אחד.

יתרונות

 • פשוט, קליל ומינימליסטי
 • בדים, רוכסנים ופלסטיקה איכותיים
 • רזה לכל גובהו, נראה טוב עם מעט או הרבה ציוד

חסרונות

 • רצועות כתפיים ללא ריפוד
 • רצועת טרולי מורגשת בגב
 • מחיר
הכותב, אור כהן הוא מטייל אולטראלייט בנשמה. אוהב את הארץ ומנצל כל הזדמנות לגלות עוד שביל והר בשוודיה. כשהוא לא מקצר מברשת שיניים או חותך את העודף מהמזרן המתנפח, הוא מייבש מזון ומרכיב לעצמו מנות טיולים, ומנהל את קב’ אולטראלייט ישראל בפייסבוק.