סקירת תיק Sabra Gear Butterfly

את חברת Sabra Gear אתם בטח מכירים מהתיקים הקשוחים והלא פחות כבדים שלה, ה-Mono, Sting וה-Solo וכמובן שאר הפאוצ’ים והאביזרים שהחברה מציעה. לפני כחמישה חודשים החברה הוציאה תיק חדש ושונה למדי מהקו הרגיל שלה, ה-Butterfly (פרפר באנגלית). תיק זה מיועד בעיקר למטיילי אולטראלייט שמחפשים לחסוך במשקל.

תיק אולטראלייט של סברה

צילום: Sabra Gear

 

פרטים טכניים

התיק שעשוי מהבד המיועד במקור למפרשים VX-01 ו-VX-21, שוקל 505 גרם בלי אביזרים נלווים ו-617 גרם עם רצועת מותניים, רצועת חזה ורצועות נוספות. לתיק נפח כולל של 47 ליטר, כאשר התא הראשי מכיל 33 ליטר מתוכם והשאר מתחלקים בין כיס הרשת הקדמי וכיסי הבקבוקים. בין 9 ל-13.5 קילו זה המשקל שהתיק יאפשר לכם לסחוב, בלי או אם רצועת המותניים בהתאמה. התיק עולה 620 ש”ח בלי חגורת המותניים ו-720 ש”ח עם חגורה באתר היצרן.

תיק אולטראלייט

נסיעת מבחן

לקראת סוף יולי 2018, כשהתיק היה בשלבי הפיתוח האחרונים שלו, יצאנו מספר אנשי טיולים ביחד עם ערן, האיש מאחורי Sabra Gear, לטיול בדיקה לתיק ה-Butterfly. לקחנו אתנו שני אבי טיפוס של התיק, ארזנו כל תיק בצורה שונה עם משקל שונה ויצאנו לדרך. במהלך הבדיקה זרקנו את התיק על שיחים קוצניים, קפצנו עם התיקים, נדנדנו אותם ובגדול העברנו אותם מסע קשוח בזמן קצר. התיקים לא הראו סימני שחיקה משמעותיים, חורים או קרעים והם החזיקו את ההתעללות יפה מאוד, אבל בעיני מה שהיה הכי מדהים זה הנוחות של התיקים. גם בלי מערכת גב כאשר שק השינה שארוז קרוב לגב התיק מספק את הריכוך לשאר הפריטים שבתיק, התיק היה נוח מאוד. אחד התיקים שסחב 16 קילו, מעט מעבר למשקל המקסימלי המומלץ היה עדיין נוח יחסית למרבה ההפתעה.

תיק אולטראלייט של סברה- מכירה מוקדמת

אחרי שלל “טעימות” ובדיקות, התיק בגלגולו הסופי יצא למכירה מוקדמת. כמובן שהייתי בן הראשונים לחטוף את התיק, כחלק מהורדה משמעותית במשקל הציוד שלי. כשעושים את המעבר הזה לאולטראלייט, לציוד קל משקל ומינימליסטי ולתיק Butterfly צריך להבין ששום לא דבר לא מובן מאליו. לתיק אין מערכת גב, אין כיסים מובנים ברצועת המותניים ואין שום דבר שלא תצטרכו בניגוד לתיקים אחרים. התיק הוא המינימום מבחינת תיק גב, ויש בו את כל מה שהייתם מצפים שיהיה בתיק כזה: תא עיקרי, רשת מאחורה ושני תאים לבקבוקים בצדדים. בסופו של דבר הוספתי לו שני תאים לחגורה אבל לא יותר מזה, וכל דבר שהיה נראה לי מיותר, לרבות הכיסוי של שק השינה והמזרן, פשוט לא לקחתי. לגב חיברתי כרית מתנפחת לנוחות, ויצאתי לדרך.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

איך הוא בתכל’ס

לקחתי את התיק ויצאתי לטיול הראשון. מבחינת הנוחות הוא היה מדהים, לא מרגישים שהוא שם ואין אזורים לוחצים מידי. האבזם ברצועת המותניים יושב בצד הרצועה ולא באמצע כמו בתיקים הקודמים של החברה, מה שבעיני הרבה יותר נוח. כבלי המתיחה שמחליפים את רצועות המתיחה בחלק העליון של החיבור בין גב התיק לרצועות הכתפיים מגיבים יפה מאוד, ובניגוד לרצועות, אם הם מחליקים מתחת לרצועות הכתפיים, לא מרגישים אותם כמעט. כשמאבטחים את הבקבוקים בצד התיק עם כבלי המתיחה שלהם, הפעולה קצת פחות נוחה משימוש ברצועות בתיקים האחרים, אך בסופו של דבר מתרגלים.

מבחינת עמידות, לא היה משהו שלא ציפתי לו. התיק עד עכשיו לא עבר יותר מידי קילומטראז’, אבל אם להשוות לתיקים מבדים עמידים פחות כמו ה-Granite Gear Crown 2, התיק הזה בהחלט חוטף פחות חורים ושריטות. ומבחינת ארגון התיק, העדר כובע ותאים פנימיים בהתחלה אולי נראה מאיים למי שהתרגל, אבל בעיני זה דווקא יתרון שהרי הכובע הקטן דורש לא מעט בד ושוקל בהתאם, ואפשר בקלות להסתדר בלעדיו. למי שכן צריך תא נוסף נגיש מחוץ לתיק, יש הרבה מאוד מקום בתא הרשת. מלבד מעיל הגשם ומכנסי הגשם הכנסתי שם בקלות גם עוד פאוצ’ עם אוכל ועדיין נשאר מקום.

מה הקאצ’?

התיק לא מושלם, אבל הוא מתאים לי אישית. יש משתמשים שדיווחו למשל על רצועות רחבות מידי, משהו שניכר בתיקים של סברה בכללי, לי זה דווקא התאים. עוד בעיה עם התיק זה שאין לו מערכת שלמה של אביזרים, ונכון, אפשר לחבר איכשהו תיק פרטנר של סברה מאחורה, או אפילו Quick Pouch לחגורת המותניים, אבל הם עשויים מאותם חומרים של התיקים הקודמים והכבדים יותר.

לסיכום

ה-Butterfly הוא תיק נהדר לכל מי שמחפש תיק קל ביותר מבלי להתפשר על העמידות הנוחות וכושר הנשיאה. צריך לדעת איך לארוז אותו או להוסיף כרית לגב למי שמעוניין בעוד ריכוך, אבל חוץ מזה הוא נוח להפליא.

מאת: אור כהן
מטייל אולטראלייט בנשמה. אוהב את הארץ ומנצל כל הזדמנות לגלות עוד שביל והר בשוודיה. כשהוא לא מקצר מברשת שיניים או חותך את העודף מהמזרן המתנפח, הוא מייבש מזון ומרכיב לעצמו מנות טיולים, ומנהל את קב’ אולטראלייט ישראל בפייסבוק.

פה: מצטרפים לערוץ הטלגרם של מגזין האאוטדור הטוב בישראל