קוראי Outpanel זוכים בהצצה ראשונה אל מוצר חדשני ויפה בעולם פק”לי הקפה. ישבתי על כוס קפה עם מאשה בבריצקי, המייסדת של Botz Kit: חברה ישראלית שהוציאה למימון המונים את פיתוח הערכה הקומפקטית, קלת המשקל הזו- הפועלת על כוהל.

מאת: אופיר סבר

לפני הכל- זהו לא מבחן למוצר אלא רק הצצה לאב הטיפוס. ערכת Botz לאחרונה סיימה קמפיין מימון המונים וכעת בשלבי פיתוח מתקדמים. הכוסות הודפסו במדפסת תלת מימדית ונצבעו בכתום והמתכות מחומרים פחות מבודדים. אבל ראוי לציין שלמרות כל זה, המוצר מתפקד מדהים.

Botz

Botz

בוץ היא חברה ישראלית מנהלל הנוסדה על ידי 2 מעצבים תעשייתיים, מאשה בבריצקי וניתאי גלזמן. על דגלם הם חורטים את טהרת המינימליזם, שמירה על הסביבה ואהבת הטבע. מאשה, מספרת שהם מתכננים גרסה נוספת למוצר, שתתאים יותר לבישול מעבר להרתחת מים.

Botz kit

מאשה מבוץ ואני – נהנים מקפה ובוץ!

עוד פק”ל קפה?

אז זהו, שלא. למרות שרוב ערכות הקפה בארץ עובדות על בלוני גז כדלק, ומשם שמם- גזייה, עדיין קשה למצוא למכירה בלוני גז בגלל תקנות האש המחמירות לחנויות שרוצות לאחסן ולמכור אותם. בנוסף, בלוני הגז הם חד פעמיים, כבדים ועולים כ25-50 שקלים לבלון. אם תרצו לקחת גזייה לחו”ל, תשכחו מלעלות בלון איתכם לטיסה. יהיה לכם קשה מאוד למצוא בלון גז מתאים במדינות רבות וגם אם הצלחתם, הקור עלול להקשות על הגז לצאת. כתבה מושקעת בנושא תוכלו למצוא אצלנו פרי עטו של ולאד בביקוב

בוץ קיט

אז מה ניתן לעשות? אפשר לרכוש בנזינייה. בנזיניות משתמשות בבנזין, אותו הדלק שאתם מתדלקים איתו את הרכב. כאמור, דלק ניתן למצוא בכל פינה בעולם. אך גם שיטה זו לא מושלמת. בנזיניות יקרות יותר, דורשות ציוד רב יותר כמו מגן רוח, משאבה וטקס שלם כדי להדליק את הבנזין. כמובן שצריך להיזהר מאוד עם הדלק הדליק ביותר הזה, וכדאי לדאוג גם למים זורמים וסבון, כי סביר להניח שהידיים שלכם יתפחמו.

כהלייה

כהליות

כאן נכנסת הכהלייה. כהליות נפוצות בין מטיילים באירופה. הדלק הוא כוהל, או אלכוהול בריכוז גבוה כמו אלכוהול לחיטוי 95%. מחיר של ליטר אלכוהול זול יותר מגז, בטוח יותר לנשיאה מבנזין וניתן לסחוב אותו במזוודה (לא בכבודת יד!) אתם אפילו יכולים להכין אחד בבית. ניתן לקחת פחית טונה, לעשות בה חורים, לספוג קצת צמר גפן באלכוהול והופ יש לכם ערכת בישול לחירום. אבל ניתן להשתמש בכהלייה לא רק להישרדות, וישנם ערכות כוהל בחו”ל. בארץ הם פחות פופולריות, וBotz מעוניינים להביא את הדבר הבא לארץ.

פקל קפה

הכהלייה של BOTZ

BOTZ החליטו לשכלל את הכהלייה ולהתאימה לקהל הישראלי. הם חקרו את הנושא במשך שנתיים וחצי עד כדי למצוא את המרחק האופטימלי של הסיר מהאש, את כמות הנשיאה האידיאלי, כמה כוסות הישראלי הממוצע צריך וכו’. הם חשבו על כל פרט עד רמת האיפה להניח את הכפית בזמן הבישול!

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מפרט יצרן:

  • דגם: Botz Kit
  • סוג: כהלייה
  • משקל: 500 גרם
  • מימדים: 85X155 ס”מ
  • דלק: כוהל- אלכוהול 95% או 98%
  • זמן הרתחת מים: 7 דקות
  • נפח סיר: 370 מ”ל
  • מגן רוח
  • מחיר: 312 שקלים באינדיגוגו, מתומחר ב423 ש”ח למוצר הסופי
  • אתר Botz Kit

ערכת קפה

הרכיבים

Botz כותבים באתר שלהם, שהחומרים בו הם ישתמשו במוצר הסופי יהיו אקולוגים ובעלי שימוש חוזר. הם יהיו מטופלים לעמידות בחום, עמידות למסעות ולשימוש. ההרכבה והפירוק של החלקים קלה ואינטואטיבית. כמובן שצריך להיזהר בפירוק מחלקים חמים. מאשה מסבירה שהחומרים בהם ישתמשו בייצור יהיו עמידים לחום ויתקררו מהר יותר מבאב טיפוס שבדקתי.

Botz Kit

קצת קשה לפרט מה תפקידו של כל חלק מכיוון שלחלקם יש יותר משימוש אחד, שיטה מעולה להורדת משקל ולשמור על ערכה קומפקטית, אז תיהיו איתי:

הערכה כוללת מגן רוח שמשמש גם כמרווח בין הסיר לאש, בעזרת מעמד שמחברים למגן רוח, שמשמש גם כמעמד לכפית. עוד בערכה יש כמובן את הסיר בנפח של 370 מ”ל עם ידית מתקפלת, כירת אלכוהול סטנדרטית*, 3 כוסות כאשר אחת משמשת כמכסה לערכה, מיכל לאלכוהול ומיכל לקפה וסוכר. כל זה נכנס לתוך תיק קטן מודולרי כדי שתוכלו לסחוב אותו במגוון דרכים, איך שנוח לכם.

*Botz רוצים שתיהיה לנו את האופציה להשתמש ברכיבים שלה גם עם דברים אחרים.

להנות מהקפה

כאשר מאשה הדליקה את האלכוהול ב- Botz kit, השקט תפס אותי לא מוכן. אני רגיל לגזיות עם רעש של מטוס סילון. פתאום הכנת הקפה יכולה להיעשות ברקע. אפשר להישען אחורה, להקשיב לפכפוך הנחל או לשירת הציפורים. אך לשריפת האלכוהול ולשקט יש מחיר- זמן ההרתחה עומד על 7 דקות בתנאי שטח. ה- Botz Kit לא יכול להתחרות בכלל בזמני ההרתחה של גזיות ובנזיניות. מאשה טוענת שהוא גם לא צריך להתחרות בהן. כחברה ישראלית, Botz מבינים שפק”ל קפה לרוב הוא פעילות חברתית חזקה בתרבות שלנו. אז למה לא לשבת ולהנות מאותן 7 דקות בטבע בשקט עם חבריכם לקפה?

בוץ קיט

מחיר

אם הספקתם לתמוך בקמפיין מימון המונים של Botz, יכולתם להשיג את הערכה בשווי 311 שקלים, כמעט- לצערנו הם לא הצליחו להשלים את המימון דרך אתר הגיוס ההוא, אבל כנראה שיש להם אפשרויות מימון נוספות והצפי הוא שהמוצר יושלם ויגיע לשוק.

Botz מתמחרים את הערכה שלהם ב423 שקלים. כדי להבין האם המחיר לערכה כזאת משתלם, בואו נשווה אותו לערכת הקפה הכי פשוטה. ערכה כזאת, שאפשר למצוא לא רק בחנויות טיולים, כוללת כירה כבדה ולא חסכנית, בלון גז נקב, כוסות לא מבודדות וסיר ותשקול כ1500 גרם (קילו יותר מהBOTZ!) ויעלו סביבות 200 שקלים צפונה. ואם נשווה את הBotz Kit לערכות בישול קצה, רק הכירה שלי עלתה בסביבות ה400 שקלים, ומיכל גז מתברג קטן שוקל לבדו קרוב למשקל של ה- Botz Kit, כ400 גרם.

לכן המסקנה שלי שהתמורה למחיר גבוהה למי שמחפש אלטרנטיבות לגזיות ולבנזיניות.

מאת: אופיר סבר

מטיילים גם באופניים? הכירו את אחשלו: https://bikepanel.com