אנחנו כל הזמן עוסקים בספורט שלנו: אותה שגרה, אותו הספורט, אותן תנועות, אותם שרירים. בשלב מסוים הגוף שלנו מתרגל, השיפור הולך ונעלם, והמוטיבציה והעניין דועכים. Cross Training הוא אמצעי מעולה לשבור את השגרה הזו, גם מנטלית וגם פיזית. לשנות אווירה, לשנות משתנים פיזיים, וגם לפתור בעיות תקופתיות ספציפיות בתקופות של פציעה ופגרה. מפגש כותבי הפאנלים ב”סאפ קיסריה” היווה הזדמנות מצוינת ללמוד את זה!

מאת: מערכת הפאנלים
צילם: עופר עברי

אם לא ראיתם את הסרט למעלה, לחצו Play פה:

את גל פרידמן לא צריך להציג…

מדליסט הזהב האולימפי הראשון של ישראל, ולא רק- גל סיים קריירה מפוארת של גלישת רוח עם לא מעט הישגים וניצחונות מדהימים בשפיץ של הרמה העולמית. כשהיה גולש תחרותי גל תמיד עשה קרוס טריינינג- בעיקר ל… אופניים!

גל פרידמן

היום גל הוא צלם מקצועי, מצלם גם לבייקפאנל מדי פעם, ועובד עם חברות ולקוחות בתחום הצילום. במקביל, הוא מנהל מועדון סאפ בנמל קיסריה העתיק במתחם הביץ’ באר שזה שילוב של מסעדה ומועדון סאפ (כן- בגן הלאומי, נכנסים כמו שנכנסים לאזור העתיקות ברשות הטבע והגנים).

cross training

סאפ לחיזוק הליבה

על הסאפ אנחנו כל הזמן מייצבים את הגוף ומנסים לשמר את המנח שלו כנגד התנגדות הפידול, הגלים, התנועה… מדובר בכמות אדירה של הפעלות שרירים קצרות וחזקות בסשן כזה, שמחזקות את הליבה.

סאפ קיסריה

כשנצא לרוץ או לרכוב אחר כך, במיוחד בעליות, בסיבובים ובתוך החלשות שהולכת ונכנסת בריצה ארוכה ומקלקלת את סגנון הריצה או הרכיבה שלנו לאט לאט, החיזוק של הסאפ יבוא לידי ביטוי.

סאפ

סאפ לחיזוק שרירים קטנים ומייצבים

סאפ זה כמו להתאמן על BOSU (חצי פיתה בחדר כושר), רק בלי להתייבש. זה תורם לחיזוק כל השרירים המייצבים הקטנים שמאפשרים שליטה טובה יותר בכף הרגל וחיזוק של הקרסול. מאוד חשוב לכל רוכב אופניים וספורטאי.

funpanel

סאפ לחיזוקים נוספים של חלק גוף עליון

בסאפ כל הגוף עובד. כתפיים, גב עליון, חזרה, ידיים, רגליים… במיוחד רוכבים ורצים מזניחים את חלק הגוף העליון. סאפ הוא אופציה מצוינת לחיזוק השרירים האלה, אולי אפילו יותר כייפית משחייה בבריכה, יודו אפילו הטריאתלטים מקרב הקוראים שלנו.

panels

זה כיף ושובר שיגרה!

כל הזמן לעשות את אותו אימון באותה סביבה, עם אותם נופים… זה לא בריא לנפש. לאט לאט אנחנו דועכים, מפסיקים להתעניין, נכנסים לשגרה של עבודה. מה שדוחף אותנו היא תחושת המחויבות שכבר התחייבנו, או הפחד שנפסיד כושר.

סאפ קיסריה

שבירת המעגל המנטלי הדועך הזה היא משהו שתרגישו מייד, כשתכניסו פתאום איזה אימון סאפ אחד בשבוע, אפילו רק לחודש הקרוב. נסו- תראו מה יקרה!

סאפ

אפשר לשלב עם המשפחה/חברים/כולם

האימונים שלנו, רצים ורוכבים, הם כמעט תמיד נפרדים מהילדים והמשפחה או מחברים שלא מתאמנים. היתרון בנמל קיסריה, הוא שאימון של חצי שעה בחתירת סאפ יכול להתבצע עם כולם. זה ספורט שמתאים לכל רמות הכושר והיכולת הפיזית. מי שרוצה סתם להנות מחוף הים והשחייה יכול. מי שרוצה סיבוב תרבותי בנמל ובארכאולוגיה גם יכול. מי שבא לשתות בירה ולהסתכל על החוף והים גם יקבל את מה שהוא רוצה.

outpanel

קל ללמוד סאפ!

כל הפאנליסטים שהתנסו בסאפ עם גל פרידמן הגיעו ללא שום ידע קודם. אחרי 5 דקות בדיוק הם כבר היו בתוך העניין וחתרו אל מעבר להגנת שובר הגלים החיצוני של הנמל. בתוך זמן מאוד קצר תוכלו גם אתם להיכנס לעניין ולהתחיל להפיק ממנו את התועלות האלה.

סאפ קיסריה

הצעת הגשה: יום כיף ב Beach Bar קיסריה

לאחר הקמת OUTPANEL רצינו להיפגש- כל הכותבים מ BIKEPANEL, RUNPANEL ו OUTPANEL ליום כיף והיכרות. אז הלכנו על המתכונת הבאה שיכולה להיות מעולה גם ליום כיף בחברה/מחלקה שלכם בעבודה.

FUNPANEL

ככה אנחנו עשינו את זה:

  1. הבאנו את כולם לביץ’ באר בקיסריה מוקדם בבוקר (להזמנות ימי חברה, חברים, ו/או מקום לזוג: 04-6363989).
  2. יצאנו עם גל להדרכות והתנסות סאפ ראשונה בשיעורים של חצי שעה – 5-10 אנשים בכל אחד (להזמנת קורס: 052-6661818)
  3. שאר החברה נהנים במים, משתזפים על הדשא, שוחים, מקשקשים, קוראים, מטיילים בקיסריה העתיקה.
  4. לקראת הבוהריים מתישבים כולם בביץ בר לאכול ארוחת בוקר מאוחרת וליהנות מהמקום – חוף הנמל העתיק בקיסריה, באמת, אין עוד חופים כאלה בישראל. הנוף והאווירה פשוט קסומים.
היה תענוג!
* המערכת הוזמנה על ידי גל והביץ’-בר לשם עריכת הכתבה.