מכורים לקפה לא חסר, ובארץ התעשייה בעלייה. את המהפכה של נספרסו כולם ראו (אצל אחים שלנו בבייקפאנל מעדיפים את סגפרדו אגב). מי לא יסכים שקפה זה מצרך חשוב וחשוב לשמור על המשכיות השתיה גם בשטח? יצאנו לבדוק את מכונת המיניפרסו הניידת של וואקאקו.

למה צריך מיניפרסו

מכונות אספרסו עשו מאמץ אדיר ונכנסו לכל חדר שמספק שירותי מזון לקומץ אנשים, אם זה תא משפחתי ועד חברות הייטק מרובות נפשות. טווח הוריאציות נע לכיוונים רבים, החל ממקינטות ועד מכונות בוטיק בעשרות אלפי שקלים. השחקן הבולט שעשה מהפכה לא קטנה הוא נספרסו עם מכונות על בסיס קפסולה ייעודית. מכונה סקסית, שיווק ממוקד והרבה כסף לפרסום נתנו את שלהם לקידום המותג למשהו שצרב את חותמו בטרנד העולמי. אבל כאמור זו לא רק נספרסו- יש שחקנים נוספים וטובים לא פחות בסביבה ביניהם סגפרדו שמיובאת על ידי CTC יבואנית טרק, ועוד. נאמר מראש פה- המכשיר שבכתבה הזו מתאים רק לנספרסו. 

וואקאקו היא חברה מהונג-קונג אשר לקחה את הקונספט של מכונות והביאה אותו לשטח, מחוץ לכותלי אותם קירות שביססו את מהפכת הקפסולות. עוד בשנת 2012 החברה יצאה עם קונספט של מכונת אספרסו handheld ומהר הבינו שיש לזה עתיד. אחרי מספר לא קטן של גרסאות ניסיוניות המיניפרסו יצאה לאוויר בהצלחה גדולה.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

נתונים טכניים

 • גודל: 175x70x60  מ”מ
 • משקל: 350 גרם
 • קיבולת מים: 70 מ״ל
 • לחץ: כ 8 בר (116psi)
 • לינק לקניה באתר היבואן: Gonature
 • מחיר לצרכן: 269 ש”ח

 

מה בקופסה של המיניפרסו

אחד הדברים שמדברים עוד לפני השימוש במוצר הוא היחס שהחברה נותנת לפתיחת האריזה ולחוויה הראשוניות. אני מצפה מחברה שמאמינה בטיב מוצריה ומנסה לשייך אותו לסטטוס של מוצר איכות, לא לזלזל בחוויה הזו ולהשקיע בפרטים הקטנים. קופסת קרטון קשיחה עם ספר הוראות בהדפס נאה מלווים את המוצר עצמו יחד עם שק אחסון שיגן על המכשיר מרגע שהוא יעזוב את הקופסא ועד לרגעים של עבודה בעומק השטח. בנוסף לכל אלו מצטרפים גם שני סטיקרים של החברה, מתנה קטנה שעושה הבדל גדול בחוויה, בדומה לבקניית אייפון. ככה זה, כשאתה או אוהב את המותג, אתה גם תרצה סטיקר שלווואקאקו מיניפרסו

המכשיר

עיצוב מוצר מדבר על שרידות וחדי מחשבה יקחו את זה לסרטים של מדע בדיוני כאשר יש מרדף אחר נסיוב חשוב שנשמר בסוג של קפסולה. העיצוב גם פה הולך בקו הזה על מנת לשמור על גודל מינימליסטי ביחס לתכונות טכניות של עמידות מוצר. המיניפרסו של וואקאקו עשוי פלסטיק קשיח שמעיד על איכות החומר ועמידותו. בסופו של דבר הוא צריך לעמוד בעומסים של לחץ פנימי לא קטן ולספק בידוד חום לפי תקן לידיים של המשתמש.

המיניפרסו מתפרק ל-4 חלקים עיקריים, כאשר מכסה צד אחד משמש כתא מים ומתחבר בהברגה. צד שני עם פס גומי לנוחות אחיזה, משמש כספל ומתחבר בדחיפה. החלק העיקרי הוא הקומפרסור שבעזרתו נוצר הלחץ. החלק הרביעי מתחבר לקומפרסור בהברגה חזקה ובו מוחזקת הקפסולה.

Wacaco Minipresso

איך זה עובד

בסופו של דבר, זה לא מכשיר כל-יכול ואת המים הרותחים צריך להכין בנפרד. מה שאומר שצריך גישה למים רותחים, ואם אתם בשטח אז להביא גם גזיה ופינג’אן או סיר קטן. את המים הרותחים ממלאים בתא הייעודי במיניפרסו לפי כמות נוזלים רצויה למנת אספרסו. במקום הייעודי לקפסולה מכניסים את האחת האהובה עליכם – ופה חשוב לציין שהמכשיר יעבוד רק עם קפסולות של נספרסו, כאלו שיש להם תחתית בצורת פירמידה, אחרת לא יהיה ניקוב ותקבלו רק מים חמים. הברגה חזקה עד הסוף והוצאת כפתור לחץ על יד סיבוב קל נגד כיוון השעון. את הלחיצות מומלץ לעשות עם שתי ידיים ולהחזיק את המכשיר בכיוון הנכון אל ספל השתייה. הקפה יוצא לא ישר ורק אחרי שֿתא לחץ יגיע לדחיסות נכונה על מנת לדחוף את המים הרותחים דרך הקפה שבקפסולה ישר אל תוך הכוס. חשוב לתת דגש על סגירה הרמטית של שני החלקים – מיכל המים ותא אחסון הקפסולה, אחרת תקבו שפריץ של מים רותחים או אי-ניקוב מלא של הקפסולה.

קפה במדבר מכונת אספרסו ניידת

התוצר

בכנות, אני לא איש של קפסולות ומעדיף לשתות קפה בשטח עם כל הטקס של מטחנה קומפקטית ידנית ומקינטה. אבל לא תמיד אפשר לסחוב את כל הציוד הנדרש איתך לכל מקום. אם בכל זאת יצאתם לטיול על בסיס חסכון מקום אבל לא ויתרתם על גזיה,  המיניפרסו של וואקאקו יכול להשלים את החסר. אם נשווה את הקפה שתקבלו במכונת נספרסו, אז התוצאות זהות. עם תחילת יציאת החליטה, קרמה יפיפיה מכסה את המשקה – ומעלה חיוך של זכרונות מפיאצה מרכזית בפירנצה. לחץ של 8 באר מורגש והטעמים לא רחוקים מן המקור שבמשרד.

המוצר עושה עבודה נפלאה ביחס לגודלו הקומפקטי ובפשטות הפעולה להפקת המשקה. דבר אחד שהפריע לי בהשוואה זה הטמפרטורה של המשקה. אמנם לא מדובר פה על מכונת Rocket ששומרת על חום נוזלים במהלך כל שלב ושלב של התהליך עד לקבלת אספרסו בטמפרטורה אידיאלית אבל ההפרש בין המים הרותחים לקפה עדיין לא קטן – הפלסטיק עושה את שלו.

אז איך המיניפרסו בשורה התחתונה

בסופו של דבר – מי יכול להגיד לא למכשיר קפה עם סמל של מזראטי על הלחצן? אביזר חזק עם משקל ידידותי, נכנס בכל כיס צד של תיק טיולים, קל לתפעול וגם טעים. בהחלט כל אוהבי האספרסו למיניהם שעדיין רוצים להתפנק במשקה האהוב בחיק הטבע אבל על הדרך לחסוך מקום מקבלים אופציה מצויינת. 

יתרונות המיניפרסו

 • קומפקטי
 • עשוי היטב
 • קפה טעים לאוהבי הקפסולות

חסרונות המיניפרסו

 • תואמת קפסולות ייעודיות של נספרסו בלבד
 • טמפרטורת הקפה
מאת: יוג׳ין לויט
צילם אותי: יואב גריבי   צילם אותו: יוג׳ין לויט
הצטרפו לערוץ הטלגרם של אאוטפאנל