לקראת עונת התיירות באביב הקרוב, בהתראה קצרה במיוחד, לשכת התיירות של נפאל הכריזה על איסור לטייל באופן עצמאי בשטחה החל מה1 באפריל. יהיה מותר לטייל רק בליווי מדריך.

ההסבר שניתן על ידי הרשויות לצעד המכעיס ומעורר המחלוקת הזה, הוא הרצון של הנפאלים למנוע את הטרגדיות שמתרחשות שם בכמויות גדולות יחסית כשנעלמים כ 15 מטיילים בשנה. טיולים קבוצתיים מותרים. היו קולות על הרצון לאסור שם טיולי סולו בעבר, אולם כעת מתברר שהתקנה הורחבה: לא מדובר רק על איסור בדד, אלא על איסור לטייל ללא מדריך בשמורות המוגנות בנפאל.

הצטרפו לערוץ הווטאספ שלנו:
כ3 הודעות בשבוע עם תוכן מעולה:

הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

ההסבר האמיתי: כסף וסוכנויות המדריכים?

המדריכים חייבים להיות מדריכים מסוכנויות מורשות על ידי ממשלת נפאל. הפיקוח על המטיילים בנפאל נעשה באמצעות כרטיס ה TIMS – של מערכת ניהול המטיילים של משרד התיירות הנפאלי. המערכת והשיטה מחייבת לספק פרטים כדי שיהיה מעקב על כמות וזהות הנמצאים בשטח. במסגרת הרישום מספקים צילום דרכון והוכחה לקיומו של ביטוח מטיילים. בעבר ניתן היה לרכוש את האישור הזה לבד, אבל דומה שכעת הכל חייב להתבצע דרך אותן סוכנויות מורשות.

אזור האוורסט פעל בצורה שונה בעבר

דחו בעבר את הצורך באישור הזה שיש לו עלות קטנה, וגובים שם עבור תחזוקה מקומית של השבילים והשירות למטיילים באזור. כעת לא ברור האם המהלך, שנראה כמו צעד של איגודי מדריכי הטיולים המקומיים לחייב את שכירתם, ניטרל את היכולת של אזור האוורסט לעקוף את זה והאם גם שם תהייה חובת מדריך.

המשמעות: נפאל עוד יותר יקרה

מטיילים צעירים שטיילו שם באופן עצמאי ללא מדריכים מקומיים לא יוכלו לעשות את זה יותר. לא רק רכישת ה TIMS התייקרה. כעת יש חובה לרכוש את הליווי. עלות מדריכים תהייה בין 25-100 דולר ביום, בתלות באורך הטרק. סובב אנפורנה עולה היום כ 1000 דולר בטיול מאורגן ויותר בליווי של מדריך פרטי.

הצעד מעורר כעס רב בקרב מי שתכננו את הטיול שלהם כבר בשנה שעברה לאביב הקרוב, והדבר משנה להם את התוכניות והעלויות בהתראה קצרה. גם בקטמדנו עצמה יש ביקורת על הצעד הקיצוני- במאמר מערכת של הקטמנדו פוסט נכתב: “למעט בכמה אזורים, ההחלטה האם לשכור מדריך צריכה להיות החלטה של המטיילים בלבד”.

אל תפסידו את התוכן של אאוטפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

יעניין אותך גם:

ההודעה המקורית:

נפאל