רמת הגולן והחרמון מכילים בתוכם כמה מעיינות יפים שרבים לא מכירים. הנה כמה שכדאי לבקר בהם באביב הקרוב, ואפילו לעצור לטבילה.

אאוטפאנל גם בטלגרם- לחצו פה!

1. עין אי״ה- טבילה בגולן עם נוף למדינות השכנות

עיין אי״ה (ראשי תיבות של איילון יעקב הורביץ-חייל בן הגולן שנהרג בתאונת אימונים במהלך שירותו הצבאי) הוא מעיין מקסים הממוקם בקצה הדרומי של רמת הגולן. המעיין זורם אל תוך בריכה מרובעת, ונשקף ממנה נוף מקסים אל עבר הרי הגלעד, אשר בשטח מדינת ירדן. אפשר להגיע ברכב עד לנקודה לא רחוקה מהמעין, ויש בו מים כל השנה. בקיצור -נקודת טבילה מקסימה ומזמינה.

**המים בבריכה עמוקים, ולעיתים לא מאפשרים עמידה, אז בזהירות עם הילדים הקטנים.

מעיין עין אי"ה

עין אי״ה. טבילה מרעננת בדרום הגולן. צילום: רתם אלינסון

2. עין אמפי – בריכה נהדרת בצל אקליפטוסים

עין אמפי, המוכר גם בשם עין אקליפטוס, ממוקם במרכז רמת הגולן, לא רחוק מצומת בית המכס. המעיין נובע בקרקעית בריכה עגולה, המאפשרת טבילה נהדרת בימי האביב החמימים, ובימי הקיץ הרותחים. בשולי המעיין ממוקמים עצי אקליפטוס, המצלים על הבריכה. 

* שימו לב-אין לסטות מהשביל העולה אל המעיין בשל סכנת מוקשים!

בריכה טבעית לטבילה

עין אמפי. צילום: רתם אלינסון

3. עין מוקש – בריכה עגולה וקסומה בסמוך לרכב

עין מוקש ממוקם ברמת הגולן, בין עין זיוון לאלוני הבשן. המעיין מזין בריכה עגולה ועמוקה, עם עומק מים של שמונה מטרים (לא מתאים לילדים). הבריכה ממוקמת בלב שדה מוקשים (ומכאן שמה). המעיין נובע במשך כל עונות השנה, והוא בהחלט נקודת טבילה אטרקטיבית מבין מעיינות רמת הגולן. בנוסף, המעיין ממוקם לא הרחק מנקודות עניין, כגון הר בנטל, רכס הבשנית ועוד.

**שימו לב-אין לסטות מדרך הגישה אל המעיין בשל סכנת מוקשים!

מעיינות לטבילה

עין מוקש ביום מושלג-פברואר 2021. צילום: עומר לוי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

4. עין חרמון – אחד המעיינות הגבוהים ביותר בארץ

עין חרמון הוא מעיין מקסים הממוקם במורדות החרמון, בסמוך לישוב נמרוד. המעיין נובע אל תוך בריכה מרובעת, עם נוף מקסים ופסטורלי. מרחב המעיין הוא מרחב של מדרונות חוואריים, עם צומח נמוך, כאשר הרחק למעלה נשקפים האזורים הגבוהים יותר של החרמון, ובחורף כשיש שלג, החוויה עוד יותר מיוחדת.

מעיינות בישראל

עין חרמון בשלג. צילום: אמיר ירחי