כוכבת האולטרה מרתון המקסיקנית אלכס “צ’יקוריטה” רודניה הפכה לאישה הראשונה שהגיע בריצה וטיפוס אל 3 פסגות הרי הגעש האלה במקסיקו בפחות מ 24 שעות. 

פורסם במקור באתר הריצה שלנו: RUNPANEL.co.il
מאת: רדבול, הליוס ניאטו, מרקוס פרו

כמובן שזה ביצוע ספורטיבי לא פשוט בכלל לבצע את שלושת היעדים האלה במסגרת זמן כזו.  הוא שונה מאוד מרשימת שיאי הביזאר שרדבול נהנית לעדכן את העולם לגביהם כמו שיא העולם באולטרה מרתון על מסילה – שיש להודות שבמבט לאחור היה נבואי ממש ורלבנטי יותר מששיערנו לפני הקורונה.

הצטרפו לערוץ אאוטפאנל בטלגרם!

צ’יקוריטה הנה בת 30, התאמנה בטאקוונדו ובחתירה (בסירות) עד שהפכה לאובססיבית על ריצה. זה הוביל אותה להתאמן במשמעת קשוחה של 10 שעות ביום בספורט שעוזר לה “לעצור מלחשוב”. האמת, נשמע לנו מקור מוטיבציוני קצת מטריד. 

היא ניצחה את הספרטן רייס של 2016 ו 2017 במקסיקו, ורצתה לבחון את עצמה ברף גבוה יותר עם האתגר המיוחד במדינת הולדתה- מקסיקו. 

ההתחלה באזור מקסיקו סיטי- משם מגיעים לפסגת ה Pico de Orizaba, ממשיכים אל Iztaccíhuatl ומקנחים ב Nevado de Toluca ביום אחד. היא לוותה בצלמי מערכת רדבול מרקוס פרו ובמאי סרטי הרפתקה הליוס ניאטו להפקת סרט קצר על שלושת הפסגות. 

הרי געש מקסיקו

מזג אוויר קיצוני, תנאי שטח שאינם מסבירי פנים, ותנועה כבדה הוסיפו מכשולים ומורכבות לצוות כשהם יצאו לפסגה השנייה מהשלוש. לבסוף השלימו את האתגר ב 22 שעות, ניצחון גדול לרודניה שלא היתה רגילה להתמודד עם רמת הקושי הזו. 

אוהבים כאלה תכנים? אם כן- כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו, שתפו, וגם- הגיבו עם האתגר המומצא שאתם חולמים לייצר לעצמכם כדי להכריז שאתם “הראשונים לעשות משהו”!

איזה פסגות פרטיות אתם רוצים?

החברה שהעבירו אלינו את זה מתייגים זאת בדרמטיות: “עשתה היסטוריה”… אנחנו קצת יותר רגועים: זה אירוע פרטי שמצטלם מאוד יפה, והיא השיגה יעד שהגדירה לעצמה. אלה פשוט תמונות ונופים מאוד יפים אז מגניב לראות אותם. היינו רוצים להיות שם בעצמנו, לעלות על ההרים האלה ולהתבשם מהטבע הדרמטי סביבם.

מקסיקו

ואם לחבר לעידן הקורונה, זה גם מזכיר לנו משהו נחמד: כל אחד מכם יכול להחליט על היעד הפרטי שלו ושל עוד שני חברים. ובהיבט הכלכלי שכולנו נרגיש בקרוב: את המרתון אתם יכולים אבל לא חייבים לעשות באירוע ריצה מסחרי שיסרב להחזיר לכם דמי רישום אם יבוטל. הפסגות ברמת הגולן, בגליל ובהרי ירושלים נמצאות שם תמיד- בשבילכם. את פרויקט הגמר הגרנדיוזי שלכם אתם יכולים לצייר בעצמכם. סתם, אופציה, שהדבר הזה מזכיר לנו.

הצטרפו אלינו לדיוור – רק פעם בשבוע

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים