הפירנאים, בין ספרד לצרפת, מציעים לנו את הטבע הכי פרוע באירופה. יש בהם כל מה שחלמנו עליו – הרים גבוהים, חלקם מכוסים בשלג, יערות עם עצי ענק, מפלי מים נפלאים, נהרות שזורמים בשטף ומאפשרים לנו קצת להשתולל עם רפטינג, טיפוס בנחלים ועוד. כל האושר הזה באופן עצמאי לחלוטין, בג’יפ, במכונית או ברגל, בעזרת כמה חידושים טכנולוגיים וידע שצברנו במשך שנים.

הטיול העצמאי של MEDRAFT

רקמנו עבורכם מסלול שמתאים במיוחד למשפחות והוא משכר חושים. בין המסלולים ההרריים, המסעדות הכי טובות, דרכי ההרים המפותלות שעושות לנו טוב והכפרים הפנטסטיים של הפירנאים.

אנחנו מסדרים לכם את כל הלוגיסטיקה בהזמנה מראש (מלונות, אטרקציות, וכו’), ומציידים אתכם בטאבלט ובו כל המסלול, המידע, המפה, הטיפים וההנחיות, ואתם מטיילים עצמאית- כך יש לכם הדרכה צמודה, זמינות צוות תמיכה 24 שעות, שקט נפשי אבל עם יתרון החופשה הפרטית.

ארבע שעות מברצלונה- וחלום!

האזור הגבוה בלב הפירנאים, כארבע שעות נסיעה צפונית מערבית מברצלונה ושעתיים נסיעה צפונה מן העיר ליידה (Lleida) מאפשר מפגשים עם המרחבים פתוחים, ההרים גבוהים, סוסי פרא והמים שזורמים בכל כיוון.

בשמורת הטבע קונגוסט דה מונט רביי (Congost de Mont Rebei) הולכים כמה מאות מטרים ומגיעים לגשר תלוי שחוצה את העמק. קירות הסלע סוגרים על הנהר והנקיק נהפך צר ומרשים. המים בצבע טורקיז עז מתנקזים לאגמים גדולים ויפים, שעצים שצומחים במרכזם. פרפרים צהובים גדולים, שבאים לינוק צוף מן הפרחים, גורמים שמחה.

 

דרכי החופש

כמה דרכים שחוצות את ההרים באזור מכונות מאז מלחמת האזרחים בשנות השלושים “דרכי החופש”. תחילה נמלטו בהן הרפובליקנים צפונה מפני צבאו של פרנקו ואחר כך, במלחמת העולם, ברחו בהן יהודים רבים מצרפת דרומה. האזור פראי ויפה להפליא. הדרך חוצה פלגי מים עד שמגיעים למונטגארי (Montgarri), קובץ בקתות הרים וכנסייה נטושה, ששמשה כמקלט ליהודים רבים.

הצטרפו אלינו בווצאפ:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

פגישות מפתיעות

בזמן שצועדים בהרים מחכות לנו פגישות מפתיעות – כמה צבאים גדולים, סוסים, וחיות אחרות. לאורך הדרך  מופיעים עשרות אגמים ענקיים. חלקם מלאכותיים, ונוצרו בזכות סכרים שנבנו על נהר הסגרה ועל הנוגארה פאיירסה, אחרים טבעיים ובכל מקרה הם בוהקים בצבעי טורקיז והצער היחיד שמתעורר בגללם הוא שלא בכל מקום אפשר לעצור כדי ליהנות מהם.

איך נוסעים? בדיוק איך שמתחשק לכם. אתם יכולים לצאת לטיול העצמאי של  בג’יפ, MEDRAFT במכונית משפחתית רגילה או אפילו לבחור לצעוד קטעי הליכה רבים ואנחנו נארגן עבורכם את ההסעות בין קטעי ההליכה. כל זה בליוווי צמוד וכלל לא מכביד של אינדי, המדריך הווירטואלי שלנו אותו תקבלו בטאבלט.

כדי להתרענן קצת, נצא לרפטינג בנהר נוגווארה לה פיירסה, ואולי גם לקניונינג מאתגר באחד הנחלים וכמובן שלא נוותר על נהיגה כיפית בדרך שטח בסובב שמורת האגוואס טורטס וטיול רגלי למפלי מים שוצפים.

עכשיו חשוב מאוד להזכיר בתשומת הלב הראויה את המטבח הפירנאי הייחודי. לא בכל מקום מגישים מנות שמתאימות להרים. בפירנאים אפשר לאכול פשוט מצוין. המנות אינן מורכבות מדי, הן מתאימות לכל המשפחה, אבל הן בעיקר טעימות כל כך שבא לנו ללקק את האצבעות.

אם צברנו מספיק אנרגיה אפשר להמשיך לביקור בבתי הרועים שמכונים כאן  בורדסים או באוז דה-סיויס – הכפר הספרדי היחיד אליו הגישה בכביש היא דרך אנדורה.

הנסיכות אנדורה, על הגבול בין ספרד לצרפת, היא מקום מיוחד במינו. חובבי הקניות ייהנו כאן מכל רגע כי הנסיכות כולה היא חנות דיוטי פרי אחת גדולה. נבלה קצת במזחלת ה”טובוטרונק” המהירה בפארק ההרפתקאות, נגלוש באומגה, נירה בחץ וקשת ואז נדהר לברצלונה – אחת הערים הכי נפלאות בעולם וביתה של קבוצת הכדורגל האהובה ברסה. אין מקום טוב יותר לסיים בו טיול משפחתי.

מאת: הטיול העצמאי של מדרפט
(הערת מערכת: זו כתבה ישנה, אנו לא בטוחים שהשירות עדיין פעיל)