שחייה במים פתוחים- רוס אדגלי (Ross Edgley) שבר את השיא העולמי למרחק הארוך ביותר בקטגוריה של שחייה נעזרת במקטעים עם חליפה אבל בלי כפות או אמצעי חתירה. 

ההרפתקן הבריטי החל לשחות שחיה במים פתוחים במרגייט, בראשון ביוני, והתגבר על לא מעט מכשולים, כגון: גלי חום קייציים, מדוזות ארסיות, ועוד, והקיף את הקצה הדרומי של האיים הבריטיים בדרכו לעבר וויילס. הוא שבר את שיאו של בנואיט לקומטה (Benoît Lecomte) מ 1998 – לשחייה הארוכה ביותר במקטעים, לאחר 74 ימים במים הגועשים של בריטניה, ויותר מ 1600 ק”מ בשחיה למשך 6 שעות ביום.

בן ה32 לא דרך על הקרקע במסעו במים של אנגליה, וויילס, אירלנד וסקוטלנד, ואת השיא שבר באיזור החוף המערבי של סקוטלנד. השיא יוכר רשמית על ידי WOWSA (האיגוד העולמי לשחיה במים פתוחים) רק כשדגלי יסיים את המבצע שלו וידרך על היבשה.

הוא כעת ממשיך למסעו המקורי להיות האדם הראשון בהיסטוריה שיקיף את כל האי הבריטי המרכזי. אגב, במהלך המבצע הזה הוא צורך 15,000 קלוריות ביום!

אדגלי סיפר:

“אני מרגיש תחושת גאווה גדולה, גם עבור עצמי וגם בשביל הצוות- 74 ימים בים זו לא משימה קלה! סקוטלנד היתה נקודה מהותית במסע, והשלמתה היתה חשובה כדי לעמוד בהקפה והזמנים הדרושים לפני שהחורף הקשה ייכנס. הביאו לנו עוגה, וויסקי… כל מה שדמיינתי. אבל אנחנו פה בשביל להקיף את כל בריטניה ולעשות היסטוריה אז לא נפסיק עד שנשיג את זה!”

בין שאר הפעילויות שעשה: השלים מרתון תוך כדי גרירת מיני קופר, “אוורסטינג” בטיפוס על חבל (טיפס לגובה מצטבר של 8,848 מטר) ב24 שעות.

מאת: רד בול
צילום: Jeff Holmes / Red Bull