״תהנה בטיול שחיה ביוון, כמה אושר יש במדינה הזו!״ כותבת לי ידידה שרואה את הסטורי שלי באינסטגרם. כמה היא צודקת, אני חושב לעצמי כעת, כשאני מסכם את שבוע טיול השחייה הנפלא של בן אושרי. שבוע של good vibes ומחשבות טובות בלפקדה.  

חבורה בת כ 20 שחיינים עליזה וצוהלת, עם רוב של נשים דומיננטיות, הגיעה להנות וגם לשחות. כבר בדרך א׳ הייחודית מתחילה לסמן מטרה: ״מחשבות טובות אההה איי איי איי” – שיר הדאנס המזרחי-חסידי שהוא כנראה תמונת מראה להעדפות המוסיקה בקבוצה. וכבר שם, בנסיעה הראשונה למדתי להכיר את חתימת הצחוק הקורעת של ו׳ שישבה מאחור. שני הפסקולים האלה יתחרו בראשי כזיכרון שמעלה חיוך של געגוע ואהבה לכל השחיינים מטיול השחייה של בן אושרי (לאתר: Swimtheseas) במפרצים המדהימים של לפקדה. 

מלא כבר הצטרפו לאאוטפאנל-OUTPANEL בווצאפ! גם אתם מוזמנים:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

טיול שחיה ביוון

טיול שחייה? 

עד היום לא הכרתי את הקונספט: Swimtheseas של בן מאמן השחיה, מוציאה טיולים כאלה כבר שנים, ליעדים מגניבים ובהם מים צלולים חסרי מדוזות. יוון מובילה כמובן בזכות הקרבה והיופי, אבל יש אצלו גם טיולים אל סיישל, פיליפינים, סרדיניה, סיני בעבר ועוד. חלק מהטיולים הם ממלון בסיס קבוע, ואחרים מתבססים על יאכטה העוגנת בכל פעם בחוף אחר. 

מספר השחיינים בישראל הולך ועולה בחסות שיווק אגרסיבי של שיטות חדשות, כלומר חתירה שהוא סגנון די ישן. התוכן הממומן מבטיח הורדת אחוזי השומן מהגוף והמצטרפים מדמיינים בטן שטוחה וכתפיים של שחיינים אוסטרלים מהאולימפיאדה. שקר או אמת בפרסום, התוצאה חיובית ומבורכת גם ליזמים וגם לשחיינים החדשים, וכך הופך גם ז׳אנר טיול השחייה לנפוץ יותר ויותר. הענף בצמיחה ויותר מסעות כאלה יוצאים מישראל. 

שחייה

בתפקיד ספק מיקסום החיים: בן אושרי

בן הוא שחיין, בעל בתי ספר לשחייה בקאנטרי בצפון ת”א, קבוצות מסטרס, והתמחות בטיולים האקזוטיים האלה. לחברה שלו קוראים Swimtheseas , ותפקידה לגרום לכם להנות, לטייל, לצחוק הרבה, וגם להיות בריאים וספורטיביים יותר. השיטה של בן מתבססת על עקרונות מוכחים של שיזוף עמוק, קוליות סמכותית, שרירית, חטובה, ומשרת רוגע. מחשבות טובות זה ממכר, ורוב החברים שמטיילים עם בן הם לקוחות חוזרים, שוב ושוב. הם פשוט הפכו את חופשת השחייה הזו לעוגן שנתי קבוע ביומן שלהם.

בן קולט את האנשים, זורם איתם, מתאים את רמת השחייה לקבוצה, ולא נכנס לפינות במיומנות מרשימה. אחת השחייניות פה סיפרה לי שהיא נוסעת איתו לשחות כבר בפעם ה-12! חלק מהטיולים הם להפלגת שחייה מיאכטה וחלק ליעדים כמו לפקדה, האי היווני שאנחנו נמצאים בו השבוע.  

ים

בן אושרי, Swim the seas

אל שגרירות ישראל בלפקדה: טלי ואביב ו- Wildseagull

אנחנו יורדים מהמיניבוס למאפייה בדרך למלון Wildseagull של טלי ואביב – שגרירי ישראל הלא רשמיים בלפקדה, שלא לומר הנציבות העליונה. אוספים כמה נשנושי בצק ממספר סוגים מגוונים (שכולם באותו הטעם), וממשיכים בנסיעה. חוץ מהמרינה היפה, וייב האיים המהמם, הים הצלול, ההרים הגבוהים שברקע המפרצים היפהפיים, והרוגע, מבחינים מיד בהבדל דרמטי נוסף מישראל: במחיר בקבוק מים מינרליים אחד בישראל קונים פה את אותו הבקבוק וחצי מהמאפייה בנוסף.

יוון

טלי ואביב היו בעלי משק במושב צופר שבערבה, ואביב גידל ירקות וגם חברה מצליחה ליצוא חקלאי. היא עבדה וצמחה כ 10 שנים עד שהשותף רצה לפרוש, מה שהוביל לעסקת במבי בה אביב הוא זה שפרש, עם חיוך קטן במעלית היורדת ממשרד עורכי הדין שניהל את העסקה. בעצם נדייק: עם חיוך גדול ומלא תוכניות. הם השכירו את המשק, והתפנה להם זמן וכסף לחלום היווני. 

נוף

טלי ואביב מנוף המלון: מפרץ וסיליקי

עוד קודם היתה לטלי ואביב סירה (יאכטה) שהיו בה ביוון חודש בשנה. אחרי האקזיט הם עברו למכמורת ויצאו להפלגות בים האגאי. חבר יווני המליץ על האי לפקדה, שהיה מועמד לבניית שדה תעופה צמוד, יעד לאוטוסטרדה מאתונה, ובעל עונת תיירות ארוכה. לטלי השחיינית שחצתה את מיצרי גיברלטר בשחיה (!) יש פטיש לחופי טורקיז צלולים, ולאביב יש נטיה להגשים את החלומות של טלי (במיוחד אחרי משברים כלכליים במדינות שמייצרים הזדמנות גדולה). כך התקבלה החלטה: בסביבות 2016, הם החליטו להשקיע פה במלון, הכנה לחיוך הגדול הבא של אביב.

מעל 15,000 נרשמו לניוזלטרים של הפאנלים לקבל כתבות – הצטרפו גם:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

פה נעצור לשנייה את הקריאה, ונבצע תרגיל: כל אחד יחשוב על החיים שלו. תשאלו את עצמכם, האם גם אתם ממקסמים את החיים שלכם כמו בן, טלי ואביב? וכמו 20 הנשים החזקות שהגיעו עם בן אושרי לבקר אותם? האם גם אתם פועלים אקטיבית להתמלא במחשבות טובות? אם לא, אף פעם לא מאוחר לקבל השראה ולנסות לעשות את זה. אפשר להתחיל בטיול שחיה למקומות יפים.

טיול ביוון

נשים חזקות עם עוד שני אלמנטים בתמונה

הכפר וסיליקי

הכפר יושב על אחד המפרצים המפורסמים באירופה לגלישת רוח בזכות הרוחות החזקות הנושבות בו מהיבשה אל הים (כלומר גלישה בים שטוח לגמרי למרות שהרוח חזקה). זו נקודה מושלמת לגלישת רוח (ו-wing) ובהתאם – יש שם מועדוני גלישה מדהימים: גלשנים יפים מסודרים במסדר מתוקתק, מדשאות, שמשיות ותנאים מושלמים (גם זה שונה מאוד ממועדון הגלישה הישראלי הטיפוסי שהוא מכולה עם מערום גלשנים בתוכה).

העיירה בגודל הנכון, לא גדול מדי, לא קטן מדי. עם כמה ברים, סופר, די הרבה מסעדות לאורך הרחוב התיירותי של המעגן שיבטיחו מענה לכל טעם, ושני מועדני גלישה חזקים עם צעירים. המלון נמצא ארבע דק’ הליכה לים. מסעדת הבית היא “קימה”, ובכל יום יש happy hour עם אלכוהול על הדשא של המלון. קל להיות פה happy, לא רק לשעה של האלכוהול. 

טיול שחיה ביוון

פה נבצע תרגיל: כל אחד יחשוב על החיים שלו…

ביום בו הגענו השמחה הייתה גדולה במיוחד: בתחילת השבוע בן משקיע בתיקוני סגנון שחיה לכל אחד. הוא שוחה לידנו עם משקפת גדולה ושנורקל המאפשרים לו לצפות לאורך זמן בשחייה של כל אחד ולתת לנו הערות לשיפור הסגנון. באמצע ההנחיות של בן לשיפור סגנון במים הרדודים של המפרץ, אנחנו רואים את טלי מגיעה מהמלון בצעקות שמחה: שחררו ארבעה חטופים, ביניהם נעה ארגמני… ההתרגשות גדולה, ולא יכולנו להמשיך באימון אחרי הבשורה המשמחת. מיד הגיעו גם בקבוק שמפניה וכוסות עם טלי לתוך המים, וזו היתה התחלה נהדרת לטיול. סוף סוף קצת מחשבות טובות גם לישראלים בלפקדה.

ים

בתחתית מעמד ועד הנהגים והמינים

על מנת להתנייד באי שכרנו ארבע מכוניות, אליהן הצתוותנו. לכל מכונית נהג ונוסעים קבועים, וכך נוצר הווי ייחודי של מחשבות טובות בכל רכב בלפקדה. להיות נהג זה מעמד נמוך בחופש הזה, היה זה אך טבעי שיבחרו לכך בעיקר גברים. מכאן ועד נסיונות מרקסיסטיים להחזיר כח לפרולטריון הדרך קצרה: ג׳ נהג ברכב אחר ומנסה להקים ועד נהגי מכוניות בטיול, ומיד פונה להמריד את א׳ הנהג שלי. ג’ מוכר לא’ סיפור שהתנאים של הנהגים האחרים הרבה יותר טובים ברכב שלהם. 

הפי אוור

אחרי האוזו ב Happy Hour עוברים לרקוד עם צ’יקו

הנהג ג׳ אגב, הוא גם ד”ר בחיים שמחוץ לטיול השחיה, אבל הוא מודה שזוגתו נ׳ שבאה גם היא, נראית ונשמעת הרבה יותר ד”ר ממנו. הנהג א׳ (ברכב שלי), הוא “עובד בהייטק” כמו שהוא לפעמים מציג את עצמו אולם על מעלליו בתחום לא אספר כי הוא לא יסלח לי. 

טיול שחיה ביוון

נחזור אל הנשים ברכב: הן המכתיבות את המוסיקה, ובאופן כללי חשתי שעדיף להישמע להוראות שלהן. ובמיוחד להוראות של ו׳ מהצחוק הקורע בתחילת הכתבה. היא מציגה חזות חביבה אולם אני זיהיתי, בלי שום סימן קונקרטי, שהיא למעשה מסתירה Killer instinct של כרישה, שחשתי שלא כדאי לערוך לו בדיקת כשירות. אז “נהג ההייטק” החליט שהן יכתיבו את המוסיקה. כך החזרנו את השליטה למין הגברי… אנחנו החלטנו שהן יחליטו.

טיול שחיה

עוד מפרץ אחד, עוד מים צלולים קרירים, עוד ים פלטה…

לא רק לשחייני על 

אחת ההפתעות שגיליתי היא שלא חייבים להיות שחיינים חזקים במיוחד כדי להצטרף לטיולים האלה. זו גם הפליאה העיקרית של מי ששומע ממני על הטיול. חבר ששוחה פעמיים בשבוע 1500 מטר התפלא שזה סף סביר לגמרי כדי להצטרף. כשרכשתי את כרטיס הטיסה (גילוי נאות: היתה השתתפות במימון באדיבות בן והמלון לסיקור), שחיתי רק פעם בשבוע כ 2000 מ’. היתרון ברישום מוקדם ליעד כזה הוא שהוא עוזר לכם להתמקד לתקופה בשחייה: בחודשיים לפני הטיול הגברתי לשלושה אימונים בשבוע של 2500 מ’ כשאימון השיא המסכם הביא אותי לכ- 4300 מטר. 

מים

לי מתרגלת: שבוע של התנתקות

זה לא מחנה אימונים – זה טיול שחיה

כאמור עולם השחייה מתפתח בארץ, והרבה שחיינים חדשים נכנסים לתחום. הקבוצה הפעם היתה מאוד רגועה, והאווירה אינה תחרותית בכלל. רוב השחיינים בגילאי 50-60, חלקם שוחים שנה או שנתיים בלבד, ונעזרים  בסנפירים להשוות מהירויות למהירים יותר. התחלקנו לשתי קבוצות: קצב רגוע וקצב ממש רגוע. אל בן הצטרפה כמדריכה מלווה מאיה ענבר שהיא גם אלופת הארץ בצלילה חופשית למרחק (מעל 100 מטר!), והיא מסייעת במאסף עם הקבוצה האיטית יותר ובן מוביל מלפנים. אנחנו עוצרים מדי פעם במערות ואטרקציות סלע שאנו שוחים אליהן, וכך מצטמצמים הרווחים באופן טבעי וזורם. 

זו היתה הקבוצה הפעם אבל יש גם קבוצות אחרות של שחיינים חזקים, ואז בן יאריך מרחקים יומיים ויגביר קצבים. אני שחיין סביר עם רקע בשחייה, ולא הרגשתי צורך ביותר שחייה ממה שקיבלתי בטיול הזה: בד״כ כ 2.5 קילומטרים בבוקר, ועוד כ 2 אחה״צ. יום מנוחה אחד, וסה״כ סביב 30 ק״מ השבוע. אחרי שבוע כזה, אפילו אם שחית קל יחסית בכל מקטע, הקילומטרז’ המצטבר מייצר קפיצת מדרגה ביכולת השחיה. אני מרגיש היטב את השרירים בגב ובכתפיים, לצד שרירי החיוך בלחיים – כי זה השבוע שבו שילבתי הכי הרבה שחיה, צחוקים ומחשבות טובות אי פעם. 

לפקדה

מחשבות טובות בלפקדה

אנחנו ממשיכים לדלג מחוף מושלם אחד למפרץ מדהים אחר. ממשיכים לקנח בטברנה נהדרת אחת ואחרת. דגים, פירות ים מעולים, ציזיקי וסלט יווני חתוך גס. חומוס ייחודי טעים במיוחד (עם קצת חרדל וקליפות הדר), ומבטים אל הנופים שלא רוצים להפסיק להתפעם מהם.

האווירה מושלמת, לא מעט בזכות י׳ הפרסרית בחברת התעופה שמרימה אנרגיה חיובית בטיול. ביום של הסירות היא בחרטום עם ריקודים ללא הפסקה. בנסיעות ובהפסקות היא משוחחת עם כולם עם אמפתיה וחיוך חם של חיבה עמוקה. השיער שלה ג׳ינג׳י הורס, ורק הגעגועים לבעלה והילדים מדי פעם מוציאים ממנה מבט נוגה לשנייה. אבל תדליקו את המוסיקה, ויאללה בלגן במהירות, כי מחשבות טובות בלפקדה!

יוון

הג’ינג’ית מספר אחת בלפקדה

המים צלולים החיים יפים

הם צלולים גם במפרץ הזה, וצלולים בצורה מושלמת גם במפרץ הבא וגם בזה שאחריו. הם קרירים כמו במפרץ אילת: כ 23 מעלות גם בקיץ. אני רגיש לקור וכך החלטתי: בשחיית הבוקר חליפה קצרה של Orca מבית Sepa  ובשחיית הצהריים ללא. אני היחיד אגב שמתפנק בחליפה הזו. 

האי מושלם לא רק לשחיינים. באחד הבקרים לקח אותנו אביב לרכיבת אופניים קצרה עם זוגות שיש לו במלון להשאלה לאורחים. עשינו 20 קילומטרים בסה”כ (מעט בסטנדרט של רוכבים) בעליה מדהימה, בינות עצי פרי ועצי זיתים עתיקים ענקיים. 

טיול שחיה ביוון

בניגוד לשחיינים שהם עם של מזוכיסטים סגפניים שנהנים משחיה בחורף בלי חליפה ב 16 מעלות, הרוכבים הם עם שונה. לא מעט מהם לא נראים כמו שחיין אוסטראלי, ויש להם בטן של נהנתנות מעל מנוע חשמלי של עצלנות. הרכיבה היא תרוץ בשביל לצאת לחצי יום של מחשבות טובות בשבתות עם חברים אל הקפה הקרוב. אז רכבנו 20 ק”מ זריזים ותרגלנו גם את החלק של הקפה בכפר אחרי טיפוס אל ההר בנופים היפים של לפקדה ואחרי כן המשכנו גם לשחיה.

בירה

הרוכבים משמאל: אביב המחייך, לי האופנתית, ועבדכם הנאמן

לפקדה נהדרת לחופשה ספורטיבית, אם כי בריצה ואופניים צריך לאהוב עליות. ברור שהמפרץ שהיינו בו הוא מהטובים בעולם לגלישת רוח וקייט למי שמחפש מים שטוחים, אבל האי נהדר גם לקיאקים, אופניים, ריצת שטח וכמובן יאכטות וסירות. המלון מקסים ונקי, אביב וטלי מארחים מושלמים, ואני ממליץ בחום להזמין מהם מקום לספטמבר הקרוב ולאפריל-מאי הבא (להזמנות:  מלון Wildseagull) כשהכל פה נפתח לעונה, לא צפוף מדי, ויש וייב אביבי של התחלה שמחה לקראת הקיץ באי.

כחול

@Swimtheseas @Wildseagull_

שבוע חלומי של שחייה

הסיפורים על החברים שנרכשו, ועל החוויות מהטיול הזה יכולים להמשיך ולהימשך. העברתי לכם רק על קצה המזלג מה שיכול היה להיות מסופר: לא סיפרתי על יום הסירות המדהים, על צלילה במערות היפות, על המצוקים היורדים בדרמטיות אל המים. לא סיפרתי על ארוחות ערב מפנקות בשקיעה, במסעדות טרנדיות החולשות על נוף מטורף. חסר פה פרק על מאפייני ציוד אופנה וסטייל של שחיינים, ובמיוחד החסרתי מחשבות טובות רבות על כל החברים החדשים שרכשתי, על המון שיחות מעניינות לצד צחוקים משחררים, שכל אחד מהם יכול לפרנס כתבה משל עצמו. 

מחשבות טובות

אוזו, happy hour ומחשבות טובות בלפקדה

לשחות בימים

בן מוציא טיולי שחיה מעולים בחברה שלו: Swimtheseas. הוזמנתי לסקר לא מעט בתחומי תיירות הספורט עד היום, אבל בן אושרי הוא מהמקצוענים שפגשתי. הוא מנוסה מאוד, לוקח שחיינים לשורת יעדים נפלאים (לא רק ליוון) והמקצועיות שלו ניכרת באינספור החלטות ובחירות מוצלחות בטיול, שהוא יודע לעשות גם בתנאים משתנים. העובדה שפגשתי פה חבורה מעולה של אנשים איכותיים, עם לא מעט רפרנס לטיולים וספקי שירות שונים, שבוחרת בו שוב ושוב כל שנה לטיול השחייה, היא ההוכחה הטובה ביותר לכך. 

 

כתב וצילם: גיא חלמיש

 


להזמנת חופשת המחשבות הטובות הבאה שלכם, וגם שחייה, מלאו פרטים ובן יחזור אליכם: 

    אני רציני ומעוניין!

    אנא צרו איתי קשר לקבלת פרטים נוספים