רכיבת אופניים בטנזניה, זה כנראה חלום של כל אחד. יבשת כה מסתורית ושמורה, מכילה בתוכה את כל היופי הפראי שרק אפשר לחשוב עליו. במסע אופניים הכולל רכיבה בין כפרים של שבטים מקומיים לספארי עם חיות בר, כנראה לא תשארו אדישים. בוץ הרפתקאות ארזו את הפלא הזה לחוויה אחת גדולה.

יקום מקביל

הנסיעה לאפריקה היא חוויה אחרת לגמרי ממה שהמטייל הישראלי מכיר. זהו תא שטח שמנותק משאר העולם במספר אופנים. זה לא דומה בשום צורה לכל הארצות עם התבנית הידועה מראש. הכל שונה – האנשים והנראות שלהם, האופי והתרבות, ההתנהגות והבישול, החיות, הפראיות ובעיקר הטבע. סוג של יקום מקביל שהצליח לשמר את החיים של פעם גם כיום. לטוב ולרע. טנזניה נמצאת בלב היבשת ואורזת בתוכה את היופי הייחודי שיש ליבשת להציע. 

להצטרפות לטיול מלאו פרטים ויחזרו אליכם מבוץ:

  אני גם רוצה לטייל עם בוץ הרפתקאות!:

  מעוניין ליצור קשר עם בוץ לקבלת פרטים נוספים

  איך זה נולד

  במסגרת העבודה, ארנון (הבעלים של בוץ הרפתקאות) היה על הקו טיסות בין תל אביב ליוהנסבורג. בכל טיסה, השפיץ של הר קילימנג’רו היה בולט מעל העננים. כך גם נולד החלום לכבוש את ההר עם האופניים. אחרי אינספור ניסיונות לקבל את הפרמיט לעלות להר עם הכלי האהוב – האופניים, ההרפתקה יצאה לדרך במשלחת מצומצמת. את ההכנות של ההתאקלמות לגובה ולתנאים, המשלחת עשתה למרגלות ההר. את החוויה של צליחת ההר אי אפשר לשחזר, זו חוויה חד פעמית, אבל השבוע הכנה למרגלות ההר השאיר חותם חזק של אזור מדהים לרכיבת אופניים. זה נארז למוצר טיול וכך נולד לו יעד חדש ברזומה של בוץ הרפתקאות.

  לפרטים נוספים על הטיול לטנזניהטנזניה על אופניים, ספארי

  כרטיס ביקור של היבשת

  טנזניה נמצאת במזרח היבשת ומכילה בתוכה את כל היופי שאפריקה יכולה להציע למטייל החושק ביבשת כה מעניינת. חוף האוקיינוס שבמזרח עם החופים המדהימים ותיירות זנזיבר, שלוש ימות הכי גדולות של אפריקה, הר קילימנג’רו הגבוה ביבשת ורוב שטחה מכוסה בסוואנה אחת גדולה. גובהו של קילימנג׳רו הוא 5895 מטר, אבל המדהים, שהוא עומד איתן באמצע רמה ולא נתמך על ידי אף רכס. כל תאי השטח שמסביבו, מאחדים סביבות אקלים שונות וכל שינוי בגובה יוצר סביבות מחיה עם חיות וצמחיה התואמת את האקלים.

  בטנזניה תמצאו גם ספארי מדהים וחלק מטיול של בוץ הרפתקאות, עובר ממש בתוכו. אם זה ברכיבה על אופניים או בטיול על בסיס רכב שטח. בכל זאת עדיף להישאר מחוץ ללסתות של האריות בתחומי השמורה.

  שבטים

  הטיול

  אותו הטיול של צליחת ההר, הוליד את המוצר של רכיבת אופניים למרגלות ההר. 9 ימי טיול, 6 ימי רכיבה יום ספארי רכוב. רוב המסלולים הם סינגלים טבעיים העוברים על בסיס שבילי חיות ושבטים מקומיים. ישר עם הנחיתה בשדה התעופה של קילימנג’רו, מתארגנים מהר על הבית מלון למנוחת לוחמים, כי היום שלמחרת מלא הפתעות. 

  טנזניה על אופניים, ספארי

  בוקר אפריקאי, העיר מושי הממוקמת למרגלות ההר, מהווה בסיס יציאה לטיולים וטרקים רבים. לאחר ארוחת בוקר בחצר הרחבה לשפת הבריכה, יוצאים לטיול הרכיבה הראשון באפריקה. דרך רחובות העיר אל שפת נהר הפנג’אני. שבילי אופניים המקשרים בין החוות והכפרים הקטנים ילוו את הרוכבים על בסיס רכיבה על גדת הנהר. בדרך עוברים בכפרי שבט הצ’אגה.

  בני הצ’אגה עוסקים בעיקר בחקלאות ומגדלים אורז, תירס, בננות והמון בצל, על המורדות הפוריים של הר הגעש העצום. לקראת סוף היום נגיע למעיינות הצלולים של קיקולטואה. נאת מדבר מרהיבה ונעימה בה ניתן לצלול במים עמוקים. בערב יוצאים לבר אפריקאי לארוחת ערב בהתאם למסורת, עם מוזיקה טובה ובירות מקומיות.

  לפרטים נוספים על הטיול לטנזניה

  טנזניה על אופניים, ספארי

  הקום יהיה של אנטילופה

  יום חדש לרכיבה נפתח אחרי הקפצה לשמורת נדרקאווי. אם פעם חלמתם על רכיבה לצד חיות אפריקאיות שפוגשים רק בגני חיות, אז הפעם זה אמיתי. באזור המחיה הטבעי שלהם. הרכיבה עוברת בנקודות עניין העשויות לכלול את החיות המעניינות שיש לספארי להציע. בור המים שמושך אליו את החיות בעונה החמה והיבשה – זברות, ג’ירפות וגנו רועים בשלווה בעמק הרחב. הנהר דווקא מספק את מירב הסיכויים לפגוש פילים. את הארוחת הצהרים סועדים במסעדה האפריקאית שבשמורה. את חלקו האחרון של היום רוכבים בדרך למחנה קמפינג ברמת מלא כוכבים בו ישנים את הלילה האפריקאי בלב הסוואנות. קמפינג פראי ושמיים מרהיבים. 

  טנזניה על אופניים, ספארי

  הטיול לא פוסח על כל פרט מהתרבות המקומית. בימים הבאים עוברים בין שבטים שעדיין מקיימים את אורח החיים הייחודי. אחד השבטים שולט על שטחי המרעה ומעפיל אימה גם על מלך החיות. ביקור בכפר אותנטי עם ריקודי קפיצות, רק מעצים את החוויה של אפריקה הפראית, השונה והיפה. שבט אחר מנהל אורח חיים של ציד ולמשכימי קום תהיה הזדמנות לצאת עם הגברים המקומיים לציד בערבות לצד אגם איאסי.

  טנזניה על אופניים, ספארי

  עם מלך החיות

  אי אפשר לבוא לטנזניה מבלי לבקר בפלא שנקרא מכתש נגורונגורו. גודלו כ- 300 קמ”ר ועומקו כ- 600 מ’ והוא מהיפים שבשמורות הטבע של אפריקה. את היום הזה מקדישים לביקור בשמורה. שם ניתן לצפות בחמשת הגדולים של אפריקה: אריה, פיל, נמר, תאו וקרנף. אם יאיר המזל אפשר יהיה לצפות במחזה של ציד על ידי הטורפים. הנסיעה בשמורה היא באמצעות רכבי ספארי בלבד, כי מי שינסה את מזלו על אופניים, רוב הסיכוי שימצא את עצמו בתור דמות ראשית במסע ציד זה.

  פיל

  ביום האחרון למסע זה, רוכבים דרך כפרים מקומיים עד להגעה לאגם מניארה. מחזה מרהיב של אלפי פלמינגו המגיעים לרבוץ במים לצד ציפורים נודדות אחרות, ימסגר את החוויה האפריקאית למשהו חד פעמי ובתלתי ניתן לשחזור.

  לפרטים נוספים על הטיול לטנזניה

  טנזניה על אופניים, ספארי

  סיכום

  אין ספק שיבשת מסתורית זו, היא פלא שעדיין לא התלכלך במערביות הכובשת את כדור הארץ. המשיכה אל עבר הראשוניות, מביא אין-ספור תיירים ליבשת, אבל אם אותם התיירים אוהבים לפדל, יש פה משהו מיוחד. רמת הרכיבה לא קשה ושום דבר טכני לא יפגוש את המטיילים. רכיבה על בסיס סינגלים המזכירים את רוחמה דורות יספקו את החבילה המושלמת בין רכיבה מהנה לנוף עוצר נשימה. באים לטבע והתרבות המדהימה כאשר האופניים הם סוג של כלי תחבורה. כלי המוביל על בסיס שבילים מקומיים למקומות שלא זוכים לבקר ברגיל.

  להצטרפות לטיול מלאו פרטים ויחזרו אליכם מבוץ:

   אני גם רוצה לטייל עם בוץ הרפתקאות!:

   מעוניין ליצור קשר עם בוץ לקבלת פרטים נוספים