מדובר במערכת טקטית מודולרית למצבי שטח ושימושי אאוטדור מגוונים. לקחנו למבחן מוצר את Agent Q של רודי פרוג׳קט וחזרנו מכורים.

רודי פרוג׳קט ידועים במשקפיים הייעודיים שלהם למגוון תחומי ספורט כגון אופניים וריצה. לצד משקפי הספורט והציוד הטכני יש להם גם ליין הרבה יותר מעוצב, נעים ובעיקר וורסאטילי שמתאים להמון פעילויות ספורט אחרות ומצד שני מאפשר לך להראות בסטייל גם כשאתה מגיע לפגישת עבודה. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מיני רובוטריק

רודי פרוג׳קט לא חסכו בטריקים ורעיונות מבריקים על מנת לייצר משקפיים שמצד אחד נראים טוב ומצד שני מתאימים לכל סוג ספורט אפשרי. השיטה נקראת QuickSnap Temple Lock ובבסיסה הרעיון שהמשקפיים הופכים למודולריים כך שאפשר לחבר ולפרק מגוון תוספים למשקפיים. כך, המשקפיים עצמם מהווים בסיס אותו אפשר לשנות ולהתאים לפי הפעילות הצפויה בדגש עז על פעולות שטח/אקסטרים שקורות בסביבה רווית אבק (או שלג).

 Agent Q של רודי פרוג׳קט

מתאימים לכל ספורט אפשרי

המודולים האפשריים ברודי פרוג’קט

 • מגיני צד – את בעיית ההגנה על העיניים בהעדר עדשה מוארכת פתרו באמצעות הוספת מגיני צד קטנים מאותו חומר ממנו עשויה המסגרת. מחברים אותם למסגרת וסוגרים את המשקפיים לפנים כך שרוח, אבק, בוץ, שלג וכו לא ייכנסו.
 • רצועה אלסטית – הזרועות המתפרקות ומאפשרות לחבר רצועה אלסטית עם אורך משתנה שיכולה להבטיח שלא משנה מה תעשה עם המשקפיים הם לא יפלו לך מהראש או לחבר אותם פשוט מסביב לקסדה במידה והספורט שלך כולל קסדה שמכסה את החלק האחורי של הראש. בדקנו, תיאורטית אפשרי אבל לא ממש נח עם המשקפיים כשהרצועה מחוברת סביב הקסדה.
 • מתאם גוגלס – המשקפיים מגיעים עם מתאם שהופך אותם לגוגלס עם שכבת ספוג מיוחדת שמאפשרת לאדים וללחות לצאת ובמקביל מונעת כניסה של חול ושלג. המתאם הזה הופך את המשקפיים ברגע אחד למסיכת מגן שזו כבר חיה אחרת לגמרי. מחברים יעודים על הגוגלס עצמו מאפשרים אפילו להוסיף פילטרים מיוחדים אם נדרש. הגוגלס האלו הופכים את המשקפיים לכלי העזר המושלם לכל אנשי המדבר שסובלים מחול ואבק בנסיעה בשטח עם הג׳יפ, הבאגי או האופנוע.
 Agent Q של רודי פרוג׳קט

רצועת המשקפיים מחוברת לקסדה

הפרטים הטכניים

 • דגם: Rudy Project Agent Q
 • משקל: 39 גרם
 • חלקים מודולריים:
  • מגיני אור צד 
  • רצועת גומי המחליפה את הידיות
  • אטם אבק ואור פנימי
 • עדשות: 4 סוגים אפשריים עם דרגת סינון עולה
  • שקופות – לאופניים בחושך, סקי, ירי ובכלל כל מה שיכול לקרות במזג אוויר מעונן וכהה
  • כתומות – אופני הרים, טריאטלון, ספורט ים, סקי 
  • זהוב – אופני כביש, טריאטלון, סקי, ספורט ים
  • חום – אאוטדור וספורט חורף

 • אפון מתכוונן
 • יוניסקס
 • אפשרות לתוספת אפון לעדשות אופטיות
 • מערכת QuickSnap Temple Lock להתאמת המשקפיים
 • מחיר: 1,040 ש״ח
 • זמינים לקניה באתר היבואן
רודי פרוג׳קט

הדגש על העיצוב

העיצוב והנוחות

ברגע שלקחנו את המשקפיים לידיים הבנו שלפנינו חיה מעט שונה ממה שאנחנו מכירים מרודי פרוג׳קט. הפעם אלו לא משקפיים יעודיים שזועקים לעולם שאתה עוסק בספורט מסוים אלא משהו הרבה יותר נעים שנותן תחושה שמצד אחד יש פה מוצר טכני וקרבי שמתאים להמון פעילויות אקסטרים בשטח ומצד שני אפשר גם לצאת איתם סתם לבילוי עם המשפחה והחברים בבית קפה או להגיע למשרד בלי לקבל מבטים מוזרים מהסביבה.

המשקפיים עצמם קלים ונעימים ויושבים בצורה נוחה על הראש. הזרועות רחבות ודקות ומתאימות עצמן בקלות לכל מבנה ראש. העדשות הן בסגנון ריבועי ולא מוארך כמו שמכירים בדגמים אחרים ולכן המשקפים מתאימות יותר לבעלי פנים רחבות. גם הדגם הזה מגיע עם האפון הנפלא של רודי פרוג׳ט שמאפשר להתאים את המשקפיים לפנים ובעיקר לשנות את ההתאמה לפי סוג הפעילות. מכיוון שהדגם הזה נועד להיות שימוש בכל סוג ספורט כמעט הרי שהגמישות הזו חשובה במיוחד.

 Agent Q רודי פרוג׳קט

הגנה מפני השמש – לאאוטדור וסקי

התנסות אישית

אנחנו קיבלנו את תת הדגם שנקרא Black Matte RP Hi Altitude. בעברית זה אומר מסגרת שחורה עם עדשות חומות שמתאימות כזכור לאאוטדור וסקי, שני תחומים בהם אני עוסק במרץ. סקי באוקטובר קצת קשה למצוא בישראל ולכן בדקנו את נושא הגוגלס והקסדה על יבש. מצד שני אאוטדור ממש אין בעיה ולקחנו את המשקפיים לכמה טיולי קניונינג ברחבי הארץ. המשקפיים כצפוי לא אכזבו. העדשות העניקו הגנה מעולה נגד השמש הקופחת והמסנוורת הן בשלב הנהיגה לטיול עצמו, הן בנהיגה בשטח וכמובן ובעיקר במסלול עצמו. האפון אhפשר לכוונן את המשקפיים כך שנשארו על הפנים גם כשהגולש קיפצץ לו במורד החבל והם סיימו סידרה של מסלולים בלי שריטה ובלי אף סימן מה שמראה על החוזק ועמידות החומרים.

מבחן מוצר רודי פרוג׳קט

עמדו בהצלחה במבחן: נסיעת שטח בג’יפ עם חלונות פתוחים

בהעדר שלג הלכנו לקיצון השני והוא האבק המדברי בו ישראל כה מצטיינת וזה אומר לרדת לשטח עם גיפ וחלונות פתוחים לרווחה. על המשקפיים הרכבנו את הגוגלס ואת מגיני הצד והלכנו לבקר את הפודרה האהובה. זו מצידה לא נשארה חייבת ואכן החזירה לנו אהבה והמון חול לתוך הרכב ועל הנוסעים. העיניים לשמחתינו נשארו נקיות ומוגנות היטב בזכות המשקפיים והגוגלס שעמדו היטב במשימה. הערת אגב, שטיפה קלה במים תסיר את הלכלוך ותחזיר לגוגלס את נעוריהם. 

רצועת הגומי נבחנה בגלישות מ-6 מפלים בגבהים של 40 מטר ויותר שידועים כמשמידי משקפי שמש תמימים שצונחים להם במהלך הגלישה. במקום הזרועות חיברנו את רצועת הגומי הרחבה שהחזיקה את המשקפיים היטב במקום בצורה יחסית נוחה ונעימה. נראה לנו כי מצאנו סוף סוף את הפתרון לאובדן משקפי השמש בגבים של רחף והדרג׳ה.

מבחו מוצר Agent Q

רצועת הגומי שמרה על המשקפיים במקום

לסיכום

רודי פונה פה לקהל הרחב שרוצה משקפיים איכותיים שמצד אחד יאפשרו לו לעסוק במגוון תחומי ספורט שונים ומצד שני יראו טוב ורגוע. סדרת Agent Q עם המודולריות שמעניקים התוספים השונים, האיכות, העמידות, הגמישות, וכמובן העיצוב הופכים את המשקפיים לפתרון המושלם לקהל הזה. מעבר לכך שהמשקפיים מתאימים לכל סוגי הספורט הם גם נראות טוב ברגע שאתה חוזר ל״אזרחות״ ומעניקות לך את מראה ה-Active Lifestyle שכולנו אוהבים ומחפשים.

נהנתם? תראו עוד כתבות – יש מלא תוכן איכותי באאוטפאנל!

מאת: ירון רוזינר