הוא מאוד מסקרן, הדגם החדש של רודי פרוג’קט, שונה לגמרי מכל דבר אחר שראינו אצל היצרן האיטלקי הזה. הסיריוס הם משקפיים על התפר שבין משקפי קז’ואל למשקפי ספורט עם תכנון מראש שיתאים לעדשות מרשם. האם יש פה משהו שיכול להחליף את דגם הריידאון המיתולוגי כמשקפיים לכל מטרה? משקפי ספורט לריצה, רכיבה, נהיגה, טיולים וטרקים, וגם סתם הליכה בחוף הים?

רודי פרוג’קט סיריוס – כרטיס ביקור

 • יעוד: משקפי ספורט אופטיים
 • לגברים ונשים –  unisex
 • צבעי מסגרת: שחור מט (במבחן), לבן, אפור, כחול מט
 • עדשות: ImpactX 2 Black, ImpactX 2 Laser Purple, Laser Black, Polar 3FX Grey, Multilaser Red, Violet and Sunset (במבחן – Multilaser Sunset)
 • פילטר בעדשות המבחן: 3-N, מעביר 14% מהאור
 • משקל: 30 גר’
 • מחיר דגם המבחן: 890 ש”ח באתר היבואן

רודי פרוג'קט סיריוס

מה נשתנה בדגם רודי פרוג’קט סיריוס מכל הדגמים  

כבר נבחנו אצלנו בפאנלים מספר דגמי רודי עם אפשרויות להרכבת עדשות מרשם ולכאורה מדובר בעוד דגם עם אופציה כזו. למרות שרודי לא ממש מתאמצת לפרסם אותו כך, למעשה Sirius הוא דגם שבראש וראשונה נועד לספורטאים שמרכיבים משקפי ראיה. 

רודי פרוג'רט סיריוס

אפשרויות מגוונות לעדשות מרשם במסגרת של Sirius

לא מדובר בדגם שיש לו אופציה לעדשות מרשם מכמה סוגים, אלא בדגם שפותח מראש עם מחשבה ליצור מסגרת ורסטילית שממקסמת את טווח המרשמים הניתן להכיל בתוכה:

 • קליפון – מסגרת מתכת קלת משקל המכילה עדשות מרשם. מיועדת לשימוש בשילוב עם עדשות השמש.
 • עיניות אופטיות לבעלי מרשם גבוה.
 • עדשות ישירות חד-מוקדיות / מולטיפוקל במבחר צבעים וסוגים כולל טכנולוגיה פוטוכרומית. 
 • ImpactRX – עדשות מרשם מאוד עמידות מתוצרת Rudy Project, כולל טכנולוגיה פוטוכרומטית שמתאימה לטווח רחב של מרשמים.

הנה הצצה להתמחות של רודי בישראל, והיכולת שלה לספק לכם את עדשות הראייה שלכם:

טווח מרשמי ראיה רחב במיוחד

דגם סיריוס גובר על קודמו בתפקיד – דגם Rydon ומעלה ב- 46% את טווח המרשמים לעדשות שהמסגרת יכולה להכיל עבור מרחק בין-אישוני של 66 מ”מ. קוראים בעלי עדשות עם מספר גבוה (עדשות עבות בד”כ שקשה לייצר אותן בקימורים גדולים למסגרות של משקפי ספורט) יודעים שזה עלול להיות מאוד מאתגר ולא זול למצוא להם מסגרת שיכולה להכיל אותן. המסגרת של Sirius עשויה מ-Rilsan Clear פולימר ממקור אורגני ידידותי לסביבה  וכוללת גשר אף מתכוונן ומוטות מצופים גומי רך המספקים נוחות ואחיזה משופרים ומבטיחים שהמשקפיים ישארו במקומם במהלך הפעילות היומיומית.

רודי פרוג'ט

זה קז’ואל? זה ספורט? זה גם וגם

כבר כמה שבועות שאני מרכיב בכל הזדמנות שנקרית בדרכי את הדגם הזה על מנת לפצח אותו ולהבין מה יעודו. הוא לא חד משמעי בעיצוב והוא גם לא דומה לשום דבר אחר מהיצרן האיטלקי הזה שהרכבתי עד כה. רודי פרוג’קט – Sirius נראה הרבה יותר שמרני בעיצוב שלו והמבנה המרובע, אך הלא מוגזם, יכול להתאים לקהל מאוד רחב ולשימושים מגוונים מאוד. מעין משקפי קז’ואל משודרגים עם יותר יכולת לספורט, וככאלה אולי יתאימו להמון אנשים שלא הקטע הספורטיבי הספציפי מניע אותם, והם לא קונים כמה זוגות אלא משתמשים בזוג אחד בלבד.

בואו איתנו למקומות יפים! הצטרפו לניוזלטר:  

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

העדשות – אופטיקה ברמה גבוהה 

החלטתי להתחיל ממבחן הליכה ונהיגה יום-יומית. העדשות החדשות – Multilaser Sunset, אינן מתכהות ולכן אין בעיה לנהוג איתן. דבר ראשון שבולט לעין הוא איכות העדשות: הן חדות ברמות שרק רודי יודעים לייצר. הרגשה היא כאילו העדשות מריצות ברקע תוכנת עריכת תמונות בזמן אמת ועושות תיקוני צבע, חדות ופוקוס. אין עיוותים או שיבושי צבע לא טבעיים והעולם פשוט נראה יפה יותר. עוד דבר שמאוד בולט לטובה בעדשות האלה הוא רמת סינון אור יחסית גבוהה – רק 14% מהאור חודר מבעד לעדשות. זה מאוד מתאים לתנאי התאורה בארץ, בקיץ, במדבר, בשלג ובים. 

למרות כהות העדשות, הן מתאימות לטווח רחב של תאורה ולא גורמות לרצון להעלות את המשקפיים על הראש בכניסה לסינגל ביער, או בתחילת ריצה מוקדם בבוקר. מידת השקיפות וחדות של העדשות עושה כאן הבדל גדול. המסגרת של סיריוס פחות קמורה ממסגרות משקפי ספורט אחרות והיא יותר קטנה. זה נותן לה יתרון באוורור הפנים. לא ניכרה הצטברות אדים על העדשות בזמן הריצות, מכיוון שהן מאוד מאווררות בזכות המבנה הישר שלהן שלא נצמד לפנים.

רודי פרוג'קט סיריוס

רודי פרוג’קט סיריוס, מסגרת ומבנה: רחבה ופתוחה

החוויה הכללית בסיריוס היא של מסגרת רחבה למדי שאינה אוחזת חזק מאוד את הפנים – כלומר מתאימה יותר לבעלי פנים רחבות. מצד שני, העדשות עצמן אינן מאוד רחבות כמו בדגמי הספורט הקיצוניים בעלי עדשות הענק. כתוצאה מכך בצדדים יש כניסה פנימה של מסגרת המשקפיים המקשרת בין המוט לעדשה. זה קצת מגביל את שדה הראיה בצדדים מרוחקים. בדומה לדגמי ספורט רבים של רודי, המסגרת של סיריוס פתוחה, כלומר אין לעדשות מסגרת מלמטה. היא מתחברת לחלק הקדמי בנעילה לתוך שקעים יעודיים. היעדר מסגרת מתחת לעדשות מייצר תחושה קלילה ופחות מגבילת רציפות בין העדשות למציאות בלעדיהן.

מוטות ואפונים 

מוטות ה Sirius ישרים ולא מתכווננים, ויש להן קצוות מעובים מצופים גומי. הגומי במוטות נעים ולא מציק והוא אמור למנוע תזוזת המשקפיים קדימה ואחורה על הפנים בזמן פעילות. המוטות לא לוחצים ולא לופתים את מאחורי הראש, אלא פשוט מונחים מעל האוזניים. המסגרת יותר קשיחה ולא גמישה כמו מסגרות אחרות ובעיני זה יתרון. האפונים הם מהסוג הכי נפוץ ברודי -מתכווננים בצורה נפרדת מהמסגרת, עם ציפוי גומי דביק. זה מעולה, מאפשר התאמה אישית, קירוב והרחקה של המשקפיים מהפנים, וכן הרחבה או הצרה לפי מבנה האף. יש לזה היבט חשוב של נוחות וגם של שיפור האחיזה.

רודי פרוג'קט סיריוס

רודי סיריוס – קז’ואל שנוגע בספורטיבי

בזכות משקל מאוד קל (30 גרם), סיריוס אינם מורגשים כמעט וזה נהדר. אבל האחיזה אינה עוצמתית – זה מאפיין של משקפי קז’ואל, נוחים ולא מעיקים, ומתאים גם לבעלי פנים רחבות. יש לזה יתרונות גדולים לשימוש יומיומי, במיוחד כשאתם צריכים לבלות שעות ארוכות עם המשקפיים. מי לא נתקל במשקפיים שגורמות לו לרצות להוריד אותן ולחוש הקלה אחרי כמה שעות? בסיריוס זה לא קורה. 

בריצה

אבל הטריידאוף שם- בריצה התגלו מעט מגבלות הנובעות מכך: יש קצת קפיצה של המסגרת בריצה, שנעלמת אחרי תחילת ההזעה והדבקות האפונים כתוצאה מכך. היות ואין פה מוטות מתכווננים (כמו ברודי Magnus לדוגמא), לא ניתן לחזק את האחיזה בהתאמה אישית – מה שיכול לגרור תנועה של המסגרת על האף קדימה ולמטה. למרות הסיליקון המיוחד שיש על קצה המוטות, הוא נכנע לזיעה שיש על הראש ומשחרר את אחיזתו לטובת הגרביטציה המשתלטת. 

הצטרפו לאאוטפאנל בווצאפ:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

עוד תרחיש שפחות עובד עם המוטות של סיריוס – להעלות את המשקפיים על הראש, למשל כשנכנסים למבנה חשוך ולא רוצים להוריד אותם. המוטות לא מחזיקים טוב את המסגרת על הראש בתנועות חדות. 

רודי פרוג'קט סיריוס

ברכיבה

כל היתרונות של העדשות Multilaser Sunset  באות לידי ביטוי גם ברכיבה. מכיוון שהמציאות נעה ברכיבה בקצב הרבה יותר מהיר על פני הרוכב, מאשר על פני רץ, כאן זה אפילו יותר קריטי. הרוכב מקבל תמונת מציאות מעולה, חדה ומלאת פרטים חיוניים. משום שהמסגרת של סיריוס יותר נמוכה, יש הרבה יותר כניסת אוויר בין המשקפיים לקסדה והאוורור מצויין. 

הצטרפו לאאוטפאנל בווצאפ:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

מצד שני האוורור המצוין נובע מפתחי צד גדולים והכיסוי וההגנה אינן כשל משקפי הרכיבה המודרניים – שנראים מוזרים כמעט בגודל הענק שלהם. הסיריוס גם יתאימו פחות לתנוחה שכובה בכביש. העדר יכולת כיוון הידיות יכול לגרום למגע מאחור בחלק מהקסדות. 

רודי פרוג'קט סיריוס

סיכום

רודי לא שוקטת על שמריה ויוצאת לשוק עם דגם בעיצוב שמרני, מודרני ולא מוגזם. החברה מציעים פה במיוחד מוצר המיועד בצורה מעולה למרכיבי משקפי ראייה. רודי עצמה מתארת את המשקפיים כמשקפי אול-אראונד, וזה בדיוק מה שהם. אז אם אתם צריכים משקפיים בעיצוב מודרני-שמרני, עם אופציות למרשם וייעוד של ספורט קז’ואל – הסיריוס יכולים להתאים לכם. ההתרשמות שלנו היא שזה דגם המכוון יותר לכיוון קז’ואל (שימוש יום יומי, נהיגה, ים וכו’) מאשר לספורט. ואם בספורט עסקינן הרי שיתאים לספורט מתון כמו הליכה, טיולי טבע וטרקים. תחומים שלא מאתגרים את הגרביטציה ולא מחייבים אחיזה חזקה. אם לחזור לשאלה שהעלנו למעלה- זה אומר גם שעדיין יש מקום לרודי ריידאון שאוחזים טוב יותר, אולם יש רבים שהם ספורטיביים מדי עבורם במראה ליום יום – ושם כך הסיריוס משלימים את התמונה.

יתרונות

 • תכנון ייעודי לעדשות מרשם ופתרונות מגוונים מרודי
 • עיצוב קז’ואל שמרני שמתאים לכל מטרה ולאנשים שלא רוצים משקפיים שנראים כמו מסכת רתכים
 • איכות אופטיקה ברמה מאוד גבוהה
 • שירות מעולה של רודי פרוג’קט ישראל

חסרונות

 • פחות מתאימים לבעלי ראש צר
 • המוטות אינם מתכווננים – והאחיזה אינה לספורט אתגרי
 • רוחב ושטח עדשות קז’ואלי – זו לא המסכה המוזרה של משקפיים מודרניים אבל הכיסוי קטן יותר

מאת ודים לינצקי: 

רכיבה