מאז ומתמיד הראייה שלי הייתה 6×6, מקרוב ומרחוק. מסביבי כל הממושקפים עם תחתיות הערק נראו לי כחסרי מזל שהגורל לא שפר עליהם. אז איך הולך השיר? “איך שגלגל מסתובב…”. יצאתי לבחון את הרודי פרוג’קט ריידון בים, ביבשה ועל האופניים.

מאת: שי הר-זהב

בחלוף השנים מצאתי את עצמי משתייך לאוכלסיית קצרי הרואי ועדיין קשה לי להשלים עם רוע הגזירה. הראייה שלי לטווח הקרוב הלכה והדרדרה: בבוקר כשאני בוהה בטלפון המסך קטן ומטושטש. שמעתי שרודי פרו’גקט יצאו עם דגם המתאים בדיוק בשבילי- ה”ריידון בי פוקאל” שהם גם משקפי שמש וגם פתרון לקצרי ראייה. קפצתי על ההזדמנות ויצאתי לבחון את הרודי פרוג’קט ריידון בים, ביבשה ועל האופניים.

ריידון

בחירת המשקפיים

הגעתי לחנות Rudy Project בבנין הטבעות בהדר יוסף (חנות היבואן – המרכז האולימפי תל אביב

תל אביב, בכור שטרית 6, טלפון: 03-6410966) ואלה האופטומטריסטית עזרה לי בהתאמת המשקפיים. בחרתי משקפי בי פוקל עם מספר של 1.5+ . זהו מספר הפתיחה של הרודי פרוג’קט ריידון והמספרים הנוספים שיש הם 2+ ו 2.5+. המסגרת היא מסגרת קלילה של דגם הריידון שהוא קלאסיקה אמיתית בתחום משקפי השמש. מה שמאפשר קריאה מקרוב הוא עדשת הבי פוקל האיכותית הממוקמת בתחתית העדשה.

לכל מי שנדרש למספר גבוהה מ 2.5+ ישנה אפשרות להזמין עדשות קסטום מייד בכל מספר מבוקש וזאת כמובן בתוספת מחיר. המסגרת הקלילה והעדשה הצבעונית, בצבעי השקיעה, בהחלט עושות את העבודה. המשקפיים התאימו לי כמו כפפה ליד.

רודי פרוג'קט

קצת על משקפי בי פוקל של רודי

משקפי הבי הפוקל של רודי בנויים מעדשה אשר בתחתיתה מצוי עדשת חלון קטנה המיועדת לקריאה מקרוב. מרבית העדשה היא ללא מספר כאשר רק החלון התחתון מהווה פתרון מיטבי לטווח הקריאה. כאשר תביטו מטה תוכלו להיעזר בעדשה המקרבת וכשתביטו ישר או מעלה תהנו מהמשקף האיכותי ללא המספר. המשקפיים מיועדים בראש ובראשונה לספורטאים ונותנים מענה לקריאה של מחשבי רכיבה, טלפונים ועוד.

Rudy Project
מחיר

מחיר המשקפיים מתחיל בכ־925 ש”ח כאשר תוספת צבע לעדשה תביא אתכם לסכום של כ־1100 ש”ח. רק להשוואה הדגם המקביל ללא התוספת האופטית יחל ב־790 ש”ח, כך שההבדל אינו בשמים. אם יש לכם מסגרת ריידון קיימת תוכל לרכוש זוג עדשות בי פוקל נוספות בעלות נמוכה יותר.

גימורים וחומרים

הרודי פרוג’קט ריידון מעוצבות כמשקפיים פרודוקטיביים בפן ספורטיבי וגימור מודרני, הם מיועדים בעיקר לקהל רוכבי האופניים. המסגרת קלילה עם עיצוב איכותי, דרך העדשות רואים חד וברור. הן אינן מעוותות את הצבעים ומאפשרות לעיניים להרגע מקרינת השמש החזקה. הידיות והאפון מתכוונים וניתנים להתאמה מיטבית לפנים. המסגרת המאורכת נותנת מענה לאור השמש החזק ואם אתם רוכבי אופניים גם לרוח הפנים. יצאתי לשטח ובחנתי את המשקפיים במגוון פעילויות.

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

ברכיבה

יצאתי עם משקפי רודי פרוג’קט האלה לרכיבת שטח ורכיבת כביש, על הכידון מורכב הגארמין שעוזר לי בניווט ובנתונים לארוך הרכיבה. במקרה זה הרודי פרוג’קט ריידון עשו את העבודה באופן חלקי, במרבית הזמן המבט שלי מופנה קדימה למרחק וכאשר אני מוריד את המבט כלפי הכידון העדשה המקרבת עזרה לי לקרוא את הנתונים ביתר קלות כאשר מסך הגארמין שלי הפך להיות חד והנתונים על־גבי המסך הקטן היו גדולים וקריאים. עם זאת, ברכיבת כביש בפלטון הרגשתי פספוס. בזמן שאני נדרש להתרכז בגלגל האחורי של הרוכב שלפני המבט שלי מופנה מטה ועדשת הבי פוקל גרמה לטשטוש הכביש והגלגל. נאלצתי להרים את מבטי ולשנות את מנח הראש כדי להשיג תמונה חדה.

בריצה

הפוטנציאל פה הוא עבור אלה שרצים עם שעוני ריצה, ומתקשים להביט בהם. גם ככה השעונים האלה, במיוחד עם מגדירים 4 שדות נתונים ומעלה מציגים פונטים קטנטנים. יצאתי לסינגל הגלבוע לריצת שטח מאתגרת. הסינגל משופע באבנים ובזמן הריצה נדרשתי להביט מטה כאשר דילגתי מעל מכשולי סלעים, מעברי בקר וכדומה. שינוי המבט והריחוק של האובייקטים הפכו את החוויה לפחות נעימה. כשהמבט מופנה כלפי מטה ראיתי את רגלי מטושטשות, העדשה המקרבת אפקטיבית במרחק קריאה אך בריצה המרחק גדול יותר, היתרון של הרודי פרוג’קט ריידון הפך לחיסרון משמעותי. אני חושב שהפתרון הזה יתאים יותר לרצי כביש ולאימוני אצטדיון- באצטדיון המבט אל הקרקע אינו העניין כמו בריצת שטח אתגרית, ומצד שני- הכל הוא סביב האינטרוולים, הביצועים, הזמנים והנתונים- אם אתה מתאמן קבוע בקבוצה, ויש לך אצטדיון פעם או פעמיים בשבוע- יכול להיות שזה הפתרון עבורך.

ריידון

בשייט

יצאתי להפלגה במפרץ חיפה כאשר אני נעזר ברודי פרוג’קט ריידון. לשייטים העדשה האיכותית בהחלט שווה את ההשקעה. הים והגלים בשילוב השמש החזקה של שעות הצהריים הפכו יותר צלולים תודות לעדשות ריידון. בעזרת הטלפון ניווטתי עם אפליקציית ייעודית. העדשה המקרבת הפכה את הפונטים בנייד ליותר גדולים וחדים מאי פעם. השילוב של עדשת בי פוקל והשימוש בנייד מהווה הקלה משמעותית מבלי צורך בהחלפת משקפיים או נשיאת זוג נוסף. במרבית הזמן המבט מופנה לאופק והעדשה המקרבת אינה מפריעה כלל.

ריידון

רודי פרוג’קט ריידון- סיכום

פעילות ספורטיבית מצריכה מוקדי מבט משתנים, מבט למרחק ומבט המופנה כלפי מעלה, מטה ולכל ספקטרום הכיוונים: אנכיים ואופקיים. הקורלציה בין כיוון המבט ומרחק האובייקט שאליו העין מביטה אינו בהכרח תואם את העדשות המקרבות של הריידון ופה טמון החיסרון הגדול של המשקפיים אולם למי שזקוק למשקפי שמש ועוסק בפעילות הדורשת התמקדות באובייקטים הנמצאים במרחק קריאה, הריידון יכולות להוות פתרון מיטבי.