הקיץ הישראלי לא עושה חסד וכל מי שאוהב פעילות בטבע, נתקל באתגר הקשה של לשמור מוצרים בקירור. קיבלנו למבחן את הצידנית של GoNature כדי לראות כמה חם לה בחום הישראלי ועד כמה היא שומרת לנו על הבירות קרות כמו שצריך לשתיה.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
 

GoNature היא כבר סוג של מוסד לכל דבר. החברה נוסדה ב 1990 והיא בין הגדולות בארצנו. נותנת פתרונות לציוד עזר למטיילים משלל חברות ידועות וגם תחת המותג הבית של גו-נייצ׳ור. יובל, סמנכל סחר ומכירות, בוחר את ספקי הציוד שלו בפינצטה וכשמדובר במותג הבית, הדגש על האיכות עולה כפליים עם בחירת בית ייצור תואם ציפיות. כמעט כל העולם מייצר בסין, כך גם המוצרים של גו-נייצ׳ר. כולנו יודעים שיש איכות סינית ויש איכות סינית מפוקחת. גם במקרה של הצידנית, מספיק להבין איפה מיוצרת המרצדס של הצידניות תחת המותג האמריקאי בעל שם של מפלצת הרים. להבין שמפעל זה יודע לספק וייט-לייבל, ואפשר לייצר מוצר תחת השם שלך, באיכות מקסימלית עם תג מחיר נוח מהרגיל.

צידנית גונייצ׳ר

צידנית Ridgicool

לגונייצ׳ר יש מספר צידניות בקטלוג. צידנית Ridgicool היא החזקה והעמידה ביותר שיש לחברה להציע. עושה רושם שהיא מצוינת למשפחות, אבל המסיביות שלה פוזלת למטבחים מוסדיים, ביטחון, חברות טיולים ואתרי קמפינג ארוכי טווח. מספיק לעבור על כל פיצ׳ר שחשבו והכניסו למוצר ולהבין שהחברה כיוונה הכי גבוה שיש. עובי הדופן העשוי מפולימר יצוק ברוטציה עם צירי נירוסטה לגלגלים. ידיות מסיביות מבד פלסטי ונועלי גומי מחוזק משולבים בתוך המבנה לסגירה הרמטית. המכסה בעל 4 מקומות יעודיים לשתיה עם פתחי ניקוז נוזלים לכל שקע. לאורך כל המכסה מופיע סרגל אינצ’ים מובלט לכל הדייגים הרציניים שמשחררים את טרפם אם לא עמדו בגודל. הרושם המתקבל, הוא שהיצרן לא התפשר על כלום וכל פיצ׳ר שהיה ניתן לשלב במוצר, פשוט נכנס פנימה.

צידנית גונייצ׳ר

נתונים יבשים

 • שמירת קרח מוצק עד 7 ימים (במצב של צידנית מלאה קרח ללא פתיחה, תקן מעבדה)
 • ציפוי PU להגנה מנזקי שמש
 • אטם גומי היקפי %100 אטימות לבריחת קור
 • גלגלי גומי מחוזק עם צירי נירוסטה
 • פתח ניקוז ריקון מהיר ומשחרר ואקום
 • מקום להעמיד כוסות
 • אורך 72 ס”מ רוחב 45 ס”מ גובה 45 ס”מ
 • נפח 50 ליטר
 • מחיר 1099 ש״ח באתר היבואן

צידנית גונייצ׳ר

בשטח

גודל – ברושם ראשוני יש חשש שכל הדבר הזה די גדול ותהיה בעיה לשנע אותו עם הרכב. החשש הוא נכון, אני עם קשקאי מפנקת והצידנית נכנסת בקלות אבל יש צורך להוריד את המדף העליון או לפרק את המדף התחתון שמיישר לקו גובה הדלת. גם עם ההורדה של המדף, הצידנית תופסת לא מעט מקום בתא המטען. עם טיפה חשיבה ותרגול בטטריקס, הצלחתי להעמיס לרכב ציוד לקמפינג משפחתי של 5 נפשות. את הצידנית העמוסה בכל טוב, אוהל ענק, שק״שים, מחצלת ענקית, תיקים אישיים לכל הבנות(אצלי לא חסר), את כל הבנות וכלבת האסקי. זה אפשרי. מצד שני יש מלא מקום בפנים לאוכל ושתיה ואפשר אפילו לצנן ילדה בת 4 וחצי.

צידנית גונייצ׳ר

עמידות – הצידנית עשויה היטב ואין שום ספק שהיא עומדת בכל העומסים. די בקלות מצאתי את עצמי מתיישב עליה כספסל נוח ויציב תוך כדי הקמת מחנה, כאשר הבירה הקרה יצאה רגע לפני ומונחת במקום הייעודי באחת מ-4 הפינות של מכסה הצידנית. לא רק כספסל, אפשר בהחלט לעמוד עליה עם כל המשקל ולחבר פס מנורות לד על העץ הקרוב. יש שקיעה בפלסטיק של המכסה? ממש לא, איתן כמו סלע.

נוחות – הצידנית לא קטנה ומשקלה סביר כל עוד היא ריקה. ברגע שהיא מלאה, גם המשקל עולה וכדי לנייד אותה יש צורך בסחיבה על ידי שני אנשים מכל צד או על בסיס גרירה עם הגלגלים. אישית מצאתי לנכון להיעזר בעוד זוג ידיים מאשר בגרירה. אני יחסית בחור רם קומה וגרירה של הצידנית בעזרת ידית צד, גרם לי להתכופף כל הדרך. זה די סביר למרחק של עד 100 מטר, אבל מעבר, זה כבר לא נעים. מצד אחד, ידית טלסקופית הייתה עוזרת אבל מצד שני זה משהו שיכול להוסיף לבלאי מהיר של המוצר. הידיות נוחות בסחיבה וזה מספיק.

אז מה עם הקירור? אני אחד שאוהב את הבירה שלו קרה, ואם אחרי חצי יום בשטח היא פושרת אז גם חווית הטיול תהיה פושרת. לפי נתוני יצרן עם 7 ימי קירור עם קרח יבש, אני הסתפקתי בתבניות קירור רגילות עם שני שקי קרח רגיל של תחנות דלק. בדרך כלל בכל הצידניות שהתנסתי עד כה, הקרח היה לנוזלי כבר אחרי חצי יום והבירה לא הייתה נעימה עם טמפרטורה לא קרירה. הפעם הופתעתי לטובה, גם אחרי 24 שעות בשטח, רק חצי מכמות הקרח הנוזלי נמס. כל המוצרים עדיין היו קרים, ורק היה צורך לנקז קצת את הנוזלים מדי פעם. עם קרח יבש יש הרגשה שזה יתן פתרון להרבה יותר זמן, הרי יש הבדל טמפרטורות ומהירות המסה בין שני סוגי הקרח. רק חשוב לשמור על המכסה סגור ואף נעול עם סוגרי הגומי כדי להצמיד את האטם סיליקון שקיים בין המכסה לגוף הצידנית.

צידנית גונייצ׳ר

יתרונות

 • חזקה ועמידה
 • שומרת על קור בצורה טובה מאוד
 • יש לה גם שימושים אחרים – ספסל
 • די גדולה עם המון מקום

חסרונות

 • לא זול
 • לנייד אותה ממקום למקום באתר
 • די גדולה לשינוע ברכב

סיכום

ללא ספק זהו מוצר איכותי וישמש ארוכות כל אחד שיתחדש בצידנית זו. הייתי כן מייעד אותה לאנשים שחיים את הטבע באופן די קבוע ומחפשים פתרונות קירור שלא על בסיס חשמל. כאלו שמקום בהובלה לא מהווה בעיה ורוצים מוצר איכותי שישמש אותם זמן רב. אם זה אנשי שטח בהדרכות או ליווי טיולים, כל מי שמפליג לדיג או להנאה או משפחות עם תא מטען לא קטן ואוהבות קמפינג באופן מובהק. מזל שבישראל יש קיץ אינסופי ואפשר להנות מהמוצר ללא הפסקה, כל השנה.

מאת: יוג׳ין לויט