נכון שהייתם רוצים הפוגה אמיתית מהלחץ של היום יום אל מקום שקט, מופלא, שבו הנופים מרגיעים, הגלים נעימים, והצלילות מדהימות? עופר עברי ידע לקחת לעצמו את הבונוס הזה:

בגיל 33 התמזל מזלי לתכנן טיול בניו זילנד. חשבתי שזו תהיה הזדמנות נהדרת להכיר את האי המופלא הזה גם מתחת למים. לצורך כך נרשמתי לקורס 2 כוכבים בן שבוע ימים באילת. בעצם, שם בים סוף החל סיפור האהבה שלי לעולם התת ימי, עם ספארי צלילה ביאכטה מפנקת.

לפני שממשיכים מצטרפים לתוכן האאוטדור הטוב בישראל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

חבר ושותף שלי לרכיבות אופניים – זאביק, שהוא גם צולל ותיק, הציע שאצטרף אליו לספארי צלילה בן 5 ימים (הפלגה בספינה שישנים בה וצוללים ממנה). בתור צולל חובב חשבתי ש 4 צלילות ביום זה טו מאצ’ אבל לאור האהבה הגדולה שלי לחופי סיני החלטתי לתת צ’אנס ומהר מאוד הבנתי שטוב שכך. הספארי האחרון הוא גם השני. אין ספק שהתמכרתי.

סיני

הסיורים מתקיימים כל השנה הודות לטמפרטורת מים נוחה של בין 20 ל 30 מעלות. אישית אני אוהב לצלול בסביבות החודשים יוני או ספטמבר כשפחות חם בחוץ.

על מנת לצאת לספארי צלילה מסוג זה נדרשת תעודת צולל בן כוכב אחד לפחות. דבר שמקנה צלילה עד לעומק של 20 מטרים. הסמכה של 2 כוכבים מעניקה אפשרות לצלול גם עד 30 מטרים. כמו כן קיימת אפשרות להשלמת הסמכה מכוכב אחד לשניים במהלך הספארי.

ממוצע הצלילות האישי שלי עומד על 2 צלילות בשנה לכל היותר. דרישת הסף לכניסה לספארי עומדת על צלילה אחת לפחות בשנה החולפת. את ציוד הצלילה כולו מלבד בגד ים אני שוכר על היאכטה. זה נח מחד ומצד שני בדר”כ מקבלים את הציוד החדיש ביותר (ווסת, מסיכה, חליפה, ערדליים, סנפירים, מיכלי חמצן ומחשב צלילה). מוסמכי צלילה מסוג Nitrox יכולים לקבל גם הם את מבוקשם.

ספארי צלילה בסיני

לספארי הראשון שלי לפני שנתיים יצאתי עם החברה הגיאוגרפית והיה נהדר. הפעם החלטתי לגוון ולכן יצאתי עם חברת מעמקים איתם היה מוצלח לא פחות. המחירים דומים במרבית החברות ועומדים על קרוב ל 3,000 ש”ח לחמישה ימי ספארי. המדריכים היו מקומיים ואליהם הצטרף גם מדריך/מלווה ישראלי בעל תעודה. כל צלילה לוותה בתדריך בטיחות והסבר מקדים על אופי הצלילה וכיוון הזרמים בצירוף תצוגת שקף אתר הצלילה.

אתרי צלילה בסיני

כאמור המסע שאני הצטרפתי אליו בנוי מ 5 ימים סה”כ. ישנם מסעות צלילה קצרים או ארוכים יותר בהתאם ליכולת ולצורך שלכם. היום הראשון מוקדש רובו ככולו למעבר בגבול ולנסיעה דרומה. מלווה ישראלי פוגש אתכם בנקודה באילת ואיתו חוצים את הגבול. 

חופשה בסיני

הסעה נוחה ומאובטחת תעביר אתכם בנעימים כשעתיים וחצי עד לשארם ולקראת אחר הצהריים תגיעו ליאכטה שעוגנת במרינה. 

ספארי צלילה

את הלילה הראשון בדר”כ מעבירים במרינה, לא לפני שקופצים לביקור אותנטי בעיר העתיקה. החל מהבוקר הראשון של היום השני אנחנו כבר עמוק בים.

העיר העתיקה סיני

ב 6:00 מוכנים לתדריך של הצלילה הראשונה. ההתרגשות בשיאה!

ספארי צלילה מעמקים

התנאים על היאכטה – חלום! חלל ראשי מרווח ומפנק עם כורסאות היקפיות, טלויזיית LED  ענקית, פופים רכים ושטיחים. מלון יוקרתי על הים.

חופשת שיט

אזור חדר אוכל כפול בסגנון בופה עם שף צמוד ושולחנות שפונים לנוף ים אינסופי. 

יאכטה יוקרתית

קומת חדרי שינה מרווחים עם שירותים ומקלחת צמודים במינוס 1 ועוד קומה בדק העליון. 

חופשת צלילה

מרפסות שמש מוצלות בכל מפלס לאורך ולרוחב הספינה וגם שירותים ציבוריים.

שיט יאכטה

גם בספארי הזה הכרנו אנשים חדשים. היו חבר’ה מהצפון, מהמרכז והדרום. בודדים, זוגות ומשפחות. החיבורים כמו בענפי ספורט אחרים היו מידיים והאוירה שמחה וחברית. פגשנו אפילו סבתא שהצטרפה לספארי לשנרקל בזמן שהבן שלה צולל עם שני הנכדים 🙂

ספארי צלילה

שיט ביאכטה

היום כאמור נפתח בתדריך 6 בבוקר. זה אולי נשמע מוקדם אבל כשהולכים לישון בעשר בלילה בממוצע מקבלים עדיין כ 8 שעות שינה. אחרי התדריך עולים על הציודים והופ אתם במים. כ 40 דקות של צלילה במימד אחר. 

ספארי צלילה אילת

כחצי שעה לאחר הצלילה מצלצל הקפטן בפעמון. ארוחת הבוקר מוכנה והתיאבון בשחקים!

נוף ים

עד הצלילה הבאה יש כשעתיים. כל אחד מעביר את הזמן כרצונו. יש מי שמשנרקל, או מי שמשחקים שחמט. אפשר גם סתם לרבוץ על הערסל מול הנוף ופשוט לבהות בהרי סיני המשכרים.

חופשת צלילה ושיט

צלילה שניה מגיעה וכך גם השלישית (לא לפני ארוחת צהריים ושנ”צ טובים). הצלילה הרביעית של היום מיוחדת במינה כיוון שהיא נעשית בחסות החשיכה. החוויה כמעט סוריאליסטית והתחושה כמו בסרט. בעזרת פנס לד חזק תגלו עולמות מופלאים של יצורי לילה וטורפים במעמקים. 

חופשה ביאכטה

Shark & Yolanda

לוקיישן זה משלב כל מה שאני אוהב בצלילה. זה מתחיל בשייט קצר וקרבי בסירת קומנדו, קפיצה אחורית למים והצמדות לריף בהתאם לזרם. כניסה דרמטית לחלל מערת אלמוגים צבעונית. צוללן אחר צוללן בפיר קלסטרופובי עם חררים של אור מכל עבר. ביציאה מהמערה נצמדים שוב לריף בצלילת זרמים מלווה בצבי ים ודגים בכל הצבעים עד שמגיעים לספינה הטרופה יולנדה. כאן ניתן לראות שיירים של מכונית BMW ישנה ומטען גדול של אביזרים סניטריים. אם יתמזל מזלכם תוכלו לפגוש כאן גם כריש Whitetip.

מסע צלילה

Dunraven Wreck

אתר זה מתרכז בעיקר בצלילה טכנית בקרביים של הספינה הטרופה Dunraven לאחר שב 25 לאפריל 1876 פגעה בשונית ושקעה על בטנה למצולות. הצלילה כאמור כרוכה במעברים צרים בתוככי הספינה וכמו כן כוללת מפגשים אינסופיים עם מינים רבים של דגים, חתולי ים ושוניות אלמוגים מטריפות.

ים

Temple Reef

צלילת לילה באתר זה תשאיר אתכם פעורי פה. החוויה על גבול הסוריאליזם וגיוון היצורים שתפגשו בדרך עולה על כל דמיון.

ספארי צלילה מעמקים

Gordon Reef

שוניות מיצרי טיראן הן מהיפות שתראו. הקרקע החולית של שונית גורדון מזכה את המבקרים כאן בראות צלולה במיוחד. מיותר לציין את הדגה העשירה והאלמוגים הצבעוניים.

לא בטוח שמותר לספר אבל בין צלילה לצלילה נהניתי במיוחד לקפוץ למים הצלולים מגובה הקומה השלישית של היאכטה.

חופשת שיט

בצד השיפור אומר שכחובב מסעדות תל אביביות ובכלל, מעט התאכזבתי מרמת האוכל על הסיפון. הייתי שמח לשיפור בתחום הזה. אשתי אומרת שיש לי יותר מדי תחביבים. אני גולש על סנובורד בחורף, צולל בקיץ ורוכב על אופניים כל השנה. יכול להיות שהיא צודקת. איזה תחביב אני מעדיף? כל אחד לפי המידה 🙂

צלילה ים סוף

לא צללתי ביותר מדי אתרים ברחבי העולם בשביל לחוות דעה חד משמעית אבל אם אני משכלל חוויות שלי ושל צוללנים אחרים גם יחד, אין ספק שלצלול בים סוף בכלל ובסיני בפרט זה מאסט! לכן אני ממליץ לכל ישראלי לקום מהספה, להדרים מעט ולגלות עולם שלם ומופלא בהישג יד.

 

 

ספארי צלילה סיני

מה אתם חושבים על ספארי הצלילה? הגיבו בטלגרם!

צלילה ביאכטה

כתב וצילם: עופר עברי (לרוב בבייקפאנל)

לעוד כתבות צלילה של אאוטפאנל לחצו כאן