קול קורא לקוראים: מה אתם הייתם עונים למפעילת הטיולים המוסלמית לרגלי הקילימנג’רו, שסרבה לקבל מטייל ישראלי, עד שיביע התסייגות מפעולות ישראל כלפי פלסטין?

כשהילד השני שלי הגיע לגיל בגרות הלכנו לטפס את הקילימנג’ארו. מאז עברו שש שנים והבן הרביעי הגיע לגיל שמותר להתחיל כך שבנינו על חזרה אל ההר לטיפוס. בשנה שעברה יצאנו לטפס את פסגת המרגריטה בהר הרוונזורי באוגנדה, בירידה מהפסגה פגשנו את רוקיה בחורה מוסלמית בעלת חברת טיולים ממושי שבטנזניה ואיתה לקוחה, מטפסת הודית ממנאלי ששמה לה למטרה לטפס את שלושת הפסגות הגבוהות במזרח אפריקה. שם הכרתי את גיבורת הסיפור לראשונה. 

הצטרפו לניוזלטר – תכנים מעולים מאאוטפאנל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

קסם לי העניין של אישה עצמאית בעולם של גברים. כמו כן העובדה שהיא גרה במושי שנמצאת בפתח השמורה – משמעותה חיסכון של שעתיים נסיעה לכל כיוון מהעיר ארושה, שהיא העיר שבה נמצאים רוב חברות המטפסים לקילימנג’רו. לכן היה זה אך טבעי לסגור עם רוקיה טיפוס לקילי לחנוכה 2023 והכל היה סגור. סגרנו אפילו את הפורטר שאמור לסחוב את השירותים הפרטיים כדי שנוכל להתרחק מעט מהמטפסים הרבים שעל ההר.

אבל תוכניות לחוד ומלחמה נפלה עלינו, המצב רוח ברצפה וביטול הטיסה של אתיופיאן הביאו לדחיית הטיול. עברו עוד כמה חודשים ופניתי אל רוקיה שוב. לקח לה זמן להשיב ואת תשובתה אנחנו מניחים כאן. 

אפריקה

תרגום:

“שלום עזרא, אני מקווה שתקבל את ההודעה הזאת בשלום. אני פונה אליך לגבי ההזמנה הקרובה שלך לטיול בקילימנג’רו עם החברה שלנו. כפי שאתה אולי יודע, האירועים האחרונים החריפו את המתיחות באזור. בהתאם לעמדת החברה שלנו לגבי המצב הנוכחי בין ישראל לפלסטין, היינו צריכים לשקול מחדש את הגישה שלנו להזמנות של לקוחות מישראל.
עם זאת, אני רוצה להבטיח לך שההחלטה שלנו לא התקבלה על סמך דעות קדומות אישיות, אלא מתוך מחויבות לתמיכה בפתרונות של שלום ובזכויות אדם. אנחנו מאמינים בטיפוח אווירה של שילוב בין מגזרים והבנה בין כל הלקוחות שלנו. לכן, אם אתה מחזיק באותם ערכים כמונו ואינך תומך בפעולות שנקטה הממשלה הישראלית כלפי פלסטין, נשמח מאוד להמשיך בהזמנת הטיול שלך לקילימנג’רו. אנא הודע לנו על מחשבותיך בנושא זה בהקדם האפשרי. ההבנה ושיתוף הפעולה שלך מוערכים מאוד.”

מקור:

Hey Ezra, I hope this message finds you well. I am writing to you regarding your upcoming Kilimanjaro tour booking with our company. As you may be aware, recent events have heightened tensions in the region, and in light of our company’s stance on the current situation between Israel and Palestine, we have had to reconsider our approach to bookings involving clients from Israel.

However, I want to assure you that our decision is not based on any personal bias but rather on our commitment to supporting peaceful resolutions and human rights. We believe in fostering an environment of inclusivity and understanding among all our clients.

That being said, if you share our values and are not supportive of the actions taken by the Israeli government towards Palestine, we would be more than happy to proceed with your Kilimanjaro tour booking. Please let us know your thoughts on this matter at your earliest convenience. Your understanding and cooperation are greatly appreciated.

אני מזמין אתכם לכתוב את תגובתכם לגברת ואשלח לה.

אנא הציעו לנו את התגובה הנכונה – הגיבו עם תשובתכם באינסטגרם של אאוטפאנל – בקישור זה

אאוטפאנל באינסטגרם