בחירת נעל טיולים הוא נושא רגיש מאוד מבחינתי. שנים שאני מנסה למצוא את האיזון הנכון בין איכות, נוחות, עמידות ומחיר. עברתי כבר הכל, מנעלי מנדייל ב 1400 ש״ח, דרך נעלי ריצה ועד הנוכחיות – נעליים צבאיות. האם נעלי דקטלון ימצאו את מקומן ויספקו מענה טוב למטייל המנוסה? 

לכל נעל יש את היתרונות והחסרונות שלה, במיוחד לאדם כמוני שמטייל בהמון מתארי שטח שונים – מצוקים, שבילים, מערות, אבן חול, גיר, גרניט. הכל מהכל. בחורף האחרון טיילתי בנגב, במזרח סיני, בירדן, בצ׳כיה ובאוסטריה. רוב הטיולים הם עם משקל של בין 20 ל 30 ק״ג ובממוצע הליכה של 20 עד 30 ק״מ ליום. במקרה זה לנעלי טיולים יש חשיבות רבה לחוויה הכוללת שלנו בשטח. זה יכול בקלות להפריד בין הייק שזורם לאחד שסובלים בו. 

לחצו פה להצטרף לערוץ הווטסאפ של OUTPANEL!
קבוצה שקטה עם 2-3 הודעות בשבוע ותוכן מעולה:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

נעלים טיולים של דקטלון

איכשהו עד היום לא יצא לי לנסות את הנעליים של דקטלון. אולי המחיר הנמוך באופן יחסי הרתיע אותי מעט. הדעה הקדומה שלי על דקטלון היא שהם מייצרים ציוד טוב למטייל הסופ״שים הממוצע אבל לא מספיק טוב למתחרע הישראלי (ככה אני תופס את עצמי). תוצאת המבחן הפתיעה גם אותי, אני מודה.

חברת Quechua שהוקמה ב 1997 ומוכרת את מוצריה בבלעדיות תחת המטריה של דקטלון, מתמחה בעיקר בציוד קמפינג והייקינג. גם הנעליים שבמבחן, הם פרי יצירתם של החברה היושבים באלפים של צרפת.

דקטלון

מפרט טכני

 • דגם: Forclaz on trail 100
 • צבע: אפור
 • משקל: 506 גרם (למידת 42)
 • מחיר: 400 ש״ח
 • באתר הרשת

המחיר

מבחינה אבסולוטית 400 ש״ח לנעל טיולים זה לא מחיר גבוה בכלל. אולי אפילו נמוך. אבל אם ננסה להשוות תפוחים לתפוחים נגלה שמבחינת מפרט היא נותנת פייט חזק מאד למתחרות האחרות באותה קטגורית מחיר כמו ה ​​Salomon Authentic GTX או ה Merrell Moab 3. אולי גם לנעליים אחרות בקטגוריות מחיר גבוהות יותר, ולכן בפרמטר הזה הנעל די שמה את עצמה כנעל לא יקרה עם תמורה טובה למחיר.

נעל

המבחן בשטח

בניגוד לויסקי ובירה שכדי ליהנות מהם דרושה תקופה שבה הטעם נרכש, בנעליים אני מאמין שצריך להרגיש עוד בשלב המדידה אם הנעל נוחה. אני לא מאמין ולא ממליץ לרכוש נעליים שצריך ״לשבור״ אותן – כלומר שדרושה תקופת התאקלמות עד שהנעל מתרככת ומתאימה את עצמה לרגל. 

את הנוחות שלי, אני מרכיב מכמה פרמטרים שאורזים יחד את החבילה ונותנים לי את הפידבק האמיתי אם המוצר טוב (לפחות לי) או לא.

 • משקל הנעל
 • ההתאמה
 • מידת האחיזה במשטחים שונים
 • בלימת הזעזועים
 • גמישות הסוליה

את המבחן לנעל ערכתי בשני מתארי נוף שונים. האחד, הנוף הגבעי של שפלת יהודה עם משקל נמוך על גבי ובתנאים הללו הנעל הגיבה בצורה מצויינת. היא מאוד נוחה ועוטפת את הרגל בצורה מושלמת. לא נרשמו בעיות אחיזה במשטחים השונים, גם כשהסלעים היו רטובים אחרי הגשם.

המתאר השני שבו בחנתי את הנעל הוא ואדי חסה בירדן עם 30 ק״ג על הגב עם הליכה ארוכה בתוך המים עד גובה הברכיים, על מצוקים, סלעים ומדרונות תלולים. המקום האולטימטיבי עם ריבוי שכבות קרקע שונות שאפשר רק לבקש על מנת לדגום את האחיזה שלהם. גם במתאר הזה הנעל תפקדה בצורה מצויינת וצלחה את האתגר בקלות יחסית. ממש הפתעה. בנוסף הקפדתי ללכת עם הנעל גם ביום יום ולא הרגשתי מועקה חריגה כמו שניתן להרגיש בנעליים מאסיביות יותר. 

נעליים

פרמטר חשוב מאד שכדאי לשים אליו לב הוא שהמידות של דקטלון תמיד מוסתות כלפי מטה כך שאם אתה נועל בשגרה 43, מידת דקטלון שאתה צריך לקנות כנראה תהיה 44. אישית לא ממליץ להזמין אונליין אם לא מדדתם לפני כן את הנעליים. אין כמו מדידה בחנות עצמה.

הנעליים

עמידות

במהלך המבחן הנעליים אחזו את רגלי בתנאים רגילים והן בתנאי קצה קשים ותחת עומס גבוה. ההתרשמות שלי שהנעל עשויה מחומרים טובים. התפרים נראים חזקים והסוליה נראית מודבקת בצורה טובה. הנעל נוחה ויציבה גם תחת עומס גבוה ועמידה לחדירות מים בתנאים של עשב רטוב.

יתרונות

 • מחיר
 • אחיזת קרקע
 • נוחות

חסרונות

 • משקל
 • אוורור

שורה תחתונה

הנעל מהווה אופציה טובה ולא יקרה למטייל הישראלי המצוי שעייף מלקנות נעליים שצריך למכור עבורן כליה. אני ממליץ עליה בהסתייגות אחת שנובעת מהעובדה שלא הספקתי לבחון את הנעל לאורך זמן ולראות את עמידות החומרים אחרי כמה חודשים עם קילומטראז׳ נאה. אפשר להתנחם בעובדה שדקטלון מפרסמים באתר שלהם אחריות לשנתיים על הנעליים שלהם. זה כולל אחריות על תפירה, צבע, סוליה ופגם ייצור. אלו לא הנעליים הכי קלות בקטגוריה אבל בהחלט נמצאים על הגבול הטוב של הסקאלה אם משווים למחיר המוצר. הם מספקים אחיזה מצויינת ונוחות ללא פשרות. צריך לקחת בחשבון שבחודשי הקיץ בארץ, אוורור הנעל יהיה מאתגר.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מאת : יואב נגב
צילום : יערה נגב
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: