מה הייתם עושים אם הייתם מאוד רוצים לצלול, אבל הים נמצא במרחק של כמה שעות נסיעה ממקום מגוריכם? או אם הייתם גרים באירופה, והים באזורכם מגיע בחורף לטמפרטורה מקפיאת עצמות? הפתרון שמצאו ידידינו מעבר לים הוא בניית בריכות עמוקות במיוחד, המיועדות לצלילה חופשית ולצלילת מיכלים.

מה היתרון של צלילה בבריכה? 

המים בבריכה הם מים מוגנים, אין גלים, אין רוחות, אין זרמים, יש ראות, לא צריך לשחות או לחתור ולהתעייף כדי להגיע ליעד, המים חמים כך שאין צורך בחליפה ובמשקולות, וחבל הבטיחות כבר מוכן במקום, נשאר רק להגיע ולצלול. תנאים אופטימליים אלו מאפשרים להתרכז ולהתאמן על מה שרוצים, השוואת לחצים, טכניקה ועוד.

בניית בריכות כאלו היא מורכבת מאוד, מבחינה הנדסית וטכנולוגית, ומאחורי כל אחת מהבריכות שתראו כאן עומדת השקעה אדירה של תכנון ומשאבים. אז בואו לבקר בכמה בריכות מיוחדות, ומאוד עמוקות:

K26

K26 אינו שם של מדביר חרקים, אלא של הבריכה העמוקה ביותר באסיה. עומקה של K26 הוא 26 מטרים(!!), ואם תרצו לבקר בה תצטרכו להגיע אל העיר Goseong-ri שבדרום קוריאה. בבריכה יש חדרים ומערות, וגם כיס אויר – חלל מלא אויר מתחת למים, שניתן להיכנס אליו רק בצלילה. מותר לצלול עם מיכלים.

מחיר כרטיס כניסה למשך 3 שעות – 25 יורו באמצע השבוע, 40 יורו בסופ”ש.

לאתר הרשמי

 

נמו 33

נמו 33 שוכנת בבריסל שבבלגיה, מ2004 ועד 2014 היא החזיקה בתואר הבריכה העמוקה בעולם. עומקה של נמו 33 הוא 34.5 מטר (ולא 33), והיא מלאה במים מינרליים נקיים, ללא כלור.

המים בבריכה בטמפרטורה של 32-33 מעלות צליוס, כך שאין צורך בחליפת צלילה. בנמו 33 יש בור עמוק מרכזי, ועוד כמה מנהרות צדדיות.

כדי לצלול צלילה חופשית בבריכה יש להיות בוגר קורס צלילה חופשית עם הסמכה מאחד הארגונים הבין לאומיים.

מחיר כרטיס כניסה – 25 יורו לצולל מיכלים מוסמך למשך 3 שעות.

30 יורו לצולל חופשי למשך שעתיים.

לאתר הרשמי

 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

Y-40-The deep joy

הבריכה Y-40 שוכנת במלון Millepini Hotel Terme שבבמונטגרטו, בפדובה שבאיטליה. הבריכה החלה להיבנות ב 2013, וכשנפתחה, ב2014, גנבה מנמו 33 את התואר הבריכה העמוקה בעולם. עומקה של Y-40 הוא 42.15 מ’, כגובה בניין בן 13 קומות. בתוך הבריכה מפלסים שונים, בעומקים 1.3, 5, 6, 8, 10, 12, 15, ו-42.15 מטר. עבור צוללי מיכלים ישנן מערות באורך של 60 מטרים. 

בבריכה עוברת גם מנהרה שקופה, בה יכולים אורחים לעבור ולצפות במתרחש בבריכה. המים בבריכה חמים ונעימים, טמפרטורת המים 33-34 מעלות צליוס. בבריכה יש שעות נפרדות לצלילה חופשית, ולצלילת מיכלים, הנאה עמוקה מובטחת.

מחיר כניסה לצלילה חופשית ומיכלים, 80 דקות – 42 יורו.

לאתר הרשמי

 

Deepspot

לאחרונה עבר התואר “הבריכה העמוקה בעולם” לידי הבריכה הפולנית Deep dpot. הבריכה נמצאת באמשינוב, כ-40 דקות נסיעה מוורשה, והיא מציעה חוויית צלילה מיוחדת במינה. הבריכה מעוצבת בצורה חדשנית ונוצצת. עומקה של הבריכה הוא 45.47 מטר, וגם בה יש מים מתוקים וחמים. בנוסף למפלסים השונים, ולמערות הצלילה המיוחדות, ולמערה השקופה, שוכנת בבריכה גם סירה טבועה, לחובבי הזא’נר.

בבריכה מפוזרים מצופי צלילה חופשית וחבלים, לטובת הצוללים החופשיים.

הבריכה מציעה גם כיתות לימוד לטובת קורסים ואימונים, מתחם יוגה לצוללים חופשיים, וגם חדרי מלון תת מיימי, עם חלונות לתוך הבריכה.

מחיר כניסה לצוללים חופשיים מוסמכים (90 דקות) ולצוללי מיכלים מוסמכים (60 דקות) בשעות הבוקר באמצע השבוע 42 יורו, 49 יורו בשאר הזמן.

לאתר הרשמי

 

Blue abyss

בבריכה זו לא תוכלו לבקר בקרוב, כי היא עדיין בתהליכי בניה. כשתושלם הבניה, אי שם ב-2021, הבריכה תגנוב את תואר הבריכה העמוקה בעולם. הבריכה Blue abyss שוכנת בצפון מערב אנגליה. עומקה המתוכנן הוא 50 מטר, והיא מיועדת בעיקר למטרות מחקר, ולאימוני חלל. 

בנוסף לאפשרויות הצלילה החופשית וצלילת מיכלים, יהיו בה מעבדות, תאי לחץ, תאי אימונים לאסטרונאטים ועוד.

לאתר הרשמי

 

 

נראה, שבשנים הקרובות נראה עוד בריכות עמוקות חדשות נוספות, נותר רק לפעול לקידום בניית בריכה עמוקה משלנו, כאן בישראל. 

מאת: אסף בנדל
לקורס צלילה חופשית עם אסף מלאו פרטים והוא יחזור אליכם:

    אני רציני ומעוניין!

    אנא צרו איתי קשר לקבלת פרטים נוספים