עם הגידול במספר האנשים היוצאים לטרקים ארוכים, גדל גם הצורך במידע וסיוע בתכנון הטיול בצורה עצמאית ולא באמצעות קבוצות מאורגנות. התכנון וההיערכות למסע רב יומי שונים מאד מטיול סטנדרטי באמצעות רכב. Plan My Treks הוא שירות הנותן מעטפת תומכת בתכנון הטרק.

בשנים האחרונות הולך ועולה מספר האנשים היוצאים למסלולי הליכה רב יומיים, טרקים. מסלול הליכה רב יומי מאופיין בדרך כלל בהליכה רציפה עד כמה שאפשר מנקודה לנקודה במשך מספר ימים. המסלולים מתמקדים בנוף מרהיב, באזורים הרריים או טבע עוצר נשימה. המסלולים יכולים להיות באורכים שונים ודרגות קושי שונות והמייחד אותם הוא החוויה שעובר המטייל בהליכה ממקום למקום במשך מספר ימים, כשכמעט כולה מתרחשת בטבע.

טרק

הלינה לאורך המסלולים מתבצעת בבקתות הרים, כפרים ציוריים או באוהלים אישיים. את הציוד ניתן לשאת על הגב ממקום למקום (Backpacking), או במידת האפשר להיעזר בשירותי העברת ציוד מנקודה לנקודה כאשר במשך היום הולכים עם תרמיל גב יומי בלבד. 

לחצו פה להצטרף לערוץ הווטסאפ של OUTPANEL!
קבוצה שקטה עם 2-3 הודעות בשבוע ותוכן מעולה:
הצטרפו לקבוצות אאוטפאנל

מורכבות בתכנון

עם הגידול במספר האנשים היוצאים לטרקים ומסלולים ארוכים יותר, גדל גם הצורך במידע וסיוע בתכנון למעוניינים לטייל בצורה עצמאית ולא באמצעות קבוצות מאורגנות. התכנון וההיערכות למסע רב יומי שונים מאד מטיול סטנדרטי בחו״ל באמצעות רכב. טרק, מעצם היותו מסלול מתמשך בהליכה, דורש תכנון מדויק יותר של מקטעי ההליכה והקושי הנלווה אליהם. יהיה עליכם לאתר מיקומים ללינה במבחר מצומצם יותר של אפשרויות (בקתות הרים בודדות, אשר נמצאות על המסלולים), הכנה פיזית מתאימה (כושר גופני) וגם הצטיידות קפדנית יותר בציוד קל ואמין.

טרק

הכירו את Plan My Treks

Plan My Treks הינו מיזם חדש של אריה פישלר, טייל שטח מנוסה, החי את עולם הטיולים מעל ל-20 שנה בצורות שונות: אופני שטח, ריצת שטח ומירוצי אולטרה-מרתון ומגוון סגנונות טרקים. אריה גם כותב רבות במגזין זה על מגוון נושאים הקשורים לטיול בשטח. בכל תחומי הפעילות פיתח ושיכלל את יכולות התכנון, הבנת השטח והתאמת הציוד הנדרש לפי סוג הפעילות. המיזם הוקם כדי לתמוך בתכנון וייעוץ לעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הטיולים הרב יומיים וגם באלו הרוצים לחסוך את זמן התכנון ולהתמקד רק ביציאה לטיול. 

״שמתי לב שיש הרבה אנשים שמחפשים הכוונה בכל השלבים הנדרשים כדי לתכנן טרק בצורה בטוחה ומדוייקת. לשם כך החלטתי להקים את Plan My Treks״, אומר אריה פישלר, ״סביבת טיול בטרקים רב יומיים בחו״ל שונה מאד מהדרך שאנו רגילים לטייל בה בארץ. נדרשות מבחר מיומנויות של ניווט, כושר גופני, רכישת ציוד מתאים ויותר מכל, היכרות עם אפשרויות המסלולים הרבות הזמינות באירופה הקרובה ובעולם בכלל. כל אחד הוא שונה וגם בתכנון טיולים נדרשת התאמה אישית למטיילים עצמם״. 

טרק

באמצעות תהליך אישי ב-Plan My Treks יותאם הטרק הנכון ליכולותיכם וליכולות הקבוצה, יבוצע תכנון מדויק של מקטעי ההליכה היומיים ורמות הקושי שלהם ותקבלו ליווי צמוד לכל השלבים הנדרשים בדרך אל הטיול המיוחל שלכם, כולל מסלולי טיול בארץ אשר יכינו אתכם למאמץ הפיזי שצפוי בטרק עצמו. בסופו של התהליך תקבלו תוכנית מפורטת המסכמת כל יום בטיול עצמו, כולל קבצי ניווט, נקודות לינה מוזמנות ופרטים מלאים על הלוגיסטיקה הנלווית. 

רוצים לדעת עוד? כנסו לאתר: https://planmytreks.com

מסלול

למי זה מתאים?

  • כל אדם הרוצה לצאת לטייל לכמה ימי טיול בטבע והוא בעל יכולת הליכה סבירה
  • מטייל מנוסה שלא אוהב לתכנן ולהתעסק עם הלוגיסטיקה ובאופן כללי רוצה לחסוך זמן 
  • מטייל שרוצה להעשיר את יכולות הטיול שלו, להשתפר מבחינת ציוד, ללמוד לטייל קל, לעשות הכנה טובה יותר, ללמוד לנווט באמצעים דיגיטליים 

מה כולל התהליך?

כדי לתכנן טרק מותאם אישית תתבצע פגישת היכרות אישית, במהלכה מכירים את המשתתפים, יכולותיהם, רצונם ומה הם בעצם מחפשים. לאחר מכן יתחיל תהליך אינטראקטיבי של תכנון בו תתגבש התוכנית ויוזמנו יחד שירותים כגון לינה בבקתות. בסוף התהליך תתבצע פגישת סיכום בה תועבר התוכנית וכל החומרים הנלווים על מנת שאפשר יהיה לצאת לטייל בראש שקט. Plan My Treks זמינים בצורה שוטפת לענות על שאלות ובעיות, גם במהלך הטרק שלכם.

איך מטיילים?

הטרק עצמו הוא באחריותכם. ב-Plan My Treks מציידים אתכם בכל הדרוש על מנת לצאת לדרך, אולם אתם מטיילים עצמאית. התוכנית היא מפורטת ומספקת את כל המידע הנדרש מידי יום על מנת להתקדם בטרק, אבל אתם חופשיים לשנות ולהתאים את מה שקורה בפועל לרצונותיכם. התוכנית עצמה מספקת שקט נפשי שכל הפרטים החשובים לקראת הטיול נעשו.

טרק

לסיכום

אם בא לכם לחוות הרפתקה בטרק הליכה רב יומי, אבל אתם חוששים ממורכבות התכנון. אולי פשוט אין לכם זמן וחשק לתכנן את הטרק הבא שלכם אבל אתם מאד רוצים לצאת – ב Plan My Treks יעזרו לתכנן הכל, מא׳ עד ת׳. 

רוצים לדעת עוד? כנסו לאתר: https://planmytreks.com

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הודעה לעיתונות מאת: Plan My Treks
אם אהבת את התוכן שלנו, שתף אותו לקבוצות הווטסאפ והפייסבוק שלך – הנה פה במלבנים האלה: