מופעים מרשימים של אנשים עפים בעזרת חליפת סילון מגיעים אלינו מהחברה הבריטית גראביטי. האפשרויות שנפתחות לתנועה בסביבות מורכבות והתגברות על מכשולים הן אדירות, והיישום להצלת מטיילים יכול לשנות את התמונה. 

החלום לעוף

לעבור מרחקים ללא מאמץ ובמהירות הוא חלום של רבים. ג’ים אדוארדס היה סוחר נפט ובוגר המרינס הבריטיים. 

הוא החליט לעשות מוצר שיאפשר את זה ובנה חליפת סילון שמאפשרת לכוחות קרקע להפוך בקלות לכוחות אוויריים ביישומים אזרחיים כמו חילוץ, הצלה ורפואת חירום, וכמובן ביישומים צבאיים. החברה Gravity Industries הוקמה ב 2017 וחליפת הסילון נקראת JetSuit. היא שולחת גז בעצמה אל הקרקע ממנועים המולבשים על הידיים והמופעלים מתיק גב וכיוון התעופה נקבע באמצעות כיוון הידיים בזוויות הנכונות. החברה מציע שירותי הכשרת טייסים במוצר שלה, ויש לה חזון של הקמת סדרת מרוצים של תעופה אנושית, ו… Merchendise.

 

הצטרפו לערוץ הטלגרם של אאוטפאנל

 

הקייס של חילוץ בשטח 

מוכר למטייל הישראלי מקרוב, והבעיה מורכבת לא רק באיתור הנעדרים אלא בעיקר בהגעה מהירה אליהם עם פתרונות מצילי חיים. אם ניתן היה להגיע בצורה מהירה עם פרמדיק וערכת טיפול בשטח, היה ניתן לשפר משמעותית את הטיפול בפצועים בשטח כזה ואולי גם לוותר על חלק מהקפצות המסוקים למקום. 

 

על ההתחלה 

הממציא מספר שהרעיון הגיע לאחר שהתאמן בספורט וספציפית בקליסטניקס – ספורט של חיזוק כנגד משקל הגוף, והחל לחשוב על הגוף כאמצעי לשליטה. הוא דמיין במקום אחיזה באלמנטים (מתח, סולם, עמידות ידיים וכו’) את האחיזה כנגד אמצעי דחף והחל לנסות נסיונות עם טורבינות גז. היתרון שלהן הוא שהן קטנות יחסית ומייצרות דחף משמעותי. 

האתגר בפיתוח המוצר היה לייצר פיזור ואיזון של הדחף הזה כך שהעניין יהיה תחת אפשרות לשליטה וכיווניות ברורה. בהתחלה שמו את המנועים האלה ברגליים ובידיים אבל זה התגלה כלא מעשי ולא יציב בגלל שמקור הדחף הוא גם נמוך וגם גבוה. זה עבר משם אל הידיים ואל הגב – כלומר ייצור של “חצאית דחף” מסביב לגוף שמסייעת ליציבות. זה עובד על דלק, ובתצוגה במשקפיים בקסדה יש מידע לגבי כמה דלק נותר וכמה זמן עוד אפשר לעוף. 

את זמן התעופה (מעל 5 ד’) ואת המהירות מנסים להאריך עם כנפונים וגם עם מעבר למנועים חשמליים. השיא הנוכחי במהירות הוא מעל 100 קמ”ש עם כנפונים ברגליים שמרימים אותם למנח אופקי יותר ולכן מאפשרים תנועה מהירה יותר. 

הסיכונים? נפילה גם למים בתעופה כזו תהייה כואבת במיוחד, שלא לדבר על השטח. אם המנוע כושל, אתה פשוט נופל ולכן צריך להגביל את גובה הטיסה למטרים בודדים. אתם מוזמנים לקנות את זה- רק כ 400,000 דולר לחליפה, וזה שלכם.  

בתחום השייטת הצבאי הודגמה האפשרות שנפתחת לשימוש כדי להשתלט על ספינות כאשר חייל נשלח כחלוץ להכין את הנחיתה ולהוריד סולם לאחרים שיגיעו מהסירה: 

 

 

הרעש של זה לא ברור כל כך מהסרטים, שיש בהם תמיד מוסיקה כייפית ברקע, אבל הסרט הזה ללא ספק מדגים הפוטנציאל שלו כ”אטרקציה”… מה אתם אומרים? לצפות לתחנת אימון והשכרה באילת או ים המלח?

 

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים