הרים מושכים אותנו כמו דבורים אל הצוף, כמו נחלים אל הים, כמו מטיילים אל… תצפית ההרים. קבלו 5 תצפיות נוף שאנחנו אף פעם לא שבעים מהן:


אאוטפאנל גם בטלגרם- לחצו פה!


1. הר מירון – נוף מרשים נשקף משיא הגובה של הגליל

הר מירון (הג’רמק בערבית) הוא ההר הגבוה ביותר ממערב לירדן. ההר, אשר גובהו 1204 מ’ מעל פני הים, הינו ההר הגבוה ביותר בגוש הרי מירון, ההר טומן בחובו ערכי טבע ייחודיים, ובשל גובהו הרב מעל סביבתו, הוא מספק תצפיות נוף עוצרות נשימה לכל כיווני השמיים.

התצפיות המרשימות ביותר בהר הן תצפית צפת, ותצפית לבנון, מהן נשקפת הכנרת, הגולן, החרמון ודרום לבנון. מלבד התצפיות האלו, קיימות תצפיות נוספות על שביל הפסגה לכיוון מערב ודרום, ווניתן לצפות אפילו במגדל של אוניברסיטת חיפה. 

המלצה על טיול בגוש הרי מירון תמצאו בקישור הבא

תצפית הר מירון

תצפית מהר מירון לכיוון צפון מזרח – החרמון נשקף באופק. צילום ושרטוט: רתם אלינסון

2. הר ארבל- כנרת, גליל התחתון, גליל עליון וגולן באותה תצפית

הר ארבל ממוקם בקצה רמת ארבל שבגליל התחתון, בראש מצוק על בקעת גינוסר והכנרת. התצפית ממוקמת בתחומי גן לאומי של רשות הטבע והגנים (הכניסה בתשלום). הדרך אל ההר (ארבל) עוברת בבקעת ארבל הפסטורלית, ולאחר מכן כדרך נופית ממנה נשקף נוף מרשים. התצפית המרשימה היא לכיוון צפון מזרח, ושווה לעקוב אחרי אתר רשות הטבע והגנים, כיוון ולעיתים פותחים את האתר מוקדם בבוקר, בשעה המאפשרת צפיה בזריחת השמש (כמו בתמונה).

תצפיות נוף

זריחה מהארבל אי שם מעל הרי הגולן. צילום: אמיר ירחי

3. הר תבור – הר הכולל תצפיות לכל כיווני השמיים

הדרך להר תבור אפשרית רק ברכבים פרטיים, והכביש עקלקל (סעו בזהירות), אבל כשמגיעים לתצפיות בדרך אל, ועל הפסגה, מבינים שהדרך לא הייתה לשווא. מההר שממוקם בגליל התחתון, בגובה של כמעט 600 מ׳ מעל פני הים, נשקף נוף מקסים לכל כיווני השמיים.

את הנוף ניתן לראות מתצפיות שונות, מהכנסיה בראש ההר (תעקבו אחר שעות הפתיחה), מהדרך את הפסגה בכמה נקודות, ומשביל הטיול הסובב את ההר.הנוף הנשקף כולל את בקעת כסולות החקלאית, רמות מנשה והכרמל באופק, גבעת המורה, רמות הבזלת הנטויות, יער בית קשת, הגליל התחתון, העליון והגולן. בקיצור, נוף מרשים לכל כיווני השמיים.

סיבוב המשלב את הר תבור תוכלו למצוא בקישור זה. 

תצפיות בארץ

תצפית מהר תבור לכיוון מערב. בקעת כסולות החקלאית, רכס נצרת מימין, והכרמל באופק. צילום: רתם אלינסון

4. המוחרקה שבכרמל – תצפית מרשימה אל עבר עמק יזרעאל והגליל התחתון

המוחרקה, הלא היא קרן כרמל היא פסגה הממוקמת בפינה הדרום מזרחית של הכרמל, בנקודה מקסימה הצופה על עמק יזרעאל, הגליל התחתון, הגלבוע ורמת מנשה. בנוף ניתן לצפות ממנזר הכרמליתים (לעקוב אחרי שעות הפתיחה), או לחילופין מנקודת תצפית הממוקמת על השביל המסומן שיוצא מחניית המנזר (הליכה של כ-10 דק׳ על השביל המסומן אדום).

תצפיות עם גישת רכב

הנוף מהמוחרקה. צילום: שני גרץ

5. הר בנטל- תצפית אל עבר צפון הגולן, הגולן הסורי והחרמון

הר בנטל הוא חרוט געשי הממוקם בצפון הגולן מעל קיבוץ מרום גולן. ההר ממוקם בצפון מזרח הגולן, וממנו נשקף נופו של צפון הגולן, הגולן הסורי, והחרמון.

התצפית מרשימה בכל עונות השנה, אך במיוחד בחורף כאשר החרמון מושלג. על ההר יש גם בית קפה (קופי ענן), ומוצב נטוש המהווה אטרקציה לילדים.

תצפיות מומלצות

תצפית מהר הבנטל אל עבר צפון הגולן והחרמון המושלג. צילום: יהונתן גלנטי

לא עוזבים לפני שנרשמים: הניוזלטר שלנו הוא אחלה של עדכון על הכתבות החדשות, עדין ולא מציק רק פעם בשבוע ויכניס לכם קצת ירוק ואוויר ל Inbox (תמיד אפשר להפסיק אותו)

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים