עולם הטרקינג משתנה: מגמת האולטרה לייט מתחזקת, אנשים מטיילים עם נעלי ריצת שטח קלות ומגלים שאולי לא תמיד חייבים נעלי הרים מסיביות. עם דגם ה Cloudrock חברת On Running נכנסה לתחום נעלי ההרים עם גישה שונה: אלטרנטיבה בעלת סוליה ייחודית ומשקל קליל.

בחן: יואב נגב

אופי הטרקים עצמם מקבל גיוון והשפעות מהאולטרה מרתון בריצה: Speed Hiking מציע אלטנרנטיבה מעניינת למי שרוצה גם כושר, גם גובה מצטבר משמעותי וגם כיסוי מרחקים גדולים. בהתאמה, שחקנים חדשים נכנסים לעולם האאוטדור ומציעים מוצרים מקוריים כנגד המותגים המתמחים הוותיקים והמוכרים. אחת החברות המבקשות לאתגר את הענף היא On Running – חברה שוויצרית הצומחת במהירות בעולם הריצה, שיש לה נעלים בעלות טכנולוגית שיכוך ייחודית (“עננים”). כעת היא משיקה את דגם הטיולים הראשון שלה: On Cloudrock Waterproof.

נעלי הרים

Cloudrock – כרטיס ביקור

 • ייעוד: נעל טיולים לשימושים מגוונים במשקל קל במיוחד ביחס לז’אנר. 
 • דרופ: (הפרש גובה הסוליה בין העקב לאצבעות): 7 מ”מ
 • יציבות: ניטראלית (מיועדת לבעלי צעידה טבעית שאינה דורשת תיקון תנועה)
 • רמת שיכוך: בינונית
 • משקל: 445 גרם
 • טכנולוגיות עיקריות:
  • CloudTec® – הסוליה התחתונה הייחודית ל On Running במבנה העננים.
  • Speedboard™ – בסיס הסוליה קשיח וקפיצי מייצב תנועה ומחזיר אנרגיה בצעד.
  • 360° mudguard – הגנת בוץ היקפית. 
  • FlexLock system – מערכת שריכה והידוק במשיכה אחת.
  • Missiongrip™ – סוליה תחתונה עם שכבת אחיזה.
  • בדי Waterproof
 • מחיר: 880 ש”ח
 • לקניית הנעל באתר 

Onמה זה Speed Hiking?

ספיד הייקינג או fast packing הוא ז׳אנר חדש יחסית המשלב פעילות ספורטיבית בעצימות בינונית לאורך זמן עם המרחבים הפתוחים. או תרצו עשיית כושר בחיק הטבע תוך כדי טיול. בהתאמה לז’אנר, הציוד קל יותר, וכך הנעליים האלה מנסות לספק יותר תמיכה והגנה האופיניות לנעלי הרים, לצד הקלילות והדינמיות המאפיינות נעלי ריצה.

דוגמה לטיול כזה אפשר לראות בכתבה המדהימה על סיבוב כזה בשוויץ.

און

עיצוב וסקסאפיל

אין ספק שבנעל הושקעה חשיבה רבה בכל הנוגע לעיצוב והיא שומרת על אותו קו עיצובי מיוחד ומובהק המאפיין את שאר נעלי החברה. למעשה היא נראית כמו גרסה גבוהה וקרבית יותר של אחיותיה, נעלי ריצת השטח מאותה חברה. 

אמנם הטיילים הותיקים שבנינו ירימו גבה שכן אין היא נראית כמו נעל טיולים קלאסית אלא יותר כמו ייצור כלאיים של נעלי טיולים ונעלי ריצה. אבל בשנים האחרונות נגדעה באיבחה אחת הקונספציה השגויה שנעלי טיולים רציניות חייבות להיות כבדות ומאסיביות וההעדפה כיום בקרב המטיילים היא דווקא הנעל הקלה והנוחה. כדי להבהיר טוב יותר את נושא העיצוב ניתן לומר שזו נעל שניתן להמשיך איתה מהטיול ישר לעבודה. אגב, חוץ מהדגם הזה שבמבחן אפשר ללכת גם על שחור בטוח. 

קלאודרוק

מנגנון רכיסה עם פטנט – משיכה אחת וזה מתקבע

נוחות ה Cloudrock – קרובה לשלמות!

בכל מה שקשור לנוחות און Cloudrock קרובה לשלמות. ברגע שהכנסתי את הרגל פנימה ועשיתי שלושה צעדים הרגשתי חיבור מיידי לרגל. אין שום צורך בתקופת הסתגלות, המוכרת כל כך מנעלי השטח הקרביות. אפשר לנעול ולטייל מיד. הסוליה הרכה והריפוד המלטף של הנעל יחד עם המשקל הקל עושים את שלהם. התנועה של כף הרגל והשיכוך משתלבים נפלא עם הצעד. יתרונות המעבר למשקלים נמוכים, גמישות קצת גבוהה יותר של כל המעטפת ונוחות מוגברת. 

יפהפיה! (יש גם בשחור)

אחיזת כף הרגל

כצפוי אחיזת כך הרגל אינה כשל נעלי הטיולים המאסיביות שנועלות את הרגל בתוך הנעל כבסד, אלא אחיזה רכה יותר המאפשרת גמישות גבוהה יותר של המפרק. על כן Cloudrock מתאימה פחות למתארים מבולדרים שבהם הסיכוי לנקעים גבוה ויותר לשבילים מסודרים.  השרוכים דקים אך חזקים ומיקום אדני הרכיסה נוח מאד כך שקל לווסת את הלחץ והקיבוע של הרגל. החומר ממנו עשויים השרוכים סינטטי ולכן אין בעיה של קוצים הנתפסים בשרוכים – עניין מטריד בימי הקיץ בעיקר.


הטלגרם הוא כמו ווטסאפ- רק שאפשר להצטרף בו לקבוצות שמשדרות אליכן תוכן (ללא אפשרות תגובה לכל מי שבקבוצה). אנחנו משדרים שם פעמיים שלוש בשבוע עדכונים על כתבות חדשות. מצטרפים פה: https://t.me/OUTPANEL


אחיזת קרקע

מבחינתי מבחן אחיזת הקרקע הוא המבחן החשוב ביותר בנעל. זה יכריע האם אני סומך על הנעל בשטח או לא. האחיזה נשענת פה על הבלטים הגדולים שבסוליה מצד אחד (“העננים”) ומעליהם בשכבת המגע התחתונה עם השטח- גומי ממותג באון: Missiongrip™. 

בשטח יבש לנעל יש אחיזה טובה, אולי לא ברמות של נעלי השטח הקלאסיות אבל בהחלט אחיזה סבירה. את המבחן ערכנו בקיץ בישראל ולכן אין לנו מידע סופי לגבי תפקודה בתנאים רטובים. היא עמדה יפה בשני טיולים רטובים מאד – גלישת חבלים בנקיק השחור והמסלול הרטוב בג׳ילבון. במקומות כאלה כל נעל תתקל באתגרי אחיזה, אבל בשני המקרים נעל טיולים קלאסית שהייתה מתמלאת במים הייתה הופכת כבדה מאד ולא נוחה לשחיה ואילו זו מתפקדת טוב יותר לאחר טבילה ומתייבשת מהר יחסית. 

cloudrock

Cloudrock – אמינות ועמידות

אמינות נמדדת לאורך זמן. הנעל איתי כבר כמעט שלושה חודשים (כך שזה לא מבחן ארוך טווח ברמה של שנה ויותר- שיהיה מעניין כי למשקל לפעמים, לא תמיד, יש קשר לשרידות ועמידות לאורך זמן). היא עברה בינתיים בערך כ 200 ק״מ במתארים שונים כולל הליכה בתוך מים, גלישת מצוקים, מתארים סבוכים ומתארים סלעיים. אני מטייל הרבה, טיולים למיטיבי לכת, וכמובן גם טיולי משפחות. הנעליים אצלי עוברות מעבדת שרידות לא פשוטה – אולם בינתיים היא שורדת יפה. ככל שהזמן עובר אני מגלה שאני עובר שינוי בגישה כלפי נעליים קלות מעדיף אותה יותר.

הגנה

נעלי שטח קרביות מספקות הגנה מקסימלית לרגל. נעלי ה Cloudrock של On אינן מתיימרות לעמוד בשורה אחת עם נעלי השטח הקרביות ביותר שמוסיפות הרבה מאוד הגנות, והמשתמש בהן משלם מחיר של משקל ונוחות. אבל יש לציין שהרגל מרגישה מאד מוגנת בתוך הנעל הן הגנה מפני מכות והן הגנה מפני נקעים ופציעות. ביחס למשקל והתכונות של הנעל הזו, יש פה הצלחה לא קטנה בהיבט ההגנה. לא אבסולוטית כמובן, אבל מפתיעה לטובה.

הנעל עושה שימוש בבדים שהם אטומים למים, אולם ברור שאין אטימה מלאה מהפתחים. רמת האוורור שהיא מספקת טובה מאוד, והיא התייבשה במהירות לאחר טבילה.

נעלי שטח

Cloudrock – סיכום

מדובר בנעל יפהפיה ברמת גימור מוקפדת. ל Cloudrock טכנולוגיה מקורית בסוליה אם כי חסרון עיקרי אחד של אחיזה בתנאים רטובים. מצד שני היא קלה במיוחד, נעימה מאוד על הרגל ונוחה. 

אין מה לעשות. הנוחות והקלות של הנעל הופכים את המחשבה של לנעול את נעלי האסולו הכבדות שלי למתישה. למרות החסרון הקטן של אחיזה ברטוב (כמעט חסר משמעות בארץ רוב השנה) הרי שאני מתכוון להמשיך ולהשתמש בנעל הזו כנעל הטיולים הראשית שלי ברוב הטיולים בארץ. 

 


אהבתם את הכתבה? יש עוד הרבה כאלה! הניוזלטר שלנו נשלח רק פעם בשבוע בד”כ והוא מרתק! מצטרפים פה: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים