תקופת סוף אביב ולפני שחום קיץ מתחיל לטגן לנו ת׳ראס, יש פריחה יפה והכל עדיין ירוק. מה שאצלי מצטייר כהזדמנות מצוינת לטיולי חצר עם המשפחה. חצר אחורית פה זה לא במקרה ומכוון לטיולים קרובים לביתי המתאימים לתת את הגיחה הנכונה בהתראה קצרה ולרצות את מדד השמחה של אנשי הצוות.

כתב וצילם: יוג’ין לויט (בד”כ ב bikepanel.co.il)

הצוות 

כשעמיתי לעבודה שלא בתקופת חלת נוהגים לקרוא לי שייח׳ וזאת לא עקב לקיחת שיעורי ערבית מדוברת שאני מרביץ פעם בשבוע. פשוט כי אני די ‏أبو بنات (אבו בנאת) עם ארסנל יפה של 4 נשים בבית כולל האשה החל מגיל שנתיים ועד להכי גדולה אך גם הכי בעייתית.

אז איך בדיוק משכללים נוסחה?

כזו שתואמת את שלל המדדים שהועלו עד כה? טיול משפחתי שמתאים לכל מגוון הגילאים. כדאי לנסות לענות על תחום עניין של כל אחת, לתכנן מסלול לא ארוך כי השרירים די צועקים אחרי רכיבת בוקר, ובעיקר להנות מזמן איכות עם משפחתי.

הספוט שנבחר הוא מנזר השתקנים של לטרון או בפירושו הלטיני – מנזר הגנב הטוב. הרי לטרוניוס זה גנב. יש לא מעט סיפורים עליו ובהחלט שווה להוסיף בו ביקור. אני גנבתי את הספוט כנקודת יציאה לעבר הגפנים ונחל נחשון.

הכי טוב להחנות את הרכב בחניון של המנזר בין עצי זית. מקום נהדר ודי מוצל שמתאים גם כמקום לפיקניק בסוף. בימי שבת המקום מתמלא בשוק דוכנים עם כל מיני עבודות יד ומעביר בכיף עוד שעה של תחינות לעבר אישתך – נו! בואו נלך כבר.

המסלול שתוכנן היינו באורך 3 ק״מ ללא הרבה טיפוס ומאפשר לראות את הנוף המדהים של כרמי המנזר שיורדים לעבר נחל נחשון.

אל המסלול 

התחלנו על בסיס שביל סימון כחול היוצא מכניסת המנזר לכיוון מזרח ודי מקיף את שטח המנזר מהצד הדרומי. אחרי 800 מטר הליכה מגיעים לצומת טי ופונים שמאלה לעוד 200 מטר של הקפת שטח המנזר.

ברגע זה ניתן להכריז שאת העליה הראשונות סיימתם ואפשר סוף סוף להוריד את הילדה בת שנתיים מהכתפיים לקרקע. כאן אפשר לבחור באחד מן השני שבילים שפונים ימינה במרווח של 20 מטר ולהתחיל לרדת בין פרדסי עצי זית יפים לכיוון הנחל כאשר ישוב נווה שלום מחייך אליכם מהגבעה ממול. הירידה די יפה ומאפשרת למצוא כמה ספוטים נהדרים לצילום החמולה וגם להתמקד בכמה סילואטים של עולם החי.

הנוף די יזכיר את נפלאות טוסקנה, כאשר גבעות ירוקות עם כמה עצי אקליפטוס בתוספת כרמים בתוך הנחל יקבלו אור מלטף של שקיעת השמש של סוף האביב. עם הגעה למטה לאזור הנחל תקבלו את הפנינה של כרמי המנזר. בתקופה זו העלים ירוקים ורוויים ואף ניתן למצוא כמה גפנים בתחילת דרכם. היופי ימלא בכם חיוך מצד אחד, אבל מצד שני ישר יבואו הדרישות מהצוות הנשי: בוא צלם אותי פה וצלם אותי כך ועוד טיפה עם זה ולמה לא ככה. בנות! לכו תבינו.

נחצה את הנחל על בסיס גשרון קצר וניקח ימינה בצמוד לנחל לכיוון מערב. הליכה על בסיס הנחל עד המעבר הבא. בקטע זה מומלץ לעשות עצירה עם מילוי אנרגיות על בסיס פרוקטוז טרי מפרות שתביאו איתכם.

אחרי המילוי מחדש נשאר לחצות בחזרה את הנחל ולסיים בטיפוס קל לעבר המנזר.

חשוב לציין שגם בשעות הערב החום אמנם לא מכה ישר אבל לשתות עדיין חייבים אז שכל צוות ילדודס ידאג לקחת עימו בקבוק מים. את השאר יסחוב האבא כמובן.

למי שחשק לבקר במנזר, שעות פעילות:

בכל יום בשעות 8:00 – 11:00 ו 14:30 – 17:00 פרט ליום ראשון בו המנזר סגור. יש חנות הבית של הנזירים ותפוקתם ממש בכניסה בשער הראשי עם שלל יינות, ברנדי, שמן זית ורכז לימונים. הכל תוצרת החברה ששומרים שתיקה.

הצטרפו אלינו בטלגרם – כתבות טיולים וספורט אאוטדור איכותיות 

ויש גם ניוזלטר:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים