נפגשנו עם אנשי MGS יבואנית Merrell לשמוע על חברת האאוטדור הזו ולהכיר את ליין המוצרים שלה. 

Merrell היא חברה אמריקאית בתוך פורטפוליו חברות מרשים של תאגיד הנעלה ענק בשם Wolverin שהוא גם מותג מגפי גברים בעצמו, המחזיק שורה של מותגים מוכרים לצידה (Cat, Hush Puppies, Keds, Saucony ועוד). 

היא מתמחה בכל מה שצריך באאוטדור ועוסקת בעיקר בנעלי הרים וטיולים, סנדלים, וגם ביגוד. מאיר חזן מנהל המותג מספר לנו שהוא מדורג ראשון בגודלו בעולם, ופי 2.5 מהבא אחריו. ההסבר לכך הוא שמגוון סוגי הנעליים והמוצרים של מירל גדול במיוחד: לא רק נעלי טיולים, אלא גם נעלי הליכה, סנדלים, נעלי ריצת שטח ונעליים אמפיביות. עוד הסבר הוא היחס המעולה בין המחיר לתמורה: בעלויות מצוינות מקבלים את הטכנולוגיות המובילות בתחום. 

את נעלי Merrell אפשר להשיג בסניפי מגה ספורט, אליטל ובחנויות הטיולים המובילות.  

הטכנולוגיות העיקריות ב Merrell

  1. סוליות עמידות ואוחזות – ויברם Vibram- מותג סוליות מתמחה ואיכותי שמשתמשים במוצריו בעיקר לנעלי טיולים ואאוטדור. ויברם מבטיחה שהסוליות שומרות על 95% מהתכונות המקוריות שלהן גם אחרי שנה. הן עמידות, אוחזות ואמינות – תכונות הכרחיות לאנשים הנמצאים עמוק בשטח ולא יכולים להרשות לעצמם כשל בציוד. 
  2. אטימות למים – גורטקס Goretex – טכנולוגיה חשובה לטיולים בגשם ובלחות, שגם היא כמו הויברם, מיוצרת על ידי חברה המתמחה שהפכה למותג בפני עצמה. Goretex הוא בד ממברנה העשוי כך שהוא מנדף את הזיעה החוצה, אבל מונע ממים לחדור פנימה. 
  3. בולמי זעזועים בסוליה – יש לפחות אחד בעקב הנעל המיועד לשפר את חווית ההליכה, גם למי שנושא משקל גבוה. 
  4. טיפול אנטי בקטריאלי – הבקטריות גורמות לריח הרע בנעליים והטיפול מונע את הריח הזה, בד”כ לשנה לפחות. 

הצצה אל כמה מקווי המוצרים העיקריים של Merrell:

נעלי טיולים חצאיות לעומת נעליים שלמות

למירל יש בדגמים המובילים לטיולים שתי גרסאות בד”כ: שלמות וחצאיות. בישראל מספרים לנו אנשי MGS היבואנית, שהמטיילים מעדיפים את הנעליים הגבוהות אולם בחו”ל יש הצלחה רבה לחצאיות דווקא. זה עניין של תרבות, נוחות אישית וגם התאמה לסגנון ומשקל הציוד שהמטייל נושא איתו. ברבים מטיולי היום אצל רבים מהמטיילים גם חצאיות יתאימו מאוד. בטיולים אתגריים, עם משקל רב על הגב בשטח קשה, ובמיוחד למי שיש נטייה לנקיעות חוזרות, הנעליים השלמות מספקות יותר ביטחון ואחיזה לקרסול.

Moav חצאיות

Moav חצאיות

הדגם המוביל בישראל הוא ה Moav. “אנחנו קוראים לה נעל בינגו” אומר חזן, כיוון שהיא מספקת את כל הטכנולוגיות החשובות, נוחה מאוד כמעט לכל מי שמנסה אותה, והיא נמכרת במחירי אאוטלט לכולם: ב599 ש”ח- זול בהרבה מהמתחרים מאותה קטגוריה. 

Moav שלמות

מציון תצא תורה: נעלי טיולים אופנתיות 

דגם חדש מסמן כיוון מאוד חשוב בעולם הטיולים: שילוב בין תכונות שטח אמיתיות באמצעות אותן טכנולוגיות מובילות, עם עיצוב שלוקח השראה מעולם הסטריט והרטרו. הרי גם ביגוד אאוטדור הוא ביגוד שאנשים אוהבים להראות איתו. הוא משדר עליכם מי אתם ומה עולמות התוכן שאתם אוהבים, והוא פשוט נראה מעולה. לכן לא מעט אנשים משתמשים בו ביום יום. 

דגם ה Zion (ע”ש ההר הידוע בארה”ב) מדגים את זה מעולה: אלה נעליים המתאימות לכל שימוש. אפשר להשתמש בהן ליציאה בערב בלי שום קשר לאאוטדור מצד אחד, אבל גם לצאת עמן לטיול שטח אמיתי ומאתגר מצד שני. הן מגיעות בגרסאות שלמות וחצאיות ואנחנו חושבים שזה אחלה פתרון לכל מי שאוהב את האפיל של האאוטדור, אבל רוצה שילוב עיצובי יפה מאוד גם לעבודה וליום יום. 

Merrell Zion

Merrell Zion

נעליים מינימליסטיות של Merrell

מירל מחלקת את נעלי הריצה שלה לשלוש קטגוריות: חיבור מקסימלי לקרקע, חיבור מתון, וחיבור קל. אלה שלוש דרגות של קשר לקרקע כאשר החיבור המקסימלי מתקבל מהנעליים המינימליסטיות – זהו טרנד חזק בקרב הרבה מאוד אנשים המבקשים שלא לפגוע בתנועה הטבעית של כף הרגל.

Vapor Glove

Vapor Glove

התפיסה אומרת שהליכה (וריצה) יחפה מפעילה את השרירים הרבים בכף הרגל ומאפשרת תנועתיות טבעית, נכונה ובריאה יותר, בעוד שהליכה עם נעליים רגילות מקהה את התחושה ומנוונת את השרירים בכף הרגל. נעליים מינימליסטיות מבקשות לאפשר את אותה התנועה גם כשאתם נועלים נעליים. יש להן סוליות דקות יחסית והן גמישות יותר עם פחות תמיכה מנעליים אחרות.

גם פה יש רמות שונות של מינימליזם: למירל יש שני דגמי barefoot מובילים – אחד מינימליסטי יותר בשם Vapor Glove, עם סוליה דקיקה ומאוד גמישה והשני עם סוליה מעט יותר עבה ואוחזת המתאים לטיולי שטח: דגם ה Vapor Trail Glove. 

Vapor Trail Glove

Merrell לריצת שטח 

אנחנו ממשיכים לכיוון הנעליים הסטנדרטיות שכולם מכירים, אבל בדרך לשם יש בכל זאת נעליים שנמצאות בין הקיצוניות של המינימליזם לבין שיכוך מלא: ה Bare Access XTR. אלה לא נעליים מינימליסטיות אולם כמו המינימליסטיות יש להן דרופ אפס, כלומר העקב בגובה של החלק הקדמי, וזה מתאים לנוחתים קדמיים בריצה. הסוליה שלהן דקה יחסית אבל לא כמו של המינימליסטיות, ולכן הן מספקות פידבק חד וברור מהקרקע: 

Merrell

Bare Access XTR

בקטגורית החיבור הקל עם הקרקע נמצא נעליים “קלאסיות”- בעלות סוליות עבות יותר, לרצים שרוצים יותר שיכוך, יותר דרופ, ויותר אחיזה לשטח קשה. דגם שמספק אחיזה מאוד משמעותית עם בלטים ברורים ומשקל מפתיע בקלילותו הוא ה MTL Long Sky למשל: 

מירל

MTL Long Sky

פה בין שאר נעלי הריצה של מירל תוכלו למצוא גם דגם שביצענו מבחן מלא שלו במגזין RUNPANEL לאחרונה: Agility Peak 3