“למרות קיומו במציאות, מצטייר האולימפוס באיליאדה של הומרוס כמקום נסתר ומסתורי, שמיקומו משתנה. פעם הוא נישא מעל כל הרי העולם ופעם משתלשלים ממנו היבשה והים, אך הוא אינו הר ואינו שמיים. על אף שזאוס הוא מלך האלים והשליט העליון של האולימפוס, אין ההר בבעלותו. מקום משכן זה של האלים אינו שייך לא לים, לא לארץ המתים, לא לשמים, ובעצם אינו חלק מן העולם הפיזי.” (מתוך ויקיפדיה)

הזמנה לטיול ליוון ביוני 2019 – מאת: דניאל קרן – מסעות דניאל

הצטרפו: 20-24 ליוני 2019

כשצעדנו במעלה ההר, חשבתי על כך שהגשם שטפטף על ראשינו היה מאוד מציאותי, ואחרי שעה של טפטוף חשבתי שאולי אפילו מציאותי מדיי. אבל, בסופו של דבר נכנסו לבקתה החמימה ומריה, מנהלת הבקתה, קיבלה את פניי. היא ובעלה מנהלים את הבקתה הזו כבר הרבה שנים ובכל פעם שאני מגיע, אני שמח לראות אותה ואת בעלה שגם הוא, כמו הרבה יוונים מהאזור, הפך לרץ הרים המאיים על עזי הבר בקילומטרז’ השבועי שלו ובשקט שהוא מקרין.

ארוחת ערב מפנקת של מרק ירקות ופסטה בולונז עשו את היום הזה למושלם. יום שהתחיל בסיור בעיר סלוניקי המרתקת והמשיך בצעידה ביער הקסום שהסתיימה בבקתת ההרים על מורדות האולימפוס. הבוקר האיר לנו פנים ובשמש בהירה וקרה טיפסנו לפסגה.

ארבע שעות הליכה מתונה ודגל ישראל מקופל בתרמיל לצד חטיף אנרגיה הביאו אותנו לפסגה שחולשת על יוון. צוקים סלעיים של מאות מטרים מצד אחד והמדרונות הגולשים לים התיכון מאידך עושים את המקום לא רק למרגש אלא גם ליפה מאוד. לא במקרה בחרו להם זאוס וחבריו את המקום הזה שעד לפני 100 שנה אנשים פחדו לעלות עליו מחשש שיהפכו לפטריות, לגמדים, או שסתם יצמח להם זנב מכעס האלים.

לנו בכל אופן, לא צמח זנב וגם לא שיער כחול על הגב, כך לפחות מבדיקה שעשינו בדרך למטה, חזרה לבקתה, למריה, למרק ולשכנה. ביחד עם שותפותיי למסע, 10 נשים שחגגו ביחד את מסע העצמתן ואת המסע לעצמאותן, חגגנו ביחד עם בכחוס אל היין את חוויית האולימפוס וזו רק ההתחלה.

 


מסעות דניאל ליוון- רוצים להצטרף?

  אני רציני ומעוניין!

  אנא צרו איתי קשר לקבלת פרטים נוספים


  הירידה מהאולימפוס, כשמידי פעם רץ שטח חולף על פנינו במהירות מטרידה, הביאה אותנו לאוטובוס ומאוחר יותר לכפר שנמנה בעיתון היוקרתי קונדה נאסט טראבלר,כאחד מ-10 הכפרים היפים באירופה.

  סמטאות אבן, בתי אבן ציוריים, בתי קפה קטנים ואסתטיקה מרגשת היו הרקע למלון הבוטיק המפואר והנעים שהיינו בו, צופה מההר למרחבים הירוקים. נטשה, בעלת הבית האנרגטית והחייכנית שמקבלת את פניי בשנים האחרונות, דואגת שהמקררים בחדרים יהיו מלאי כל טוב כדי שחגיגת החושים לא תקפח את חוש הטעם – ואין כמו ארוחת בוקר על המרפסת אל מול הנוף הפתוח אבל לפני כן – ארוחת הערב: טברנה יוונית בצד מסעדה מקומית עם אוכל אותנטי פינקו אותנו בכל התפריט היווני – ללקק את האצבעות. ולשתות את האוזו.

  היום למחרת הביא אותנו למסעדת דגים מקסימה בריביירה היוונית, בצל מבצר בסגנון “וולט דיסני” ובהמשך הגענו למטאורה. לא משנה כמה פעמים רואים את מטאורה בתמונות – כשעומדים מול הפלא הזה פשוט נפעמים. זה לא רק הטבע הנדיר הזה על הצוקים המזדקרים מהקרקע בצורה לא הגיונית אלא זה גם זה וגם העובדה שבראש כל שפיץ כזה תקוע מנזר שלא ברור איך הוא הגיע לשם.

  במטאורה המאוד מתויירת, כמו תמיד במסעות דניאל – הטיול אינו שגרתי. שבילים סודיים הידועים רק למקומיים (ולדניאל), נקודות תצפית מרהיבות, עושות את חוויית מטאורה לבלתי נשכחת.

  בעודי שוכב במיטה בחדר המלון, שלא במקרה שמו הוא פאלאס והוא המפואר במלונות מטאורה, אני מתבונן בצוקים האדירים המזדקרים מולי ובנצנוצי האורות מפסגות המנזרים שבראשם וחושב על היום  הבא של הטיול: האם מזג האוויר יאפשר לנו ראפטינג בנהר האזמרגד או שנצא שוב לפלא ההנדסי קוסמי הזה שעומד מולי – או שאולי גם וגם?

  השכמה מוקדמת ויום ארוך נותן לנו שוב מנה גדושה של אדרנלין והתרגשות גדולה בצל הצוקים הגבוהים אבל גם מזכיר לנו שליוון יש לא רק את אפרודיטה ואפולו והרמס אלא שיש להם גם צזיקי ועלי גפן וחצילים ומאפה פילו ודגים ושאר מאכלים שהם לא פחות אלוהיים משוכני האולימפוס.

  שישה ימים וחמישה ימים מלאים וגדושי חוויות, ולפני הסוף עושים שוב עצירה לפרידה מסלוניקי המגניבה. עצירה בטברנה מקומית כדי שהמוזיקה היוונית בשילוב עם האוזו יעשו לנו את הנחיתה המתקרבת לרכה יותר.  


  הצטרפו: 20-24 ליוני 2019

  הטיול כולל:

  1. טבע, תרבות ופינוק, טיפוס הרים, טרקים, תגליות, תרבות
  2. הובלה של דניאל קרן
  3. רמת אתגר: 5/8
  4. כרטיסי טיסה בינלאומיים.
  5. בית מלון: בדרגת תיירות טובה ובהרים בהתאם לבקתות.
  6. כלכלה: ארוחות בוקר וערב במקום הלינה.
  7. רכב תיירים לכל הטיול. פעילויות כמפורט בתוכנית.
  8. דמי כניסה לסיורים וכניסות לאתרים.

  מסעות דניאל קרן היא חברת בוטיק המתמחה במסעות ייחודיים. בכל שנה יוצאות לחו“ל מספר מועט של קבוצות וכל טיול מוגבל למספר מצומצם של אנשים, כך כל מסע זוכה לתשומת לב מלאה: החל ממקומות הלינה, דרך הצוות המקומי, התפריט ומסלול הטיול. ב2019 יוצאות קבוצות למחנה אימונים מפנק בקפריסין ובנווה אטי”ב, לטפס על פסגת הקילימנג’רו, לרדוף אחרי אורות הצפון בנורווגיה ולהשתתף באירוע ריצת שטח בשוויץ. דניאל, באופן אישי, נפגש עם חברי הקבוצה ומכין אותם לקראת היציאה לדרך. מפגשי ההכנה כוללים ייעוץ בנושא ציוד ואימונים משותפים בהם ניתנת הזדמנות לעשות מעין חזרה גנרלית לקראת היציאה לדרך.


  מסעות דניאל ליוון- רוצים להצטרף לטיול?

   אני רציני ומעוניין!

   אנא צרו איתי קשר לקבלת פרטים נוספים